دزفول امروز:پدرم به آقایان یزدی و جنتی گفتند که این فرد جلوی پنج مرجع تقلید ایستاد، در آینده نزدیک جلوی رهبری هم خواهد ایستاد.آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار مسئولان ستاد دکتر حسن روحانی در قم طی سخنانی حماسه ۲۴ خرداد را از همه نظر لطف الهی دانست و گفت: همه کسانی که به انتخاب آقای روحانی نظر داشتند، افرادی هستند که در درجه اول دلسوز دین و کشور و نظام بودند.

به گزارش دزفول امروز:وی تصریح کرد: در مناطره‌ها مردم به خوبی آقای روحانی را شناختند و به این رسیدند که آنچه ایشان مطرح می‌کند مشکلات کشور است که آنها را به خوبی می‌شناسد و مطالب را بسیار پخته مطرح می‌کند و نظرات وی از یک پشتوانه تجربی و علمی خوبی برخوردار است و مردم به خوبی دریافتند که آقای روحانی درد دین و دنیای مردم را متوجه شده و برای درمان آنها به میدان آمده است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: من خبر دارم بسیاری از بزرگان حوزه به ایشان نظر داشتند، برخی آقایان حتی ریاست جمهوری را متعین می‌کردند به انتخاب آقای روحانی.

اهم اظهارات وی به شرح زیر است:

 

* در دوره گذشته تلاش مجموعه‌ای از مسئولان اجرایی بر این بود که توجه مردم را از روحانیت و مرجعیت برگرداند و مرحوم والد اینجانب اساس این مطلب را در همان ابتدای تشکیل دولت آقای احمدی‌نژاد با آیت‌الله جنتی و آیت‌الله یزدی مطرح کردند و فرمودند: اینها که دم از ارتباط با امام زمان می‌زنند می‌خواهند بگویند ما خودمان با امام زمان ارتباط داریم. نمی‌خواهند شما مردم به سراغ نائب امام زمان بروید. در همان موقع طرح موضوع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مرحوم والد به آقایان یزدی و جنتی گفتند که این فرد جلوی پنج مرجع تقلید ایستاد، در آینده نزدیک جلوی رهبری هم خواهد ایستاد.

* یکی از آثار مهم این حماسه سیاسی مبارک، نقشه تضعیف مرجعیت و روحانیت را نقش بر آب کرد. اینها ۸ سال تلاش کردند که توجه مردم را از روحانیت برگردانند، خداوند کاری کرد که مردم یک روحانی فاضل را به ریاست جمهوری انتخاب کنند.

* در این سال‌ها مراجع و علما نگران بودند که در این دوره جدید این خط ادامه پیدا کند و اگر این خط ادامه پیدا می‌کرد معلوم نبود عاقبت انقلاب و اسلام و کشور چه می‌شد. مرحوم والد‌ما می‌گفت: اگر دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا کند تمام زحمات امام را بر باد خواهد داد.

* ۸ سال سخت بر این کشور گذشت.در خبرها می‌شنویم ۸۰۰ میلیارد تومان سهم سلامت مردم صرف شهرسازی و جاده سازی می‌شود در حالی که جان مردم به خاطر کمبود دارو به خطر افتاده است، این جرم بزرگی است که باید به آن رسیدگی شود.

 

رفع مشکلات کشوری که ۱۵۰ میلیارد بدهی دارد سخت است

 

*ما باید برای آقای روحانی و همکارانشان دعا کنیم. کشوری که ۱۵۰ هزار میلیارد بدهکار است، رفع مشکلات آن بسیار دشوار خواهد بود.

 

* باید از همه نیروهای کارآمد و دلسوز و با تجربه از اصول‌گرایان معتدل و اصلاح طلبان واقعی بهره جست. البته اصلاح طلبانی که دنبال اصلاح در مبانی هستند ما آنها را انقلابی و دلسوز نمی‌دانیم ولی اصلاح طلبانی که در چارچوب نظام دنبال اصلاح امور هستند باید از آنها هم استفاده کرد.

*یکی از ضربه های بزرگ این دو دوره جداشدن قاطبه نخبگان از مجموعه مدریت کشور است. بسیاری از اقتصاددانها، متخصصین، افراد حاذق و کارآمد دلسرد شده بودند. الآن مجالی واقع شده است تا دوباره از آنها استفاده شود. نظامی که به نخبگان توجه نکند بطور قطع پیشرفت نمی‌کند. نظامی که بینش مسئولان آن این باشد که آنچه من می‌گویم درست است، آن نظام به بن بست می‌رسد.

*بعضی وقتها حرفهایی زده می‌شود که خلاف اسلام است و موجب بدبینی می‌شود. گفته می‌شود اگر به فلانی رأی دهید جزو یاران امام حسین(ع) محسوب می‌شوید! این فکرها غلط است. یا اینکه در دوره ای گفتند که امام زمان(عج) نظر دارد روی فلانی. باید دوستان از این افکار خود را جدا کنند. طلبه‌های جوان ما نباید فکر کنند که رأی دادن به فلان فرد یعنی رأی دادن به اسلام است.

 

 

مهر