به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: سرهنگ پاسدار “عبدالامیر محتشمی راد”  یکشنبه شب در نشست آگاه سازی و روشنگری پیرامون تهاجم فرهنگی دشمن در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه که در سپاه ناحیه دزفول برگزار شد، کفت: دشمن پس از عدم موفقیت در جنگ سخت علیه نظام اسلامی ، جنگ نرم خود را از اوایل دهه ۷۰  علیه کشور آغاز کرد که در شرایط کنونی اولویت اصلی دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، با اشاره به تذکرات مکرر رهبری درباره جدی گرفتن هجمه فرهنگی به مردم و مسئولین اظهار کرد: متاسفانه هشدارهای مقام معظم رهبری مورد توجه مردم و مسئولین قرار نگرفت و این بی توجهی سبب شد تا دشمنی که در جنگ سخت هیچ دستاوردی نداشت، موفقیتهایی را در جنگ نرم بدست آورد.

وی فضای سایبری و ماهواره را به عنوان مهمترین ابزار دشمن در جنگ نرم عنوان و خاطر نشان کرد: در مدتی قریب به ۲۰ سال تهاجم فرهنگی دشمن بر روی فضای سایبری و برنامه های ماهواره ای فارسی زبان، سرمایه گذاری گسترده ای کرده و با شیوه های مختلف حیا، عفاف و حجاب را در جامعه اسلامی هدف گرفته است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول بسیاری از آسیبهای جامعه را ناشی از تاثیر برنامه های ماهواره دانست و تاکید کرد: ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی  از اثرات ماهواره است و بی توجهی مسئولین باعث گسترش فرهنگ غرب در برخی مناطق و اقشار گشته و ناهنجاریهای اجتماعی را سبب شده است.

سرهنگ محتشمی، افزایش آمار  طلاق در دزفول را از آسیب های اجتماعی ماهواره ها دانست و با بیان اینکه برنامه های شبکه ماهواره ای حاشیه امنی برای هیچ خانواده ای ندارد از اهالی رسانه و مطبوعات شهرستان خواست تا در زمینه آسیب های  اجتماعی ماهواره ها اطلاع رسانی و مردم را نسبت به تاثیر سوء برنامه های ماهواره ای آگاه کنند.

سرهنگ محتشمی راد از آمادگی اجرای طرح اهدای گیرنده دیجیتال در قبال تحویل دستگاه ماهواره از سوی حوزه های مقاومت بسیج این شهرستان خبر داد و گفت:این طرح به منظور تشویق افراد برای تحویل داوطلبانه دستگاه ماهواره از سوی ناحیه مقاومت بسیج دزفول اجرا می شود و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول آماده اجرای این طرح فرهنگی و ثبت نام از داوطلبان تحویل ماهواره می باشد. وی افزود:به رغم اینکه مقابله با ماهواره و تهاجم فرهنگی دشمن دیر آغاز شده ولی با توکل برخدا و با عمل به فرموده رهبری “با عزم ملی و مدیریت جهادی” خواهیم توانست گامهای موثری را برداریم  و با کمک همه احاد جامعه می توانیم بر این مشکل فائق آییم.

فرمانده ناحیه مقاومت دزفول با اشاره به  گفتگوی اخیر خود با آقای رحیمی مدیر کل صدا وسیمای مرکز خوزستان در ارتباط با پوشش نقاط کور شهرستان دزفول که شبکه های دیجیتال در آن مناطق قابل دریافت نیست  از خیرین شهرستان دزفول خواست تا در زمینه  تقویت شبکه های دیجیتال در دزفول  صدا وسیما را یاری نمایند .