به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق – هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از هشتم شهریورماه آغاز شده و به مدت ۲۳ روز در هفت شهر لهستان پیگیری خواهد شد. ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات در دور مقدماتی به مدت ۹ روز و در چهار گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در پایان از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می کنند.

*رقابت های مرحله دوم از چهارشنبه ۱۹ شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت.  در این مرحله هشت تیم برتر گروه های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می دهند. در این مرحله تیم های که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می شود، بنابراین تیم های صعود کننده در این مرحله تنها ۴ بازی خواهند داشت.

*در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می کنند تا ۶ تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می کنند. تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم دو گروه نیز برای مقام های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهایی مسابقه می دهند.

تیم های اول و دوم گروه های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می دهند تا تیم های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم های بازنده به دیدار رده بندی صعود کنند.

مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۱۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه برگزار خواهد شد تا تیم های اول تا چهارم این رقابت ها مشخص شوند. رده بندی تیم های هفتم تا بیست و چهارم جهان نیز بر اساس عملکرد تیم های در مراحلی قبلی مشخص و در پایان مسابقات اعلام می شود.

تیم ملی والیبال ایران در گروه چهارم این رقابت ها با تیم های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک همگروه است. گروه ایران از این نظر سخت ترین گروه محسوب می شود که قهرمان (آمریکا) و تیم سوم (ایتالیا) لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ در این گروه قرار دارند. همچنین بهترین تیم دسته دو لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ (فرانسه) که عنوان نایب قهرمان این دسته را نیز در اختیار دارد، در گروه ایران قرار دارد.

گروه‌بندی دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان به قرار زیر است:

گروه اول: لهستان (میزبان)، آرژانتین، صربستان، استرالیا، کامرون و ونزوئلا

گروه دوم: برزیل(قهرمان دوره قبل)، کوبا، آلمان، تونس، کره جنوبی و فنلاند

گروه سوم: روسیه، بلغارستان، کانادا، مصر، چین و مکزیک

گروه چهارم: ایتالیا، آمریکا، ایران، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک

برنامه کامل رقابت‌های ایران در دور مقدماتی به وقت تهران به قرار زیر است:

یکشنبه ۹ شهریورماه:
ساعت ۱۵:۳۰: ایران – ایتالیا

سه شنبه ۱۱ شهریورماه:
ساعت ۱۵:۳۰: آمریکا – ایران

پنج شنبه ۱۳ شهریورماه:
ساعت ۱۹: ایران – فرانسه

شنبه ۱۵ شهریورماه:
ساعت ۱۹: بلژیک – ایران

یکشنبه ۱۶ شهریورماه:
ساعت ۱۹: ایران – پورتوریکو

**** این جداول و نتایج پس از هر بازی به روز رسانی می شود ****

آخرین بروز رسانی : ۱۱ شهریور ۹۳

گروه‌بندی، نتایج و جدول رده‌بندی تیم ها به صورت زیر است: (برنامه بازی ها به وقت تهران است)

گروه اول:
 لهستان (میزبان)، آرژانتین، صربستان، استرالیا، کامرون و ونزوئلا

برنامه مسابقات گروه اول

شمارهتیم هاتاریخساعتشهرسالن
۱ونزوئلا – آرژانتین۱۳۹۳/۰۶/۰۹۷:۰۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۲کامرون – استرالیا۱۳۹۳/۰۶/۰۹۱۰:۴۵ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۱۲آرژانتین – صربستان۱۳۹۳/۰۶/۱۱۳:۳۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۱۳ونزوئلا – کامرون۱۳۹۳/۰۶/۱۱۱:۰۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۱۴استرالیا – لهستان۱۳۹۳/۰۶/۱۱۱۰:۴۵ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۲۴کامرون – آرژانتین۱۳۹۳/۰۶/۱۳۳:۳۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۲۵استرالیا – صربستان۱۳۹۳/۰۶/۱۳۷:۰۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۲۶ونزوئلا – لهستان۱۳۹۳/۰۶/۱۳۱۰:۴۵ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۳۶آرژانتین – استرالیا۱۳۹۳/۰۶/۱۵۳:۳۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۳۷صربستان – ونزوئلا۱۳۹۳/۰۶/۱۵۷:۰۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۳۸لهستان – کامرون۱۳۹۳/۰۶/۱۵۱۰:۴۵ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۴۸ونزوئلا – استرالیا۱۳۹۳/۰۶/۱۶۳:۳۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۴۹آرژانتین – لهستان۱۳۹۳/۰۶/۱۶۷:۰۰ ب.ظوروتسلاوسنترنیال
۵۰کامرون – صربستان۱۳۹۳/۰۶/۱۶۱۰:۴۵ ب.ظوروتسلاوسنترنیال

نتایج گروه اول

شمارهتاریختیم هانتیجهمجموع نتایجمجموع پوئن
۱۲۳۴۵
۱۱۳۹۳/۰۶/۰۹ونزوئلا – آرژانتین۰ – ۳۲۳-۲۵۱۷-۲۵۱۹-۲۵۰-۰۰-۰۵۹ – ۷۵
۲۱۳۹۳/۰۶/۰۹کامرون – استرالیا۰ – ۳۲۲-۲۵۱۸-۲۵۱۵-۲۵۰-۰۰-۰۵۵ – ۷۵

جدول رده‌بندی گروه A

تیمامتیازمسابقاتجزئیات نتایجستپوئن
بازیبردباخت۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
بردهباختهمعدلبردهباختهمعدل
۱لهستان۳۱۱۱۳Max۷۵۵۵۱/۳۶۴
۲استرالیا۳۱۱۱۳Max۷۵۵۵۱/۳۶۴
۳آرژانتین۳۱۱۱۳Max۷۵۵۹۱/۲۷۱
۴ونزوئلا۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۵۹۷۵۰/۷۸۷
۵کامرون۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۵۵۷۵۰/۷۳۳
۶صربستان۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۵۵۷۵۰/۷۳۳

گروه دوم: برزیل، کوبا، آلمان، تونس، کره‌جنوبی و فنلاند

برنامه مسابقات گروه دوم

شمارهتیم هاتاریخساعتشهرسالن
۶برزیل – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۰۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۷فنلاند – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۰۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۸کره جنوبی – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۰۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۱۸کوبا – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۲۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۱۹فنلاند – کره جنوبی۱۳۹۳/۰۶/۱۲۷:۰۰ ب.ظوروتسلاواسپودک آرنا
۲۰تونس – برزیل۱۳۹۳/۰۶/۱۲۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۰کره جنوبی – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۴۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۱آلمان – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۴۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۲برزیل – فنلاند۱۳۹۳/۰۶/۱۴۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۹کوبا – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۵۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۴۰فنلاند – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۵۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۴۱کره جنوبی – برزیل۱۳۹۳/۰۶/۱۵۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۱تونس – فنلاند۱۳۹۳/۰۶/۱۶۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۲آلمان – کره جنوبی۱۳۹۳/۰۶/۱۶۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۳برزیل – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۶۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا

نتایج گروه دوم

شمارهتاریختیم هانتیجهمجموع نتایجمجموع پوئن
۱۲۳۴۵
۱۱۳۹۳/۰۶/۱۰برزیل – آلمان۳ – ۰۲۱-۲۵۱۹-۲۵۱۷-۲۵۰-۰۰-۰۷۵ – ۵۷
۲۱۳۹۳/۰۶/۱۰فنلاند – کوبا۳ – ۲۲۵-۱۸۲۵-۲۱۲۵-۲۷۲۳-۲۵۱۲-۱۵۵۵ – ۷۵
۳۱۳۹۳/۰۶/۱۰کره‌جنوبی-تونس۳ – ۱۲۶-۲۴۲۴-۲۶۲۱-۲۵۱۸-۲۵۰-۰۸۹-۱۰۰

جدول رده‌بندی گروه B

تیمامتیازمسابقاتجزئیات نتایجستپوئن
بازیبردباخت۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
بردهباختهمعدلبردهباختهمعدل
۱برزیل۳۱۱۱۳Max۷۵۵۷۱/۳۱۶
۲کره جنوبی۳۱۱۱۳۱۳.۰۰۰۱۰۰۸۹۱/۱۲۴
۳فنلاند۲۱۱۱۳۲۱/۵۰۰۱۰۶۱۱۰۰/۹۶۴
۴کوبا۱۱۱۱۲۳۰/۶۶۷۱۱۰۱۰۶۱/۰۳۸
۵تونس۰۱۱۱۱۳۰/۳۳۳۸۹۱۰۰۰/۸۹۰
۶آلمان۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۵۷۷۵۰/۷۶۰

گروه سوم: روسیه، بلغارستان، کانادا، مصر، چین و مکزیک

برنامه مسابقات گروه سوم

شمارهتیم هاتاریخساعتشهرسالن
۹روسیه – کانادا۱۳۹۳/۰۶/۱۰۳:۳۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۱۰مکزیک – بلغارستان۱۳۹۳/۰۶/۱۰۷:۰۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۱۱چین – مصر۱۳۹۳/۰۶/۱۰۱۰:۴۵ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۲۱بلغارستان – کانادا۱۳۹۳/۰۶/۱۲۳:۳۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۲۲مکزیک – چین۱۳۹۳/۰۶/۱۲۷:۰۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۲۳مصر – روسیه۱۳۹۳/۰۶/۱۲۱۰:۴۵ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۳۳چین – بلغارستان۱۳۹۳/۰۶/۱۴۳:۳۰ ب.ظگدانسک ارگو آرنا
۳۴کانادا – مصر۱۳۹۳/۰۶/۱۴۷:۰۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۳۵روسیه – مکزیک۱۳۹۳/۰۶/۱۴۱۰:۴۵ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۴۲بلغارستان – مصر۱۳۹۳/۰۶/۱۵۳:۴۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۴۳مکزیک – کانادا۱۳۹۳/۰۶/۱۵۷:۰۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۴۴چین – روسیه۱۳۹۳/۰۶/۱۵۱۰:۴۵ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۵۴مصر – مکزیک۱۳۹۳/۰۶/۱۶۳:۳۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۵۵کانادا – چین۱۳۹۳/۰۶/۱۶۷:۰۰ ب.ظگدانسکارگو آرنا
۵۶روسیه – بلغارستان۱۳۹۳/۰۶/۱۶۱۰:۴۵ ب.ظگدانسکارگو آرنا

نتایج گروه سوم

شمارهتاریختیم هانتیجهمجموع نتایجمجموع پوئن
۱۲۳۴۵
۱۱۳۹۳/۰۶/۱۰روسیه – کانادا۳ – ۰۲۱-۲۵۱۹-۲۵۲۱-۲۵۰-۰۰-۰۷۵ – ۶۱
۲۱۳۹۳/۰۶/۱۰مکزیک – بلغارستان۰ – ۳۲۵-۱۶۲۵-۱۷۲۵-۲۱۰-۰۰-۰۵۴ – ۷۵

جدول رده‌بندی گروه C

تیمامتیازمسابقاتجزئیات نتایجستپوئن
بازیبردباخت۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
بردهباختهمعدلبردهباختهمعدل
۱بلغارستان۳۱۱۱۳Max۷۵۵۴۱/۳۸۹
۲روسیه۳۱۱۱۳Max۷۵۶۱۱/۲۳۰
۳کانادا۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۶۱۷۵۰/۸۱۳
۴مکزیک۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۵۴۷۵۰/۷۲۰
۵چین۰۰
۶مصر۰۰

گروه چهارم: ایتالیا، آمریکا، ایران، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک

برنامه مسابقات گروه چهارم

شمارهتیم هاتاریخساعتشهرسالن
۶برزیل – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۰۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۷فنلاند – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۰۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۸کره جنوبی – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۰۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۱۸کوبا – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۲۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۱۹فنلاند – کره جنوبی۱۳۹۳/۰۶/۱۲۷:۰۰ ب.ظوروتسلاواسپودک آرنا
۲۰تونس – برزیل۱۳۹۳/۰۶/۱۲۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۰کره جنوبی – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۴۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۱آلمان – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۴۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۲برزیل – فنلاند۱۳۹۳/۰۶/۱۴۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۳۹کوبا – تونس۱۳۹۳/۰۶/۱۵۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۴۰فنلاند – آلمان۱۳۹۳/۰۶/۱۵۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۴۱کره جنوبی – برزیل۱۳۹۳/۰۶/۱۵۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۱تونس – فنلاند۱۳۹۳/۰۶/۱۶۳:۳۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۲آلمان – کره جنوبی۱۳۹۳/۰۶/۱۶۷:۰۰ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا
۵۳برزیل – کوبا۱۳۹۳/۰۶/۱۶۱۰:۴۵ ب.ظکاتوویتساسپودک آرنا

نتایج گروه چهارم

شمارهتاریختیم هانتیجهمجموع نتایجمجموع پوئن
۱۲۳۴۵
۱۱۳۹۳/۰۶/۰۹ایران – ایتالیا۳ – ۱۱۶-۲۵۲۵-۲۳۲۱-۲۵۲۲-۲۵۰-۰۹۸ – ۸۴
۲۱۳۹۳/۰۶/۰۹  بلژیک – آمریکا۲ – ۳۲۵-۲۱۱۷-۲۵۲۵-۱۶۲۱-۲۵۱۵-۱۱۱۰۳-۹۸
۳۱۳۹۳/۰۶/۰۹فرانسه-پرتوریکو۳ – ۰۲۳-۲۵۲۲-۲۵۲۴-۲۵۰-۰۰-۰۶۹-۷۵

جدول رده‌بندی گروه D

تیمامتیازمسابقاتجزئیات نتایجستپوئن
بازیبردباخت۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
بردهباختهمعدلبردهباختهمعدل
۱فرانسه۳۱۱۱۳Max۷۶۶۹۱/۱۰۱
۲ایران۳۱۱۱۳۱۳.۰۰۰۹۸۸۴۱/۱۶۷
۳آمریکا۲۱۱۱۳۲۱/۵۰۰۱۰۳۹۸۱/۰۵۱
۴بلژیک۱۱۱۱۲۳۰/۶۶۷۹۸۱۰۳۰/۹۵۱
۵ایتالیا۰۱۱۱۱۳۰/۳۳۳۸۴۹۸۰/۸۵۷
۶پورتو ریکو۰۱۱۱۳۰.۰۰۰۶۹۷۶۰/۹۰۸

رده‌بندی کلی پرافتخارترین تیم‌ها در ۱۷ دوره گذشته

رتبهکشورطلانقرهبرنزمجموع
۱ روسیه۶۳۳۱۲
۲ برزیل۳۱۰۴
 ایتالیا۳۱۰۴
۴ جمهوری چک۲۴۰۶
۵ لهستان۱۱۰۲
۶ آمریکا۱۰۱۲
۷ آلمان۱۰۰۱
۸ کوبا۰۲۲۴
 رومانی۰۲۲۴
۱۰ بلغارستان۰۱۴۵
۱۱ صربستان۰۱۱۲
۱۲ هلند۰۱۰۱
۱۳ ژاپن۰۰۲۲
۱۴ آرژانتین۰۰۱۱
 فرانسه۰۰۱۱

برچسب ها: نتایج کامل والیبال قهرمانی جهان ، والیبال ، ایران ، کواچ ، تیم ملی ، FIVB ، مشرق