به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق: پایگاه النهرین نوشت: یک مسئول محلی در استان صلاح الدین اعلام کرد: ارتش عراق در راستای آزاد سازی شرق تکریت حرکت می کند و این در حالی است که مناطق زیادی در جنوب تکریت شامل الضلوعیه، یثرب، الاسحاقی، صحرای الجلام وبیجی از داعش آزاد شده است. جاسم جباره رئیس کمیته امنیتی صلاح الدین گفت: نیروها، آماده آزاد سازی شرق تکریت می‌شود و مناطق شرق تکریت شامل الدور، البوعجیل، سمره و العلم است.

آزادی منطقه المعامل در الانبار

قاسم المحمدی فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای امنیتی با هماهنگی عملیات الانبار، منطقه المعامل در جنوب الکرمه واقع شده است. در عملیات امنیتی صد تروریست به هلاکت رسیدند.

آزاد سازی دو منطقه در استان صلاح الدین

عماد الزهیری فرمانده عملیات سامراء تاکید کرد: نیروهای امنیتی با حمایت نیروهای مردمی و طی عملیات بازدارنده همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مناطق البو جواری و الخزرج از توابع الضلوعیه را در استان صلاح الدین آزاد کردند. همچنین منطقه الرکه از توابع سامراء آزاد شد.

تداوم اختلافات داخلی تفکیری ها

عاشور الحمادی فرمانده شورای بیداری الانبار گفت: در درگیری های داخلی میان تروریست های داعش در منطقه الرمانه در القائم ۱۷ داعشی به هلاکت رسیدند.

هلاکت ده داعشی در دیالی

جمیل الشمری رئیس پلیس دیالی اعلام کرد: نیروهای امنیتی طی عملیاتی ۱۰ داعشی را در منطقه العکیلات در شش کیلومتری مرکز المقدادیه در شمال شرق بعقوبه به هلاکت رساندند.

 تامین امنیت جاده منتهی به سامراء

از سوی دیگر منابع امنیتی در صلاح الدین از امنیت جاده زائران به حرمین عسکریین (ع) خبر دادند و افزودند: نیروهای امنیتی و مردمی در طول جاده مستقر هستند و به زائران خدمات رسانی می کنند.

زخمی شدن هشت نفر بر اثر انفجار دو بمب در بغداد

در بغداد منابع وابسته به پلیس عراق اعلام کردند: بر اثرانفجار بمب در منطقه الراشدیه در شمال بغداد دو نفر زخمی شدند. بر اثر انفجار بمب در یکی از خیابان هیا منطقه الخنساء در مدائن نیز شش نفر زخمی شدند.

انتخاب فرماندهان جدید در الانبار برای تقویت جبهه ضد داعش

یک منبع وابسته به وزارت دفاع عراق اعلام کرد: سرلشگر ناصر الغنام به عنوان فرمانده عملیات الجزیره والبادیه در استان الانبار منصوب شده است.
این منبع بیان کرد: وی به زودی ماموریت خود را شروع می کند.وی جانشین سرلشگر ضیاء کاظم می شود.
وی در ۲۲ ماه جولای ۲۰۱۳ به علت سیاست‌های اشتباه و مزاجی فرماندهان عالی رتبه از فرماندهی لشکر هفده ارتش عراق استعفا داده بود.
این منبع همچنین از انتخاب سرلشگر نومان الزوبعی به فرماندهی لشگر هفتم در استان الانبار خبر داد و افزود: لشگر هفتم در پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی در غرب الانبار قرار دارد. وی در ۱۵ فوریه گذشته به درجه سرلشگر ستاد ارتقا درجه پیدا کرده بود.‎

ورود تیپ پیاده به الانبار برای آزادسازی هیت و برخی مناطق دیگر

صباح کرحوت رئیس شورای استان الانبار گفت: تیپ پیاده به پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی در غرب الانبار برای آزادسازی شهر هیت در غرب الرمادی وروستاهای جزیره البغدادی وارد شده است.‎