به گزارش سرویس فرهنگی دزفول امروز: صبح امروز یکشنبه، آزمون نیمه اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ طلاب و فضلای پایه اول تا دهم حوزه علمیه آیت اله قاضی (ره) بصورت یکپارچه وجامع با حضور ۱۸۰ نفر از طلاب این حوزه در دو سطح یک و دو در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزارشد.

در حاشیه برگزاری این آزمون، حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد علی قاضی» امام جمعه دزفول در جمع خبرنگاران، برگزاری چنین امتحاناتی را سنت حوزه های علمیه قم عنوان و گفت: امتحانات طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی در سال تحصیلی جاری به صورت منظم و منسجم در همه ی سطوح در مصلی امام علی(ع) شهرستان دزفول برگزار می شود.

رئیس حوزه علمیه آیت الله قاضی اظهار کرد: با توجه به ارتقاء سطح حوزه علمیه آیت اله قاضی از سطح دو به پایان سطح عالی در سال جاری کلاس های این حوزه تا پایان کفایتین برگزار خواهد شد از این روی امتحانات ده پایه مختلف به صورت متمرکز و با حضور ۱۸۰طلبه همزمان صورت می پذیرد.

وی افزود: طلاب حوزه علمیه با تحصیل در علوم دینی و حضور در فضای مقدس مصلی نمازجمعه برای امتحانات، همخوانی آموزه های علمی، دینی و معنوی خود را در معرض دید عموم قرار می دهند تا کاری نمادین در جهت ارتقای سطح فرهنگی و دینی جامعه انجام دهند.

شهرستان دزفول از دیرباز مهد علما و مراجع بزرگ جهان تشییع همچون شیخ مرتضی انصاری دزفولی بوده است.

حوزه علمیه آیت الله سید مجدالدین قاضی، دومین حوزه از حیث تعداد طلبه در استان خوزستان می باشد که در سالهای اخیر رشد چشمگیری در تعداد طلاب و فضلای خود داشته است.