به گزارش سرویس فرهنگی دزفول امروز: عصر امروز سه شنبه ۳۰ دی ماه، مراسم اختتامیه مسابقه استانی داستان کوتاه کوتاه آوان در سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی دزفول با حضور اساتید و نویسندگان شهرهای شمالی استان برگزار گردید.

«راضیه مقدم» دبیر برگزاری این مسابقه در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار دزفول امروز با اشاره به استقبال گسترده نویسندگان و علاقمندان به نویسندگی از این مسابقه داستان نویسی گفت: تعداد آثار رسیده به این دبیرخانه این جشنواره بیش از ۵۴۰ اثر بوده که علاوه بر استان خوزستان، آثاری از سایر استانهای کشور نیز به دریافت شده است.

  IMG_4022

وی اظهار کرد: داستان کوتاه ، شیوه نوین از داستان نویسی است که در نویسنده حداکثر مجاز به ۵۵ کلمه است.

دبیر مسابقه استانی داستان کوتاهِ کوتاه «آوان» افزود: فراخوان نخستین دوره مسابقه داستان کوتاهِ کوتاه «آوان»، اوایل ماه محرم و به مناسبت بزرگداشت این ماه در دو بخش عاشورا و آزاد منتشر شد.

مقدم، پرداخت درست محتوا، زبان تصویری در آثار، ایجاز و استفاده از ابتکار در نوشته را ویژگی های مهم آثار انتخابی عنوان و گفت: از میان آثار رسیده ۱۳ اثر برگزیده شناخته شدند.

IMG_4090

وی به معرفی نفرات برگزیده بخش عاشورا پرداخت و گفت: “حسین هادوی نیا” از دزفول، “آرش مکوندی” از اندیمشک و “محمد ذبیحی” از دزفول به ترتیب بعنوان نفرات اول، دوم و سوم بخش عاشورا برگزیده شده و از “فاطمه محمدبیلکی” از دزفول با ۷ سال بعنوان کوچکترین نویسنده و “زینب حداد” از ایذه تقدیر به عمل آمد.

مسئول کانون ادبیات داستانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول اظهار کرد: در بخش آزاد نیز، هیئت داوران به ترتیب “مژگان کیان فر” از اهواز، “احمد معزی” از دزفول و “سارا خادمی” از اندیمشک را به ترتیب بعنوان نفرات اول تا سوم انتخاب کرده و از خانم ها “مهرنوش گرجی” از اهواز و “کبری معمار زاده” از شوش نیز تقدیر شد.

راضیه مقدم افزود: در بخش تقدیری دیگر استانها نیز از “محمدصادق طاهری” از کاشان، “سید اکبر مرتضوی” از شهرکرد و “معصومه پارسایی اقدم” از تهران مورد تقدیر قرار گرفتند.