به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه جلسه ی تعامل ضابطین قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بسیج با دادستان عمومی شهرستان دزفول در ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان برگزار شد.

«احمد قهرمانی» دادستان عمومی شهرستان دزفول، با بیان اینکه در دنیای امروز صاحب نظران به این نتیجه رسیده اند که مجازاتها به تنهایی در کاهش جرائم جوابگو نیست، گفت: چیزی که از مجازات مهمتر است پیشگیری و بازدارندگی است .

وی، امر به معروف و نهی از منکر را نمود علمی و دینی پیشگیری از جرائم دانست و اظهار کرد: هم بسیجیان و هم عموم مردم با تذکر و امربه معروف و نهی از منکر می توانند باعث کاهش جرائم و تخلفات در جامعه شوند.

IMG_2867

دادستان عمومی شهرستان دزفول افزود: تفکر بسیجی که توسط امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری پایه گذاری شد، راهگشا و حلال بسیاری از مشکلات است .

قهرمانی خاطر نشان کرد: بی توجهی به حلال و حرام ، تذکر سازنده و خیر خواهانه به مسئولین ، رواج قانون گریزی در بعضی از اقشار ، مواد مخدر و دیگر ناهنجاریهای اجتماعی از جمله مواردی است که می توان با امر به معروف و نهی از منکر از آنها پیشگیری نمود.

دادستان دزفول تاکید کرد: دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول آمادگی دارد تا در چهارچوب قانون از ضابطین قضایی امر به معروف و نهی از منکر در راستای وظایف قانونی آنها حمایت کند.

تقدیر از برخی فعالین امربه معروف و نهی از منکر که در ماموریت های محوله فعالیت چشمگیری داشته اند، از جمله برنامه های این جلسه بود.