به گزارش دزفول امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، حیدر العبادی در دیدار استاندار الانبار، بزرگترین استان عراق ، ضمن تاکید بر انقلاب قبایل برای نجات دادن عراق از تکفیری ها ، حضور قبایل و نیروهای استان الانبار را برای آزادسازی مناطق خود از اشغال تروریست ها ضروری دانست .

«انقلاب عشایری» علیه داعش خواست نخست وزیر عراق

دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد العبادی در ملاقات با «سهیب الراوی» فرماندار جدید استان الانبار، بر ضرورت انقلاب عشایری به منظور رهایی بدنه جامعه عراق از شر این دشمن خارجی، تأکید کرد.
وی اهمیت قبایل و عشایر و فرزندان این استان را که در آزاد سازی مناطق و سرزمین شان از لوث وجود سازمان های تروریست شرکت کرده اند، مورد تأکید قرار داد.
حمایت قبایل قدرتمند سنی عراق به عنوان یک عامل اساسی شکست داعش به شمار می رود و جنگجویان قبیله ای که اکنون توسط بغداد آموزش داده می شوند، نقش مهم و قبال توجهی را در جلوگیری از پیشروی داعش و تصرف سرزمین های بیشتر در استان انبار ایفا کرده اند.

همزمان منابع امنیتی عراق اعلام کردند : دست کم ۲۷ عضو گروه داعش در دو استان «الانبار و دیاله» کشته شدند . پایگاه خبری سومریه نیوز نیز گزارش کرد، ‘صباح النعمانی’ سخنگوی بخش مبارزه با ترورسیم عراق گفت: بسیاری از مناطق حیاتی و مهم استان الانبار که تدارک ارتش از طریق آن صورت می گیرد، از کنترل عناصر داعش خارج شده است. وی افزود: تنها چند منطقه کوچک و دور افتاده در کنترل این گروه تروریستی قرار دارد که به زودی آن مناطق نیز آزاد خواهد شد.

الانبار در آستانه آزادی کامل
در این حال  مشاور امنیتی استان الانبار هم گفت : یک گردان ارتش وارد الرمادی شده  تا نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی را در جنگ با داعش تقویت کند.استان الانبار که با  سوریه هم مرز است یکی از مواضع اصلی تکفیریهای داعش است که برخی مناطق آن در اشغال این گروه تروریستی قرار دارد. ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر- پیروزی هایی را به دست آورد و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند .
تروریست های تکفیری داعش که با حمایت برخی کشورهای غربی – عربی تشکیل شده ، جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است .
گروه تکفیری – تروریستی داعش که با حمایت غرب و کشورهای همپیمان آمریکا ایجاد شده، جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

وزیر کشور عراق : داعش در حال فروپاشی است
وزیر کشور عراق اعلام کرد گروه داعش به تازگی ۱۰۰ شبه نظامی خود را به دلیل زیر سوال رفتن وفاداری آنها به این گروه اعدام کرده است.
محمد سالم الغبان در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی وزارت کشور عراق منتشر شد اعلام کرد : ”  اعدام ۱۰۰ شبه نظامی داعش نشان می دهد این گروه در حال فرو پاشی است.”
وزیر کشور عراق از دستاورهای نیروهای امنیتی این کشور و نیروهای داوطلبی که علیه داعش می جنگند قدردانی کرد و افزود همه مناطق تحت کنترل این گروه دوباره پس گرفته خواهد شد.
الغبان تاکید کرد : « استان صلاح الدین که تحت کنترل گروه داعش است ظرف چند روز آینده پس گرفته خواهد شد که این دستاورد به باز پس گیری موصل از طریق عملیاتی بزرگتر کمک خواهد کرد.»
عراق از ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون زمانی که داعش به استان موصل در شمال این کشور حمله و در بخش هایی از عراق و سوریه اعلام خلافت کرد ، دچار خلا امنیتی شده است.