مسئول روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از برگزاری انتخابات کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان دزفول در ظهر جمعه ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: این انتخابات با حضور نماینده سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان در سازمان تبلیغات اسلامی دزفول برگزار گردید.

“محمد حسن ژولاپور” گفت: در این انتخابات که سومین دوره کانون مداحان و شعرای آئینی است ۷ نفر اعضای اصلی و ۳ نفر از اعضای علل البدل انتخاب شدند.

وی استقبال از این انتخابات توسط شاعران و مداحان اهل بیت(ع) را گسترده توصیف و گفت: با وجود اینکه زمان پایان انتخابات ساعت ۱۲ ظهر بود ولی این زمان سه بار تمدید و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه ادامه داشت.

ژولاپور تعداد کانیداداهای این انتخابات را ۱۶ شاعر و مداح عنوان و گفت: بر اساس شمارش آراء صورت گرفته، عبدالمجید کنجدکار با ۱۱۳ رأی، حبیب الله فرامرزی با ۹۱ رأی ، غلامعلی وزیری پور با ۸۳ رأی ، فاطمه زهری با ۶۶ رأی، محسن شریفیان با ۵۱ رأی، محمد الیاسی با ۵۰ رأی و مهدی باصداقت با ۴۷ رأی، اعضای اصلی دوره سوم کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان دزفول انتخاب شدند.

مسئول روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی دزفول ادامه داد: عذری تنورساز، سیده عذری رجبی و مهدی رحمتی نیز بعنوان اعضای علل البدل انتخاب شدند.

برگزاری کلاس های آموزشی مداحی، برگزاری همایش و تجلیل از مداحان و پیرغلامان، برگزاری اجلاسیه های شعرهای آئینی از جمله وظایف این کانون بود که ژولاپور به آن اشاره و تصریح کرد: تا کنون با پیگری های این کانون ۶ نفر از مداحان مسن شهرستان بیمه و ۲ نفر دیگر نیز برای آنها مستمری از طرف بنیاد دعبل خزاعی در نظر گرفته شده است.