به گزارش دزفول امروز به نقل از اهوازنیوز، جلسه بنیاد شهید استان خوزستان در تبیین برنامه های دهه فجر با حضور اعضای کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر صبح امروز در سالن همایش این بنیاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید خوزستان با یادی از شهید سبحانی به عنوان اولین شهید انقلاب در استان خوزستان و شهرستان دزفول، گفت: شهید سبحانی، روحانی بزرگواری است که گمنام مانده است.

حسن نورانی یکی از اهداف تشکیل این کمیته را بیان رشادت های ایثارگران عنوان کرد و گفت: بنا به فرموده امام، ایثارگران چشم و چراغ ملت هستند.

وی ادامه داد: کمیته ایثارگران دهه فجر به لحاظ گستردگی و اصل نفس انقلاب، از تمام دستگاه ها، ادارات، سازمان ها و واحدهای نظامی و انتظامی تشکیل شده است.

وی افزود: متاسفانه در کمیته دفاع مقدس بنیاد شهید خوزستان، به دلیل ارائه نشدن گزارش های مناسبی از سوی سازمان ها، نتوانستیم جوابگوی استان باشیم.

نورانی بااشاره به این که اولین مصوبه این جلسه به منظور فعال سازی کمیته ایثارگران در تمام شهرستان ها به فرمانداری ابلاغ خواهد شد، اظهار داشت: یکی از مواردی که در دستور کار ما قرار دارد معرفی وقایع ایثارگری ها در رسانه ها و صداوسیما است و یکی دیگر از برنامه های دهه فجر، حضور نمادین ایثارگران را در روزهای ۱۲ و ۲۲ بهمن در ابتدای صف و به صورت محسوس خواهیم داشت.

معاون پژوهشی افزود: عیادت از جانبازان و دیدار با خانواده های شهدای انقلاب، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری دعای کمیل و توسل در حسینیه ها و نیز راه اندازی نمایشگاه های متعدد از دیگر برنامه های درنظرگرفته شده به مناسبت دهه مبارکه فجر است.

سپس ارگان های اداری و سازمانی حاضر در جلسه به معرفی برنامه های خود در این دهه پرداختند.

پس از آن، مدیرکل بنیاد شهید استان خوزستان گفت: در بحث دهه فجر، بنیاد شهید و امور ایثارگران طرح دیدار از ایثارگران را از تاریخ ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند به مدت یک ماه برنامه ریزی کرده است.

عبدالرضا فرجیان در مورد مراسم غبارروبی و عطرافشانی اظهار داشت: در سال های گذشته شاهد بودیم که با تمام شدن مراسم در گلزار مرکزی، حاضرین متفرق می شدند و شهدای انقلاب را از یاد می بردند که این امر باعث مکدرشدن خاطر خانواده  شهدای انقلاب شد.

وی افزود: امسال ابتدای مراسم غبارروبی از مزار شهدای انقلاب شروع و بعد به سمت مزار شهدای ۸سال دفاع مقدس ادامه پیدا می کند.

فرجیان تبلیغات محیطی را از جمله برنامه های دهه فجر اعلام کرد و گفت: آذین کردن شهر به عکس شهدا خصوصا شهدای انقلاب و روایت گری آن دوران از زبان ایثارگران کوچکترین وظیفه ما در قبال یادگاران شهدا است.

وی جلسه بعدی گردهمایی کمیته ایثارگران را سه شنبه هفته آینده تعیین کرد و افزود: تا آن زمان فرصت دارید که طرح های نوآورانه و برنامه های اجرایی را مکتوب در جلسه ارائه دهید.

شایان ذکر است، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه شهید چمران و شهرداری اهواز، از غائبین این جلسه بودند.