به گزارش دزفول امروز به نقل از روابط عمومی شهرداری دزفول، مهندس کرمی نژاد با اعلام این خبر گفت: در مکتب اسلامی ما به کاشت درخت اهمیت فراوانی داده شده که در زندگی صنعتی و پیشرفته ی امروز به اهمیت آن بیشتر پی می بریم.

شهردار دزفول افزود: توسعه فضای سبز اهمیت وارزش خاصی دارد. فضای سبز نه تنها ریه تنفسی شهرمی باشد بلکه ازنظر تأثیر روحی وروانی به شهروندان در تلفیق با زندگی شهری ازجایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود در این جهت شهرداری دزفول توانسته است به لطف خدا و تلاش همکاران ، سرانه فضای سبز دزفول را به ۱۹ متر برساند که از استاندارد موجود در کشور، ۴ متر بیشتر می باشد  و در استان خوزستان بالاترین سرانه فضای سبز ، به شهر دزفول اختصاص دارد.

مهندس کرمی نژاد تصریح کرد: از دی ماه سال گذشته تا کنون ۷۰ هزار اصله نهال در عرصه های فضای سبز شهری غرس شده و یا بصورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفته است که قرار است تا پایان سال به رکورد کاشت و توزیع ۱۰۰ هزار نهال برسیم.

وی نوع این درختان را کنار، انجیر، کانی کارپوس، شمشاد ، گل کاغذی، جمبو و… معرفی کرد.

شهردار دزفول گفت: بعضا در برخی پروژه ها با توجه به ضرورت  حفظ جان شهروندان و بالابردن ایمنی و توسعه شهر  به ناچار مجبور به قطع برخی درختان می شویم که این امر با توجه به اینکه شهرداری دزفول  تمام همت خود را برای حفظ فضای سبز قرار داده است، زیرنظر کمیته قطع اشجار و کارشناسان مربوط انجام می پذیرد.

مهندس کرمی نژاد در پایان خاطر نشان کرد : بر همه ما واجب است تا با حفظ مسئولیت در حفظ و نگهداری درختان ، این نعمات الهی بیش از پیش بکوشیم تا شهری سبز و با نشاط داشته باشیم.