به گزارش دزفول امروز به نقل از  فارس، ناصر پورعلی فرد بعد از ظهر امروز در حاشیه مجمع انتخابات هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت ورزش بدنسازی و پرورش اندام به عنوان یک ورزش پایه اظهار داشت: آمار بیمه شده رشته بدنسازی و پرورش اندام از سوی فدراسیون پزشکی ۹۸ هزار نفر است.


وی با اشاره به اینکه فدراسیون در رشته بدنسازی به عنوان رشته پایه آماده هرگونه همکاری با دیگر فدراسیون‌هاست، گفت: هم‌اکنون آمادگی تعامل و همکاری و ارائه خدمات به سایر فدراسیون‌ها را داریم تا دوره‌های مربیگری بدنسازی تخصصی برای رشته‌های مورد نظر آنها را برگزار کنیم.
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام یادآور شد: از این میزان ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تاکنون تخصیص یافته ‌که سهم هر هیئت استانی از آن ۹ میلیون ریال می‌شود که فدراسیون به دلیل ناچیز بودن این رقم از اختصاص آن خودداری می‌کند و برای ارائه خدمات بهتر به هیئت‌های ورزشی درآمدی را از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی اخذ می‌کند.
وی از آمادگی کامل ورزشکاران رشته بدنسازی پرورش اندام کشور خبر داد و افزود: فدراسیون ایران طبق برنامه‌های فدراسیون جهانی در راستای ارتقای جایگاه خود در عرصه‌های بین‌المللی با همه توان و آمادگی کامل در مسابقات برون مرزی حاضر خواهد شد.
پورعلی فرد در پایان از میزبانی ایران در مسابقات جام کاپ ویدر در سال آینده و میزبانی مسابقات جهانی بادی بیلدینگ در سال ۲۰۱۶ خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال ۲۰۱۶ میزبانی مسابقات جهانی بادی بیلدینگ را عهده‌دار خواهیم شد.
گفتنی است، طبق تفاهمنامه بین معاونت ورزشی و قهرمانی وزارتخانه ۱۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته به فدراسیون‌ها مربوط به هیئت‌هاست.