به گزارش سرویس فرهنگی دزفول امروز: صبح امروز پنجشنبه، طلاب، روحانیون، علما و قشرهای مختلف مردم دزفول با تجمع در حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول، ضمن محکومیت توهین به پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) از این اقدام اعلام انزجار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین ” عبداللهی” در این اجتماع، با بیان اینکه در آیات مختلف قرآن کریم بعنوان کتاب هدایتگر اجتماعی که برای اصلاح همه جهانیان آمده است، به آزادی اجتماعی توجه شده گفت: یکی از زیباترین شعارهای قرآن مبارزه با استکبار و استبداد ونیزدفاع از آزادی اجتماعی است .

این استاد برجسته حوزه، گفت: این فرهنگ استکبار ستیزی یک حماسه به تمام معنای قرآنی است.

وی ادامه داد: پیامبر رحمت و دانایی، خرد و عدالت، تمام مردم دنیا را به یک کلمه دعوت می کند “ای تمام پیروان ادیان الهی زیر یک کلمه جمع و آن این است که هیچ قدرتی را جز خدا به رسمیت نشناسید”.

حجت الاسلام عبداللهی، با تاکید بر اینکه نباید سر تسلیم در برابر هیچ ابرقدرتی فرود آورد تصریح کرد: شعار تمام پیامبران و انبیاء الهی این است که در هیچ جای دنیا نیاد استثمار واستکبار وجود داشته باشد.

این استاد حوزه با بیان اینکه ادیان الهی آمده اند تا همهی مردم در آسایش و احترام زندگی کنند، استبداد را توهین به شعور، اندیشه و فرهنگ یک جامعه دانست و بیان کرد: شاکله قرآن استکبار ستیزی است و این منطق قرآن است که باید در برابر طاغوتیان ایستاد.

IMG_3848

وی افزود: ادیان آمده اند که مسکتبر و مستعمر وجود نداشته باشد و هدف پیامبران الهی مبارزه تبعیت انسان از انسان و تبدیل آن به عبودیت انسان از خدا است.

حجت الاسلام عبداللهی، منطق فرعونیت را استکبار و استبداد عنوان و با بیان اینکه فرعونیت به شکل مدرن همچنان ادامه دارد، ابراز داشت: پیامبران آمدند تا دست رد به سینه فرعونیان زمان بزنند.

این استاد حوزه افزود: اینکه کسی از آن طرف دنیا به اسم کنوانسیون زنان و به اسم حقوق بشر، در رابطه با پوشش زنان جامعه دیگر تصمیم گیری کند، طاغوت است در قالب شعارهای زیبا.

وی ادامه داد: اینکه عده ای در دنیا بگویند فقط باید فرهنگ غربی در دنیا پیاده شود توهین به سایر جوامع و ارباب گری است و معنی آن این است که فرهنگ مردم دیگر پوچ و بی ارزش است ، که ابدا قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام عبداللهی با انتقاد از منطق استکباری حاکم در دنیا گفت: کشورهای مستکبر می گویند هر کس تفسیر حقوق بشری که ما داریم قبول نداشته باشد باید تهدید و یا تحریم شود. می خواهند با یک شیوه جدید، آزادی اجتماعی را هدف قرار داده و فرهنگ و پشتوانه های دینی جوامع را هدف قرار دهند تا جهان را تحت سیطره خود قرار بگیرند.

IMG_3864

این استاد حوزه، با تاکید بر اینکه طبق صریح قرآن ، کرنش در برابر استکبارگران ممنوع است، لازمه آن را بازگشت و اصرار جوامع اسلامی به اصول اسلام عنوان و خاطر نشان کرد: نباید در مقابل تهدیدات و هجمه های غربی ها، فشل شد و دست از آرمانهای اسلامی برداشت.

وی با انتقاد شدید از اقدام یک هفته نامه فرانسوی در توهین به پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) و حمایت سران مستکبر دنیا از این اقدام شنیع به بهانه آزادی بیان اذعان کرد:علمداران استبداد و استکبار جهان از این واژه ها استفاده ابزاری می کنند. اگر آزادی است چرابه پیامبر اسلام را که از مقدس ترین اعتقادات بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان است به بهانه این شعارها، مورد توهین قرار می دهند.

حجت الاسلام عبداللی، هوشیاری مسلمانان جهان را خواستار شد و تصریح کرد: اگر مسلمانان جهان هوشیار باشند هیچ گاه گول حرف های ظاهر فریبانه و عوام فریبانه استکبار جهانی را نمی خورند.

این استاد حوزه، اعلام کرد : دستگاه دروغ پراکنی استکبار جهانی با دروغ پردازی، تروریست خواندن مسلمانان و خشنوت طلب نامیدن دین اسلام به دنبال اسلام هراسی هستند . واز اهداف شیطانی سناریوی ضد اسلامی اخیر در فرانسه پرده برداشت و گفت: در مکتب و مرام پیامبر(ص) حتی حیوانات هم محترم هستند ، در این فرهنگ غنی امکان ندارد ترور، خشونت و رعب و وحشت جایی داشته باشد.

حجت الاسلام حسین عبداللهی، منافع مستکبرین جهان را سیطره بر کل عالم عنوان و خاطر نشان کرد: هر وقت منافعشان ایجاب کند تا کشوری را به آشوب بکشانند، آنگاه آزادی و احترام به حقوق و جان و مال مردم برای آنها معنایی ندارد.IMG_3867

در بیانیه پایانی این تجمع آمده است: در طول تاریخ، مصلحت فرعونیان در این بوده تا چشم ها را از واقع نگری ببندند و ملت ها را در چارچوب افکار خود محبوس کنند.

از فجایع دنیای امروز و دنیای غرب ، استثمار افکار و عقاید است ، استکبار با استفاده از الفاظ و کلمه ها ، افکار خود را در همه جهان منتشر ومخالفان خود را مخالف آزادی و حقوق بشر معرفی کنند و با حماقت تمام پنجه بر چهره رسول مهربانی می کشند

در این بیانیه آمده است: اسلام با هر گونه ترور و تجاوز مخالف است و حقوق همه انسانها را محترم می شمارد اما آنچه امروز دامان غرب و دست نشاندگان آنان را گرفته نتیجه سیاستها و اندیشه های باطلی بوده که خود مسبب اصلی آنها بوده اند.

ما طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفولی، هیچ گونه اهانت را به پیامبران الهی مخصوصا پیامبر مهربانی و معصومین و قرآن و تمامی مقدساتمان را بر نمی تابیمم و فریاد خود را بر سر استکبار جهانی، آمریکا شیطان بزرگ، انگلیس خبیقث و اسرائیل نامشروع می کشیم و این حرکت بی شرمانه ی هفته نامه شارلی ابدو را محکوم می کنیم.

 IMG_3857

همچنین شرکت کنندگان در این مراسم، با شعار “مرگ برآمریکا”، “مرگ بر فرانسه”، “مرگ بر انگلیس” و “مرگ بر مزدور آمریکایی” انزجار خود را تروریستها و توهین کنندگان به پیامبر اسلام(ص) اعلام و با شعار “لبیک یا محمد(ص)” دلدادگی و پایبندی خود به آن حضرت اعلام نمودند.