به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول شب گذشته با حضور در جمع نمازگزاران مسجد ساکیان دزفول با تشریح جزئیاتی از آدم ربایی و عملیات آزاد سازی دکتر ربوده شده طی هفته های گذشته در دزفول گفت: قریب ۲۰ روز گذشته دکتر فانی، دندانپزشک دزفولی پس از خروج از آرایشگاه، سه نفر که خود را مأمور معرفی کرده و حکم جعلی نیز داشتند، وی را سوار بر خودرو کرده و به منطقه ای ناشناس می برند.

سرهنگ “احمد چنداز” افزود: چند روزی خانواده و بستگان دکتر از وضعیت او بی اطلاع بودند که سه روز پس از مفقود شدن دکتر، آدم ربایان با تماس به خانواده دکتر، در خواست ۶۰۰ سکه تمام بهار آزادی می نمایند.

وی ادامه داد: آدم ربایان دو روز پس از تماس اولیه دوباره تماس می گیرند که این موضوع نشان دهنده عجله نداشتن این تیم آدم ربا است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول با اشاره به انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی برای شناسایی مکان آدم ربایان، تصریح کرد: نیروی انتظامی با اقدامات بسیار پیچیده و کار شبانه روزی مکان گروگان گیرها را شناسایی و طی عملیاتی شبانه به مخفیگاه آنها که غاری در منطقه ایی صعب العبور در بخش الوار گرمسیری بوده حمله می کند.

سرهنگ چنداز ابراز داشت: در هنگام انجام عملیات رهایی گروگان توسط تیم های ویژه پلیس، آدم ربایان متوجه حضور پلیس شده و با عجله و بدون بردن وسایل خود، از محل استقرار خود فرار کرده و دکتر را نیز با خود می برند.

وی گفت: بدلیل اینکه آدم ربایان در فرار بسیار عجله داشتند و حضور دکتر مانع از فرار سریع آنها می شد، او را در کوههای منطقه رها کرده و فرار می کنند ولی زمان زیادی طول نمی کشد که نیروهای انتظامی دو نفر از این آدم رابیان را همان شب دستگیر می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول، سردسته تیم آدم ربایان را فردی متعلق به همان منطقه دانست و افزود: نیروهای ویژه پلیس با گشت زنی گسترده در مناطق صعب العبور موفق شدند صبح روز بعد دکتر را اطراف آن منطقه پیدا و مدتی بعد نفر سوم را نیز دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه آخرین نفر از آدم ربایان همچنان تحت تعقیب است، اظهار کرد: بدلیل به دام نیفتادن آخرین نفر از تیم آدم ربایان همچنان ابهاماتی در پرونده وجود دارد که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته آخرین نفر از تیم آدم ربایان نیز به زودی دستگیر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با ارائه گزارشی از عملکرد نیروهای زحمتکش انتظامی گفت: شهرستان دزفول، تنها شهرستانی در استان است که آمار وقوع جرائم ؛آن کاهش یافته به همین دلیل عنوان مقام اول در خصوص امنیت را در استان کسب کرده است.

سرهنگ چنداز، کار بی منت برای مردم را وظیفه نیروهای انتظامی عنوان و گفت: تمام آموزش ها و تجهیزات نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت برای مردم و مبارزه با اخلال گران نظم و امنیت است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تقویت ۱۱۰ تصریح کرد: پیش از این ۱۱۰، واحدی از کلانتری ها بود که بدلیل حجم مأموریت ها معمولا با کمبود نیرو و خودرو برای فوریت های پلیس مواجه می شدیم که برای رفع این مشکل، واحد ۱۱۰ از کلانتری ها جدا شده و به یک واحد مستقل تبدیل شده است که با تجهیز بیشتر این واحد شاهد اقدامات سریعتر و مؤثر پلیس در حوادث خواهیم بود.

وی راه اندازی سیستم مانیتورینگ در شهرستان را مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: با راه اندازی این سیستم، دزفول دومین شهر استان است که دارای سیستم مانیتورینگ است که با گسترش این سیستم در شهر، حضور فیزیکی مأمورین انتظامی در سطح شهر را کاهش می دهد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول، عامل بسیاری از خرده دزدی ها در سطح شهرستان را معتادین عنوان و تصریح کرد: هنوز نمی دانیم که معتاد مجرم است یا بیمار و تکلیف ما با آنها معلوم نیست.