به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب نیوز:چهار شیر ماده گرسنه که یک اسب آبی را تنها پیدا کرده بودند با هیچ ترفندی نتوانستند او را از پا درآورده و شکار کنند.

 

اسب آبی از آن دست حیواناتی است که وحشی ترین و خطرناک ترین شکارچیان طبیعت هم نمی‌توانند در شکار او موفق باشند. این حیوان که وزنش به ۱۸۰۰ کیلوگرم و طولش به سه متر می‌رسد یکی از وحشی ترین پستاندران است و از قلمروش در برابر هر حیوانی دفاع می‌کند. شواهد اخیر از بررسی DNA نشان می‌دهد که اسب آبی به والها و دولفین‌ها نزدیکتر از هر پستاندار دیگری است.

 

گفته می‌شود آرواره های اسب آبی از جمله خطرناکترین آرواره های دنیا است و می توانند فشاری معادل با ۱۸۲۱ پوند در هر اینچ مربع ایجاد کنند. پوست اسب آبی بسیار محکم است و به همین خاطر شکارچیان خطرناکی چون شیر و پلنگ نمی توانند پوست او را بدرند و معمولا به آنها حمله نمی‌کنند.

 

اما زمانی که “لورانت رینود” و “دومنیک هاوشن” دو عکاس حیات وحش برای عکاسی به پارک ملی “ماسایی مارا” در کنیا رفته بودند با مورد نادری از حمله ۴ شیر ماده گرسنه به یک اسب آبی برخورد کردند.

 

آنطور که عکس ها نشان می‌دهد شیرها سعی داشتند از تنها ماندن این اسب آبی استفاده کنند و او را در محاصره گرفته و از پا دربیاورند. اما تلاش شیرها برای فروکردن دندانهایشان در پوست سخت این اسب آبی بی نتیجه بود ضمن اینکه اسب آبی هم با آرواره‌ها و جثه بزرگش مدام به آنها حمله کرده و آنها را تهدید می‌کرد. این حمله و گریز مدتی ادامه می‌یابد تا اینکه شیرها شکست را می‌پذیرند و پا به فرار می‌گذارند.

3201 3202 3203 3204 3205 3206