به گزارش دزفول امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمله گروهک تروریستی داعش به سد العظیم در استان دیاله را دفع کردند که در این درگیری دستکم  ۶۰ تروریست به هلاکت رسید.

این منطقه راهبردی چند ماه پیش توسط تروریست های داعش تصرف شده بود. داعش در مدت اشغال این شهرک امکانات شهری از جمله آب و برق را قطع کرده بود و تلاش می کرد در میان ساکنان رعب و وحشت ایجاد کند.

ساکنان این شهر پس از آزادی از دست داعش از نیروهای مردمی و ارتش به گرمی استقبال و از تلاش های آنان برای آزادی سازی این منطقه قدر دانی کردند.

فرمانده نیروهای مردمی در منطقه تل شعیرمی گوید: ” ما به عنوان نیروهای مردمی موظف شدیم تروریست های داعش را از شهرک تل شعیر بیرون کنیم. ما دست در دست مردم برای آزادی این منطقه جنگیدیم. همه، از جمله شیعه، سنی و کردها، در آزادی این شهرک کمک کردند.”

از سنجار هم که به تازگی آزاد شده خبر می رسد، نیروهای مردمی دو حمله انتحاری و جاسوسی تروریست های داعش به این شهر را دفع کردند.  درعملیات دیروز نیروهای عراقی، مسئول امور مالی گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین به هلاکت رسید.

نیروهای امنیتی ویژه عراق همچنین یکی از معاونان اصلی سرکرده داعش ملقب به ابو سلام الیمنی را به همراه دو تن از همراهانش در شمال بعقوبه به هلاکت رساندند.

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق که به مناسبت سال روز تاسیس ارتش عراق سخن می گفت،  از آغاز عملیات گسترده ضد تروریست ها برای  پاکسازی تروریست ها در شهرهای مختلف به ویژه شهر نینوا خبر داد.

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق هم در این مراسم بر پاکسازی همه مناطق عراق از وجود تروریست ها تاکید کرد و گفت به زودی مردم شکست کامل تروریست ها و برقراری امنیت در سراسر عراق را جشن خواهند گرفت.