به گزارش دزفول امروز به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، روز ۵شنبه  همایش شورای هماهنگی جبهه اصلاحات  برگزار شد که در آن اگرچه برخی از اصلاح طلبان حضور نداشتند؛ اما نکات جالبی در آن وجود داشت.

 

اگرچه بیش از ۵ سال از فتنه ۸۸ می گذرد، و همواره رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرده‌اند که فتنه جزء خطوط قرمز نظام بوده و مسئولین باید حد و حدود خود را با فتنه مشخص کنند اما در این همایش باز هم سعی شد تا به نوعی فتنه زنده شود.

پیش از این اصلاح طلبان به عنوان اصلی ترین مهره های فتنه ۸۸ بودند و برخی از آنها سابقه محکومیت در این خصوص را در کارنامه خود داشته اند.

با برگزاری این همایش و اظهار نظرهای بسیاری از اصلاح طلبان مشخص شد که این افراد همچنان پایبند به فتنه هستند و گویا آسیب هایی که به نظام وارد شده است برای آنها اهمیتی ندارد.

قلی‌زاده، دبیر همایش شورای هماهنگی اصلاحات بارها در این همایش از اصلاح طلبان حاضر خواست که با رعایت نکات امنیتی و قانونی از موضوع خارج نشوند و همچنین تذکر داد که هیچ برخورد هیجانی و احساسی از جمله شعار دادن و بلند کردن پلاکارد و تصاویر خارج از موضوع صورت نگیرد.

در این میان محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه امیدواریم مساله حصر با تدبیر و درایت حل شود، گفت: ما در روی کار آمدن دولت یازدهم سهیم بوده ایم.

معاون اول دولت اصلاحات به رفع حصر سران فتنه (موسوی و کروبی) نیز اشاره‌ای کوتاه کرد و اظهارداشت: امیدواریم مسأله حصر با تدبیر و درایت و از طریق مراجع ذیربط حل شود.

در ادامه این همایش مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردمسالاری همچنین گفت: ما برای موسوی و کروبی تقاضای محاکمه نداریم، بلکه درخواست رفع حصر داریم، شورای عالی امنیت ملی این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

رسول منتجب نیا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی گفت: از رئیس‌جمهور که منتخب اصلاح‌طلبان است می‌خواهیم در جهت تحقق مطالبات از جمله باز کردن فضای سیاسی و رفع حصر اقدام کند.

منتجب‌نیا تصریح کرد: نه تنها جای کروبی خالی است بلکه جای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هم در این همایش خالی است.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: انشاءالله به زودی و در همایش‌های آتی این سه نفر و همه محبوسین حضور داشته باشند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: مسئولان و رؤسای قوا به جای دامن زدن به اختلافات و زنده کردن زخم‌های کهنه با سعه صدر و عبور از گذشته و محو کردن کدورت‌ها زمینه آشتی ملی را فراهم سازند.

در ادامه این همایش، عضو شورای هماهنگی اصلاحات گفت: حصر موسوی و کروبی و رهنورد را غیرقانونی می‌دانیم.

علی محمد غریبانی عضو شورای هماهنگی اصلاحات در همایش سراسری جبهه اصلاحات طی سخنانی با بیان اینکه رفع حصر یک مطالبه ملی است اظهار داشت: حصر موسوی و کروبی و رهنور را غیر قانونی می دانیم و از برگزاری دادگاه در این زمینه حمایت می‌کنیم.

اظهار نظرهای این چنینی از سوی اصلاح طلبان در همایش سراسری اصلاحات و برخی اظهار نظرهای قبلی آنها نشان می‌دهد که همچنان آنها بر مواضع خود در خصوص فتنه پافشاری می‌کنند و این طیف همچنان خواستار رفع حصر کسانی هستند که روزی با شعار تقلب جان تعدادی از جوانان این میهن را گرفته و از طرف دیگر خسارات سنگینی را به نظام وارد کردند.

برخی تا کنون به دنبال مظلوم نمایی اصلاح‌طلبان در کشور بودند و ادعا می کردند که برخورد مجلس و دیگر قوا با اصلاح‌طلبان درست نبوده است؛ اما اظهار نظرهایی که در همایش اصلاح‌طلبان برای چندمین بار تکرار شد نشان داد که تا کنون برخوردها با اصلاح‌طلبان از روی منافع نظام بوده  است؛ چرا که اصلاح طلبان خطوط قرمز نظام را نادیده گرفته اند.

یکی از نکاتی که در این همایش زیاد بر روی آن تأکید می‌شد فراموش کردن گذشته بود؛‌ به طوری که بارها این نکته بیان شد که دیگر به گذشته‌ها نپردازیم و آنها را فراموش کنیم.

باید یادآور شد در حال حاضر تاریخ تکرار گذشته هاست و اتفاقا مردم ایران موضوع فتنه ۸۸ را هیچ گاه فراموش نخواند کرد؛ چرا که در آن ماجرا آبروی نظام به بازی گرفته شد.

از سویی دیگر عدم حضور وزرا و معاونین دولت یازدهم در این همایش نکته دیگری بود که نشان داد دولت از اصلاح‌طلبان و فتنه گران مبرا بوده و نمی‌خواهد با همراهی فتنه‌گران در مقابل نظام بایستد؛ همانطور که قبلا هم بارها بر این موضوع تأکید شده است، فتنه گران به دنبال ایجاد یک حاشیه امن برای خود در دولت هستند تا از این طریق بتوانند فعالیت های سیاسی خود را به پیش ببرند.

همایش اصلاح طلبان در واقع محفلی برای گرد هم آمدن و قدرت نمایی بود و از طرف دیگر اشاره‌ای به مشکلات اخیر مردم و برنامه اصلاحات برای رفع آنها نشد.

این موضوع نشان می دهد که تمام هم و غم اصلاح طلبان بازگشت به عرصه سیاست است و هیچ برنامه ای در این طیف برای پیگیری مشکلات مردم و یا حداقل همراهی با دولت برای کمک کردن به بهبود وضع معیشت مردم وجود ندارد و قطعاً اگر اصلاح طلبان روی کار بیایند با سیاسی‌کاری‌هایی که دارند زمانی برای پرداختن به مشکلات معیشتی مردم باقی نخواهد ماند.

در این همایش صرفا یک سری مباحث شعاری سیاسی ساختارشکنانه مطرح شد که نشان میدهد اصلاح طلبان همچنان در شرایط عدم بلوغ سیاسی هستند و روند بریدگی و انقطاع آنان از جامعه و مردم ادامه دارد. اصلاح طلبان همچنان در عصر سیاست زده دوم خرداد سیر می کنند و هیچ برنامه ای برای اداره کشور جز شعار و سیاست ندارند.

یکی از مباحثی که در این همایش بارها به آن اشاره شد، زیر سوال بردن عملکرد شورای نگهبان در عدم تأیید صلاحیت برخی از افراد منتسب به فتنه ۸۸ برای ورود به انتخابات بوده است.

طرح این مباحث به خاطر این است که اصلاح طلبان به بهانه رد صلاحیت های احتمالی در انتخابات مجلس شورای اسلامی آینده فتنه ای دیگر را در کشور رقم بزنند و از این طریق بتوانند مهره های مسئله دار خود را وارد مجلس کنند.

قطعاً با توجه به ادامه خط ساختارشکنی در جریان اصلاحات دستگاه های نظارتی و امنیتی باید همچنان روند رصد و پایش این جریان را ادامه دهند و مراقبت کنند تا به واسطه گذشت زمان، توطئه بزرگ فتنه که مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است از اولویت خارج نشود که خدای ناکرده موجب آسیب رسانی مجدد به کشور و نظام از این ناحیه شود.
در همین رابطه منصور حقیقت پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به طرح مسائل ساختار شکنانه در همایش اصلاح طلبان اظهار داشت:متاسفانه اصلاح طلبان در همایش روز گذشته از فرصت پیش آمده برای خود استفاده نادرست کردند و بازهم شاهد بودیم که این طیف به نوعی اقدامات هنجار شکنانه را در دستور کار خود قرار دادند.وی افزود: اصلاح طلبان خیال دارند اقداماتی را که در دوران حاکمیت خود انجام می‌دادند بازهم تکرار کنند.این نماینده مجلس گفت: اصلاح طلبان در این همایش بحث عدم آزادی در انتخابات و همچنین مخدوش بودن آن را مطرح کردند که به نوعی طرح این مسائل را میتوان در راستای شبه افکنی در مسیر برگزاری انتخاباتی سالم دانست.

حقیقت پور تاکید کرد: همایش روز گذشته اصلاح طلبان برای یک دوره خوراک رسانه‌های معاند را فراهم کرد و در واقع رسانه های غربی با دستاویز قرار دادن مسائل مطرح شده در این همایش علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کنند.

وی اضافه کرد: در همایش روز گذشته همچنین از مسئولان خواسته شد تا تمام فرماندارن را که از دوره گذشته بر سر کار مانده اند را تغییر دهند که این نشان میدهد اصلاح طلبان اعتقادی به شایسته سالاری ندارند و به دنبال انحصار طلبی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار اشت: اصلاح طلبان که مدعی تسلط بر علم حقوق و روشن فکری هستند باید بدانند که وقتی سران سه قوه در شورای عالی امنیت تصمیم به حصر میگیرند نباید آنرا زیر سوال برد و البته ما نگرانیم که اصلاح طلبان سایر دستاوردهای انقلاب را هم خدشه دار کنند.

وی تاکید کرد: دولت باید مجری قانون باشد و باید در ارتباط با سخنان ساختار شکنانه و غیر قانونی اصلاح طلبان مواضعش را به طور مشخص اعلام کند.

همچنین محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص همایش اصلاح طلبان که با رویکرد حمایت از سران فتنه برگزار شد، اظهار داشت: همگان می دانند که جریان فتنه کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد.

وی افزود: کسانی که نظام جمهوری اسلامی را متهم به تقلب کردند با این کار اتهام بزرگی را به نظام جمهوری اسلامی زدند؛ این افراد با لشکر کشی های خیابانی به کسانی که در خارج کشور منتظر اغتشاش در ایران بودند پیام دادند که داخل ایران نا امن است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اصلاح‌طلبان با برگزاری همایش دنبال اهداف فتنه‌گرانه خود هستند، خاطرنشان کرد: از طرفی دیگر حضور بالای ۸۰ درصدی مردم در انتخابات که در دنیا بی سابقه بود را به شدت در کام ملت تلخ کردند و زیر سوال بردند.

سعیدی تاکید کرد: این موارد کم نیست اما کسانی که دوباره با برپایی همایش دور هم جمع می شوند و بر طبل این موضوع می کوبند واقعا باید گفت مصالح ملی و مصالح کشور را متوجه نمی‌شوند و دنبال اهداف خود هستند.

وی تصریح کرد: به کسانی که پشت سر هم همایش می گذارند و جلسه تشکیل می دهند باید گفت، شما از نظر مردم قطعا مقصران بزرگ جریان فته در کشور هستید.

انتهای پیام/