به گزارش دزفول امروز به نقل از رجا نیوز: ۲۳۰ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای اعلام کردند: حصر سران فتنه از دیدگاه ما قانونی است و منتظر تصمیم قوه قضاییه درباره محاکمه آن ها هستیم.

به گزارش میزان، در پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس بیانیه ای با امضای ۲۳۰ نماینده مجلس را قرائت کرد.
در این بیانیه نمایندگان امضاکننده ضمن گرامیداشت ۹ دی اظهار کردند: منتظر تصمیم قوه قضاییه درباره محاکمه سران فتنه پس از اتمام مهلت قانونی شورای عالی امنیت ملی هستیم.
در این بیانیه که به امضای اکثریت نمایندگان مجلس رسیده است آمده است:
بی‌شک دشمنان ملت ایران و فریب خوردگان فتنه‌گر داخلی از یادآوری این حماسه تاریخی و نقش بی‌بدیل مقام معظم رهبری در خنثی کردن فتنه سال ۸۸ بیم دارند چرا که یادآوری ریشه‌های شبه کودتای سال ۸۸ سبب بیداری هر ساله نسل‌های مختلف جامعه و روشن شدن خط نفاق خواهد شد.
ما نمایندگان امضاکننده این بیانیه ، ضمن تعظیم مجدد در برابر عظمت ملت بابصیر و بیدار اسلامی که یوم‌الله ۹ دی را خلق کردند پایبندی خود بر اصول مورد تاکید مردم در ۹ دی ۸۸ را اعلام و با تاکید بر نگهبانی از رعایت خط قرمزی که رهبر معظم انقلاب در خصوص فتنه سال ۸۸ تعیین نمودند نه تنها حصر سران فتنه را اقدامی قانونی می‌دانیم بلکه منتظریم تا قوه قضاییه بعد از اتمام مهلت شورای عالی امنیت ملی با جدیت نسبت به ظلم‌کنندگان حق ملت ایران و کسانی که به دنبال از بین بردن حق‌الناس در انتخابات سال ۸۸ بودند تصمیم‌گیری کنند.
همچنین نمایندگان مجلس در ادامه این بیانیه از تمامی رسانه‌ها، نهادها، تشکل‌های مردمی و شخصیت‌هایی که با بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی و تحقق مطالبات مردم و محاکمه سران فتنه همراهی کردند سپاسگزاری کرده و تاکید کردند به ویژه از رسانه ملی تقدیر می‌کنیم که با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده با تهیه میزگردها، اخبار و گزارش‌های متعدد و روشنگرایانه در خصوص ریشه‌های فتنه سال ۸۸ به مطالبه رهبری معظم انقلاب پاسخ درخوری داده و به دور از شعارزدگی به عمق شعارهای ۹ دی ۸۸ که حرف اصلی ملت بود پرداخت و جریان تفرقه‌انداز و دروغگو را بیش از پیش رسوا کرد و با نمایش حضور چندین میلیونی مردم ایران اسلامی در ۹ دی ۸۸ توانست جلوه کوچکی از این نماد وحدت ملی را یادآور شود.