به گزارش سرویس محیط زیست دزفول امروز: رئیس اداره محیط زیست دزفول گفت: یک بهله عقاب بیمار از سوی یکی از ساکنین روستاهای سنجر در حوالی دزفول به اداره حفاظت محیط زیست دزفول تحویل گردید و در معاینه گونه مذکور توسط دامپزشک اداره دامپزشکی دزفول مسمومیت پرنده تشخیص و کار درمانی گونه آغاز شذ.

فرهاد قلی نژاد ادامه داد: مداوای این پرنده سه روز به طول انجامید و پس از ازیابی سلامت کامل بهله عقاب، گونه مذکور در طبیعت شهرستان دزفول رهاسازی گردید .

وی همچنین از دستگیری ۳ نفر متخلف عرضه و فروش سهره طلایی در دزفول خبر داد و تصریح کرد: در پی گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست در بازار دزفول ، جهت جلوگیری از عرضه و فروش پرنده سهره طلایی ، سه نفر متخلف دستگیر و تعداد ۱۱ قطعه پرنده سهره کشف و شکواییه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول به دادسرای عمومی و انقلاب دزفول ارسال گردیده است.

2-169x300

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در این خصوص گفت: ر گونه صید ، عرضه و فروش گونه های جانوری اعم از پستانداران ، پرندگان ، خزندگان و آبزیان بدون کسب مجوز لازم از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است و در صورت مشاهده ماموران یگان حفاظت محیط زیست متخلفین تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت .

 پرنده سهره طلایی از جمله پرندگان آوازه خوان و زیبا بوده که به دلیل زنده گیری و نگهداری در قفس جمعیت و حیات آن تهدید میگردد .