به گزارش سرویس محیط زیست دزفول: صبح جمعه ۲۶ دی ماه امسال، دوستدارن طبیعت و دانش آموزان محیط یار دزفولی با حضور در پارک لادن این شهر به پاکسازی و جمع آوری زباله های رها شده در پارک پرداختند.

«امین محراب» مدیر عامل انجمن محیط زیست آوان سبز  و از بانیان این اقدام پسندیده ، طی یادداشت زیر به تشریح آن پرداخت:

3

جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶،  پارک لادن

صبح زیبای دیگری فرا رسیده بود، خورشید برای طبیعت دوستانی که منتظر فرا رسیدن ساعت ۱۰:۳۰ بودند زیباتر از هر روز دمیده بود.
کم کم دوست داران طبیعت از راه رسیدند و همگی برای برنامه ای که پیش رو داشتند آماده شدند. علاوه بر انجمن حافظان طبیعت و محیط زیست دزفول (آوان سبز) که خود میزبان این برنامه بود، انجمن کوهنوردان و جمعی از محیط یاران دبستان معلم (۲) نیز حضور داشتند.
در ابتدای برنامه آقای محمود رضا مجدی نسب از اعضای انجمن آوان سبز ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، راهکارهای ساده ی جمع آوری زباله را تشریح کردند و سپس شرکت کنندگان با دریافت کیسه زباله  و دستکش به پاکسازی پارک مبادرت ورزیدند.

حدود یک ساعت بعد شرکت کنندگان که به گروه های دو یا سه نفره تقسیم شده بودند با کیسه های پر از زباله از راه رسیدند و ما حصل تلاششان را در جلوی درب ورودی پارک جمع آوری کردند. لازم به ذکر است که در طول همین یک ساعت بعضی از گروهها کیسه ی زباله شان یک مرتبه پر شده و مجدداً تقاضای کیسه زباله داشتند.  4

یکی از مهم ترین اهداف انجمن آوان سبز آموزش مباحث محیط زیستی به کودکان است که در این برنامه نیز با دعوت از محیط یاران دبستان معلم علاوه بر پاکسازی و آشنایی دانش آموزان با این موضوع به یکی از اهداف بلند مدت خود (که تربیت نسلی حساس به مسائل محیط زیستی است) نائل آمد.
در پایان برنامه آقای مجدی نسب ضمن خسته نباشید گویی به حضار, مجددا از تشریک مساعی انجمن کوهنوردان، دبستان معلم، شهرداری منطقه ۳ دزفول، و اداره ی محیط زیست شهرستان دزفول (که ریاست محترم آن جناب آقای مهندس “قلی نژاد” خود شخصا در برنامه حضور داشتند) تشکر  کردند. همچنین از محیط یاران و دانش آموزانی که در این برنامه شرکت داشتند با اهدای کتاب قدردانی به عمل آمد.
با امید به اینکه در برنامه های بعدی شما خواننده ی محترم نیز در جمع ما حضور داشته باشید.