به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: عصر روز یکشنبه، اعضاء شورای آموزش و پرورش با اعضاء شورای اسلامی شهر دزفول در سالن جلسات شورای اسلامی شهر دزفول نشست مشترکی برگزار نمودند.

شهرداران لیست پرداختی خود به خزانه استان را اعلام کنند

«عبدالمحمد جرجانی» معاونت توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرروش دزفول گفت: جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول در سال ۹۳ طی ۹ جلسه بیش از ۹۳ مصوبه داشته که از این تعداد ۱۳ مصوبه به شورای شهر و شهرداری مربوط می شد که تعدادی از آنها اجرایی نشده است.

وی با تقدیر از شهرداران شهرستان دزفول برای واریز ۵ درصد عوارض پروانه ساختمانی به خزانه آموزش پرورش استان اظهار کرد: بدلیل اینکه از ۴۰ منطقه به این حساب پول واریز می شود و بعد همان پول به آموزش و پرورش شهرستانها داده می شود، می بایست شهرداران ۲۴ هر ماه، لیست پرداخت خود را به این اداره ارائه کنند تا پول واریزی توسط شهرستان به خزانه مشخص و حقی از شهرستان ضایع نشود.

IMG_3949

ماده ۱۶ و چالش بین شورای شهر و شورای آموزش و پروش

ماده ۱۶ قانون شورای آموزش و پرورش که در آن شهرداری ها را موظف به پرداخت درصدی از عوارض تجاری برای ساخت مدرسه در مناطقی مورد نیاز که آموزش و پرورش زمین ندارد، موضوع چالشی بین شورای شهر و شورای آموزش و پرورش بود که قرار شد مستندات لازم از نحوه اجرایی شدن این قانون در استانهای دیگر به شورا ارائه تا زمینه اجرایی شدن آن نیز فراهم شود.

کوی فرهنگ شهر در آینده نزدیک با بحران جدی مواجه می شود

جرجانی به کاهش شدید بودجه جاری آموزش و پرورش دزفول در سالهای اخیر اشاره و گفت: اعضای شورای شهر باید به آموزش و پرورش نیز همچون بهداشت و مسائل اخلاقی اهمیت داده و به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: گسترش شهر و افزایش تراکم در کوی های حاشیه ای شهر و عدم توجه به احداث مدارس در آن مناطق موجب شده که در آینده نزدیک در کوی بهمن، ذوالفقار، سعدی، پردیس و بویژه در کوی فرهنگ شهر در آینده نزدیک با بحران مواجه می شویم.

سرانه سالانه هر دانش آموز باید ۱۸۵۰۰۰۰ تومان باشد ولی ۵۰۰۰ تومان است

جرجانی سرانه هر دانش آموز در سال را یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان اعلام و گفت: هم اکنون سرانه هر دانش آموز ۵ هزار تومان است.

IMG_3921

مساعدت به آموزشگاه های علمی آزاد و زبان

«علیرضا دهقان برنجی» کارشناس مسئول امور مشارکتهای مردمی مدیریت آموزش و پرورش دزفول نیز ضمن تقدیر از همکاری شورای شهر و شهرداری دزفول در بازگشایی مدارس، خط کشی و نصب سرعت گیر در جلوی درب مدارس، پاکسازی مدارس و ساماندهی تاکسی های مدارس گفت: همکاری صمیمانه و نزدیک شهرداران شهرهای زیر مجموعه این مدیریت موجب ارتقاء شرایط بازگشایی مدارس نسبت به سال گذشته شده است.

وی اظهار کرد: آموزشگاه های علمی آزاد و زبان بدلیل استیجاری بوده اکثر این آموزشگاه ها توانایی پرداخت عوارض ۱۵ درصدی نیستند که امیدواریم اعضای شورا با در نظر گرفتن این موضوع و اهمیت آموزشگاه های علمی آزاد در تربیت دانش آموزان نخبه، مساعدت لازم صورت گیرد.

تجاری شدن قسمتی از مدارس علارغم تصوب چند باره، مسکوت مانده است

دهقان افزود: تجاری شدن قسمتی از مدارس چندین بار مصوب شده و موافق صورت گرفته ولی تا کنون پاسخی از طرف شهرداری داده نشده است.

کارشناس مسئول امور مشارکتهای مردمی مدیریت آموزش و پرورش دزفول ادامه داد: تجاری کردن موقت بخشی از مدرسه می تواند کمک حال درآمدی مدارس باشد و با درآمد حاصله، بخشی از مشکل بهسازی و تعمیر مدارس را برطرف کند.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۷۰ هزار دانش آموز در دزفول و شهرهای تابعه در حال تدریس هستند و امسال برای اولین بار طی چندین سال گذشته ورودی مقطع ابتدایی افزایش داشته ایم که نشان دهنده افزایش نرخ جمعیت است.

IMG_3934

مدارس توان پرداخت قبوض را ندارند

«محمدی خباز» نماینده مدیران مقطع دبیرستان، بودجه مدارس را ناکافی دانست و گفت: یکی از مشکلاتی که هم اکنون مدارس با آن مواجه هستند، قبوض است که مدارس توان پرداخت آن را ندارند.

وی خواستار همکاری شهرداری در مورد فضای سبز و آسفالت مدارس شد و اظهار کرد: از طرفی مدارس را الزام به احداث فضای سبز می نمایند و از طرفی مدارس توانایی پرداخت هزنه آب این فضای سبز را ندارند بطوریکه قبض آب برای آبیاری فضای سبز یکی از این مدارس در سه ماهه تابستان دو میلیون تومان است که توانایی پرداخت آن وجود ندارد.

محمدی خباز وضعیت نامناسب آسفالت برخی مدارس را نیز یادآور شد و افزود: برخی مدارس ۳۰ سال است که آسفالت نشده اند و نیازمند تسریع در روکشی آسفالت هستند.

اعضای شورای شهر دزفول نیز با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش در آینده و فرهنگ فرزندان این شهر، ضمن ارائه نقطه نظرات خود، آمادگی شورای شهر دزفول را برای همکاری نزدیک با شورای اموزش و پرورش دزفول اعلام کردند.