به گزارش دزفول امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ساعت ۱۱ ، روز ۱۵ دی ماه مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره گروگان‌گیری در خیابان نامجو مطلع و برای بررسی صحت و سقم این موضوع به محل اعزام شدند.

با عنایت به حساسیت موضوع مراتب به سرعت به سرکلانتری اعلام شد و عوامل آتش‌نشانی و اورژانس نیز در محل حضور یافتند که در بررسی‌های پلیس مشخص شد پدر خانواده همسر و سه فرزندش را به گروگان گرفته و دیگران را تهدید می‌کند که اگر وارد خانه شوند آنها را خواهد کشت. این فرد همچنین تهدید کرده بود که در صورت مداخله مأموران انتظامی فرزند خود را از پنجره به بیرون خواهد انداخت.

در ادامه ماموران پلیس با به کارگیری شگردهای مخصوص و کمک دیگر دستگاههای امدادی پسر این خانواده را نجات دادند، اما از آنجا که انتظار می‌رفت هر لحظه این فرد اقدام به آسیب‌رسانی به همسر و دو دختر خود کند مأموران انتظامی در ورودی منزل را شکسته و با استفاده از تجهیزات لازم پزشکی به داخل منزل وارد شدند و در حالی که گروگان‌گیر با دو قبضه چاقو در حال تهدید بود با انجام مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی سعی در آرام کردن وی کردند.

سرانجام فرد گروگان‌گیر، همسر ۳۶ ساله و دو دختر پنج و ۱۶ ساله خود را رها کرد اما علیرغم خروج گروگان‌گیرها کماکان با استفاده از دو چاقو که روی گردن خود قرار داده بود مأموران را تهدید می‌کرد که اگر قصد دستگیری وی را داشته باشند خودزنی خواهد کرد که همزمان ماموران پلیس شروع به صحبت با این مرد کرده و سرانجام در حوالی ساعت ۱۷ و پس از شش ساعت این فرد خود را تسلیم ماموران کرد.

بر اساس گزارش خبرنگار ما،‌ علت این گروگانگیری توهم شیشه‌ای بوده و پدر جنایتکار جهت درمان به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.