به گزارش دزفول امروز: سرهنگ ‘احمد چنداز’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دو طایفه از شش سال پیش تاکنون به علت اختلافات محلی با هم به نزاع پرداخته و این درگیری به کشته شدن یکی از مردان طایفه ظهیر توسط جوانی از طایفه بنی اسد منجر شد.

وی افزود: به دلیل جو عشایری و قبیله ای تنش و درگیری های مختلفی بین این دو طایفه بوجود آمد که در نهایت از طریق مراجع قضایی حکم به قصاص نفس شخص قاتل صادر شد.

فرمانده انتظامی دزفول اظهار داشت: برای پیشگیری از وقوع نزاع های مجدد و برقراری امنیت ، صلح و آرامش پایدار در منطقه این فرماندهی نشست های متعددی با دعوت از سران قبایل و شیوخ عرب زبان تشکیل و با تلاش فراوان جلسه نهایی صلح و سازش این دو طایفه برگزار شد.

سرهنگ چنداز بیان داشت: در این جلسه که قریب به هفت ساعت به طول انجامید با وساطت بزرگان ، خانواده مقتول از طایفه ظهیری از حق قصاص خود صرف نظر و علیه قاتل طایفه بنی اسد اعلام رضایت داد.

وی ضمن تشکر از ریش سفیدان ، شیوخ عرب منطقه و کسانی که در این امر خدا پسندانه شرکت داشته اند بیان داشت: پلیس دزفول در نظر دارد با توسعه طرح پلیس محله از ظرفیت معتمدین محلی در راستای رفع اختلافات بین طوایف استفاده نموده تا شاهد برقراری امنیت هرچه بیشتر در سطح شهرستان دزفول باشیم.

دزفول با جمعیتی حدود ۵۰۰ هزار نفر دومین شهرستان پر جمعیت استان خوزستان بوده که ساکنان تعدادی از مناطق روستایی آن از عشایر عرب می باشند.