مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از نجات یک عقاب زخمی توسط آتش نشانان دزفول خبر داد و گفت: در ساعت ۱۰:۲۸ دقیقه قبل از ظهر امروز سه شنبه مورخ ۲۳ دی ماه طی تماسی از سوی یک شهروند با سامانه ۱۲۵ این سازمان خبر از روئیت یک عقاب زخمی واقع در زمینهای کشاورزی اطراف شهرک عدالت داده شد.

“محمد قربان رمضان” افزود : ستاد فرماندهی عملیات سریعا تیمی از امدادگران آتش نشان را روانه محل گزارش شده کرد و پس از به دام انداختن این عقاب زخمی که از ناحیه سینه و بال راستش دچار اصابت گلوله شده بود، آن را به سازمان محیط زیست تحویل داده و سپس با هماهنگی و انتقال این پرنده کمیاب به اداره دامپزشکی دزفول تحت مداوا قرار گرفت.

آقای دکتر کدخدازاده در مصاحبه با خبرنگار ما گفت : این پرنده بعلت اصابت گلوله از ناحیه سینه و بال راست جراحات عمیقی برداشته و بعلت عفونت به بیماری میاز (لار و مگس)مبتلا شده .

وی با بیان این که این پرنده احتمالا چند روز پیش مورد اصابت گلوله قرار گرفته ، افزود اقداماتی همچون تزریق آنتی بیوتیک،شست و شو ،ضد عفونی و تزریق دارو بر علیه بیماری (میاز) را برای این پرنده انجام خواهیم داد، که امیدواریم هر چه سریعتر بهبود یابد.

 این پرنده تا زمان بهبودی کامل نزد اداره محیط زیست نگهداری میشود و پس از آن در زیست گاه امن رها سازی میشود.