به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق: تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران در دومین بازی خود از گروه C در Stadium Australia سیدنی به مصاف قطر رفت که این دیدار با تک گل سردار آزمون به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید. با این نتیجه قطر و بحرین از دور مساقات حذف شدند و بازی ایران و امارات تیم سرگروه را تعیین خواهد کرد.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، مهرداد پولادی، وریا غفوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی و سردار آزمون به میدان رفت.

شرح گل:

دقیقه ۵۲: پاس اشکان دژاگه به سردار آزمون و چرخش این بازیکن درون محوطه جریمه قطر یک موقعیت مناسب ایجاد کرد که این مهاجم جوان با ضربه‌ای زیبا دروازه این تیم را باز کرد.

گزارش کامل بازی را در زیر بخوانید:

دقیقه ۲: تیم ملی فوتبال کشورمان صاحب یک ضربه کرنر شد که در این موقعیت ضربه سر سیدجلال حسینی از بالای دروازه قطر به بیرون رفت.

دقیقه ۳: سانتر از سمت چپ توسط بازیکنان ایران با ضربه سری که سردار آزمون به سمت دروازه قطر زد توسط دروازه‌بان این تیم مهار شد و راهی به دروازه نداشت.

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران - قطر/ تا دقیقه 30

دقیقه ۱۲: بازیکنان تیم قطر بعد از گذشت دقایقی از بازی توانستند کمی مسلط شوند و به سمت دروازه ایران حمله هم کردند اما سانتری که آنها از سمت راست انجام دادند توسط پورعلی‌گنجی از محوطه جریمه دور شد.

دقیقه ۲۳: فرار خوب و پاس بسیار مناسب اشکان دژاگه درون محوطه جریمه قطر موقعیت بسیار مناسبی را برای مسعود شجاعی فراهم کرد اما گلزن تیم ملی در بازی با بحرین نتوانست این توپ تبدیل را گل کند.

دقیقه ۲۹: فرار احسان حا‌ج‌صفی و سانتر او روی دروازه قطر می‌توانست به موقعیت مناسبی تبدیل شود اما خروج قاسم برهان این اجازه را به بازیکنان ایران نداد که صاحبت موقعیت شوند.

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران - قطر/ تا دقیقه 52

دقیقه ۳۵: حمله بازیکنان قطر درون محوطه جریمه ایران خطرناک بود که باعث برخورد علیرضا حقیقی و وریا غفوری هم شد که در این صحنه داور لحظاتی بازی را متوقف کرد. البته بعد از اعلام خطای بازیکن قطر روی غفوری، آنها به حرکت خود ادامه دادند و توپی را هم به سمت دروازه ایران زدند اما پورعلی‌گنجی توپ را از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه ۳۹: بازیکنان ایران پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شدند و احسان حاج‌صفی بازهم فرصت شوتزنی داشت اما توپ را به شجاعی داد و شوت این بازیکن هم با فاصله زیادی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: کرنری از سمت راست توسط آندرانیک تیموریان روی دروازه قطر فرستاده شد که ضربه سر پورعلی‌گنجی را مدافع قطر از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه ۴۲: بازیکنان ایران بازهم اصرار به سانتر از جناحین داشتند. سانتر از سمت چپ این بار با پاس رو به عقبی که آزمون با ضربه سر به دژاگه داد موقعیت مناسبی را برای قرمزپوشان میدان فراهم کرد که شوت دژاگه به بیرون رفت.

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران - قطر/ تا دقیقه 52

 نیمه دوم

دقیقه ۴۶: ابتدای نیمه دوم تیم ایران صاحب یک ضربه کرنر شد. سانتری که روی دروازه قطر ارسال شده بود را هیچکدام از بازیکنان نتوانستند استفاده کنند تا به سردار آزمون برسد و ضربه بغل پای این بازیکن هم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸: حرکت عرضی آزمون پشت محوطه جریمه قطر و شوتی که به سمت دروازه این تیم زد به مدافعان سفیدپوش برخورد کرد و برگشت داده شد.

دقیقه ۵۰: مسعود شجاعی تصمیم به حرکت انفرادی گرفت و پس از دریبل زدن مدافع قطر پشت محوطه جریمه متوقف شد. این ضربه ایستگاهی مناسب را جواد نکونام روانه دروازه قطر کرد که به بیرون رفت.

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران - قطر/ تا دقیقه 85

دقیقه ۵۵: ارسال قطری‌ها روی دروازه ایران با واکنش خوب علیرضا حقیقی مواجه شد و این دروازه‌بان توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰: سردار آزمون که گل تیم ملی کشورمان را به ثمر رسانده بود بدون برخورد به بازیکنی مصدوم شد که از زمین بیرون رفت. رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ۶۲ جایگزین او شد.

دقیقه ۶۷: سانتر قطری‌ها روی دروازه تیم ایران با ضربه سر مونتاری همراه بود اما ضربه آرام او را حقیقی به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۶۸: رضا قوچان‌نژاد پشت محوطه جریمه قطری‌ها صاحبت موقعیت شد و تصمیم به شوتزنی گرفت اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۱: یک پرتاب اوت نزدیک محوطه جریمه قطر توسط اشکان دژاگه گرفته شد. توپ به قوچان‌نژاد سپرده شد که این بازیکن هم شوت دیگری به سمت دروازه قطر زد اما این بار قاسم برهان توپ مهاجم ایران را مهار کرد. در این دقیقه مسعود شجاعی هم تعویض شد و خسرو حیدری جای این بازیکن را گرفت.

گزارش لحظه به لحظه بازی ایران - قطر/ تا دقیقه 85

دقیقه ۷۵: بازیکنان ایران با سه نفر به سمت دروازه قطر حمله کردند. حرکت انفرادی قوچان‌نژاد، رسیدن این بازیکن به پشت محوطه حریف و در نهایت ضربه‌ای که به سمت دروازه برهان روانه کرد اما توپ بعد از برخورد به دژاگه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶: کرنر از سمت چپ برای تیم ایران و ارسال اشکان دژاگه روی دروازه قطر با اشتباه مدافعان این تیم همراه بود اما بازیکنان ایران کم تعداد بودند و نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

دقیقه ۸۱: بازهم تیم ایران بود که صاحب موقعیت مناسب برای گلزنی شد اما این بارهم قوچان‌نژاد تصمیم گرفت خودش به توپ ضربه بزند که شوت او هم راهی به دروازه قطر نداشت. پاس ندادن قوچان‌نژاد به هم‌تیمی‌هایش عصبانیت کارلوس کی‌روش را هم به همراه داشت و سرمربی تیم ملی بطری آب را به زمین کوبید.

دقیقه ۸۵: ارسال بازیکنان قطر روی دروازه ایران با خطا روی علیرضا حقیقی همراه بود. دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان با مصدومیت جزئی همراه شد تا در این دقیقه داور بازی هم اجازه تعویض امیرحسین صادقی با آندرانیک تیموریان را بدهد.

دقیقه ۸۷: قوچان‌نژاد که چند موقعیت مناسب را از دست داده بود یک بار دیگر صاحبت موقعیت شد اما ضربه او باز هم راهی به جز دستان قاسم برهان نداشت.

دقیقه ۸۸: احسان حاج‌صفی هم مانند سایر بازیکنان ایران تصمیم به حرکت انفرادی گرفت و در عرض محوطه جریمه حرکت کرد که ضربه او راهی کرنر شد.

دقیقه ۱+۹۰: داور بازی ۵ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. قطری‌ها این بار خطرناک ظاهر شدند اما ضربه‌ای که آنها به تیر دروازه ایران زدند با اعلام آفساید توسط داور بازی همراه بود.

دقیقه ۴+۹۰: بازیکنان قطر بار دیگر ارسال خطرناکی روی دروازه ایران داشتند که حقیقی به خوبی توپ را مهار کرد. دروازه‌بان تیم ملی بعد از این صحنه به شدت مصدوم شد که البته بعد از مداوا به بازی برگشت.

در بازی نخست این گروه تیم‌های امارات و بحرین از ساعت ۱۰:۳۰ به‌ وقت تهران در ورزشگاه Canberra Stadium شهر کانبرا به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود امارات به پایان رسید. گل‌های این دیدار را علی المبخوط (۲۲) و محمد حسین (۷۳ گل به‌خودی) برای امارات و اوکونووانه (۲۲) برای بحرین به ثمر رساندند.


درصد گردش توپ در مناطق زمین
فرش قرمز قطر زیر پای شاگردان کی‌روش/ رستگاری ایران با سوپرگل سردار +جدول و عکس


به گزارش مشرق، پیش از این دیدار هم امارات موفق شده بود با نتیجه ۲ بر یک بحرین را شکست دهد.

جدول رده‌بندی گروه C تا روز دوم

ردیفتیمبازی هابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱امارات۲۲۰۰۶۲۴۶
۲ایران۲۲۰۰۳۰۳۶
۳بحرین۲۰۰۲۱۴۰
۴قطر۲۰۰۲۱۵