به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: صبح امروز دوشنبه، طی نشستی خبری در اداره آب و فاضلاب شهرستان دزفول،  مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان اولویت این اداره در سال ۹۴ را آغاز مرحله سوم اوراق مشارکت عنوان و گفت: فروش اوراق مشارکت در دو سال گذشته حرکت پرشتابی در شرکت آب وفاضلاب خوزستان آغاز کرده که نقش رسانه ها در این حرکت پررنگ بود.


«رسول صالحی» اظهار کرد: مرحله سوم فروش اوراق مشارکت نقش بسزایی در اجرا و شتاب بخشیدن به پروژه های آبفای خوزستان و نوید بخش تحولات فراوانی در استان است.
وی  افزود: از محل فروش دو مرحله اوراق مشارکت در دزفول به ارزش ۶۰ میلیارد تومان، بخش زیادی از پروژه فاضلاب انجام شده و در آینده نیز در صورت فروش مرحله سوم در سال آتی، شاهد شتاب و تسریع در روند اجرای فاضلاب در دزفول و سایر شهرهای استان خواهیم بود.

صالحی تکمیل شبکه فاضلاب شهرستان را در حفاظت از منابع آبی و کشاورزی منطقه بسیار مؤثر دانست و ادامه داد: امیدواریم با فروش مرحله سوم اوراق مشارکت در سال ۹۴ شبکه فاضلاب شهرستان تکمیل و موجب خدمات رسانی بهتر به شهروندان شود.

IMG_4007

«جمال الدین برفر» رییس اداره آب و فاضلاب دزفول نیز در این نشست گفت: میزان شبکه فاضلاب دزفول در دو سال گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته و از ۱۲۰ کیلومتر به بیش از ۲۳۰ کیلومتر افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: هدف گذاری صورت گرفته در اجرای این پروژه بگونه ای بود که میزان شبکه گذاری صورت گرفته هم اکنون در حال بهره برداری است و این ویژگی بارز اجرای طرح در دزفول بود که ۱۵ هزار انشعاب واگذار شده به بهره برداری رسیده اند.
برفر با اشاره به مشکل فاضلاب کوی مهر شهر افزود: مدیر کل آبفای خورزستان در حال پیگیری مرحله سوم اوراق مشارکت هستند که در صورت عملی شدن آن مشکل فاضلاب کوی مهر شهر دزفول نیز برطرف خواهد شد.
رئیس اداره آبفای دزفول، با برشمردن قطعی آب گفت: فرسودگی شبکه، رانش لایه های زیرین و همچنین شکسته شدن خطوط آب رسانی توسط دستگاه های حفار، علل غیرقابل پیش بینی است که برای تعمیر خطوط آسیب دیده مجبور به قطع آب منطقه هستیم که بابت این قطعی آب از همشهریان عذرخواهی می نماییم.
برفر ادامه داد: تجهیزات آزمایشگاه سنجش فاضلاب دزفول خریداری و در حال نصب است که به زودی این آزمایشگاه نیز به بهره برداری خواهد رسید.