به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: همایش نظام اداری جهادی حوزه بسیج ادارات شهرستان دزفول با حضور مسئولین محلی ،جمعی از مدیران ادارات ،فرماندهان پایگاهها و شورای حوزه بسیج کارمندی در سالن همایش دانشگده سماء این شهربرگزار گردید.

IMG_3069

فرماندار ویژه شهرستان دزفول که خود یکی از بسیجیان حوزه کارمندی است با پرداختن به ظرفیت و برشمردن نقاط ضعف و قوت این شهرستان گفت: اگر همه ما همت کنیم و به فرمایشات مقام معظم رهبری ایمان داشته باشیم میتوانیم در چهار چوب اقتصاد مقاومتی کارهای بزرگی انجام بدهیم.

مهندس “حبیب اله آصفی” خطاب به بسیجیان ادارات بااشاره به اینکه بسیجی همیشه صف شکن خط شکن و مشکل کشا بوده است ،اظهارداشت: هر کدام از ما باید سفیر مقام معظم رهبری باشد و در خصوص اقتصاد مقاومتی و نظام اداری جهادی با توجه به نام گذاری سال اقتصاد و مدیریت جهادی بایدتلاش مضاعفی داشته باشیم .

معاون استاندار خوزستان، اقتصاد مقاومتی و فرصت دادن به سرمایه گذاران خصوصی را تنها راه حل پیش روی نظام عنوان و گفت: با اتکا به توانمندی های داخلی و عملی کردن اقتصاد مقاومتی می توان در حوزه اقتصاد و تولید ایجاد تحول کرد.

IMG_3045

رییس دانشکده سما واحددانشگاه آزاداسلامی شهرستان دزفول مدیریت جهادی را در سه حوزه تمایلات، افکار و رفتار دسته بندی کرد و گفت: در حوزه تمایلات و روانشناسی، ایمان و اعتقاد به آخرت، تقوا، عدالت، نوع دوستی، تمایل به علم و پژوهش و گرایش به نظم و قانون و مهمتر از همه اعتقاد به ولایت فقیه ویژگی های یک مدیر جهادی است.

هوش بالا، جامع نگری، وجود نظام فکری، ژرف نگری و مشورت ویژگی هایی بود که دکتر “عبدالرضا پاژخ” آنها را بعنوان مهمترین ویژگی های مدیریت جهادی در حوزه افکار و ذهنیات بر شمرد و تصریح کرد: مدیریت جهادی در عرصه رفتار و عینیات نیز باید دارای ویژگی هایی از جمله، تواضع، اعتماد به نفس، سرعت عمل، اغماض، سعه صدر، نظم ، خلاقیت و خوش رویی باشد.

 IMG_3094

در ادامه فرمانده بسیج کارمندی شهرستان دزفول با پرداختن به معنی جهاد گفت: معنی لغوی جهاد یعنی کار و تلاش و کوشش و از نظر اصطلاحی بار معنایی خاصی دارد.

سید “عزیزاله پژوهیده “کار در راه خدا را مجاهد فی سبیل الله دانست و با بیان اینکه مدیریت جهادی، یک مدیریت دینی است، تصریح کرد: جهاد سازندگی در اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس بعنوان الگوهای عینی از مدیریت جهادی است.

وی از جمله راههای رسیدن به نظام اداری جهادی را مدیریت برای خدا،عدالت گرایی، تدبیر و قدرت تصمیم گیری، ابتکار و نوآوری بصیرت و هوشیاری شناخت موقعیتها و شرایط،شایسته سالاری،مجاهدت و ایمان،تعبد،ساده زیستی،سخت کوشی ،قانون مداری،احساس مسئولیت پذیری عزت و اعتماد به نفس را برشمرد .و بسیجیان کارمند را بعنوان یک الگو در این راه کمک به مسئولین ادارات عنوان کرد.