به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق، روزنامه  «یدیعوت آحارونوت» نوشت: سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل از اظهارات نصرالله در مورد در اختیار داشتن سلاح جدید و سنگین از جمله موشک های فاتح ۱۱۰ غافلگیر نشد موشک هایی که زیرساخت های اسرائیل مانند پالایشگاه حیفا و ساختمان وزارت دفاع در تل آویو به اضاف فرودگاهها در شمال و مرکز را در معرض خطر قرار می دهد.

این روزنامه یادآور شد که این موشک ها یک ویژگی دیگر نیز دارد که همان قدرت پرتاب از مسافت دور و به عبارت بهتر از دورترین نقطه شمالی لبنان است به این معنی که نیروی هوایی اسرائیل به سختی می تواند آن را در تیررس حمله قرار دهد.

اما ویژگی دیگر این موشک ها این است که سامانه دفاعی گنبد آهنین برای هدف قرار دادن آن طراحی نشده است زیرا این موشک‌ها قابلیت این را دارد که از مسافتی دور و با سرعتی بالا ابه اهداف خود اصابت کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: درست است که این موشک ها نبرد با اسرائیل را نهایی نکردند اما با توجه به کلاهک هجومی قابل انفجار و سنگین و دقیق می توانند خسارت زیادی به اسرائیل وارد آورند.

یدیعوت آحارانوت سپس این سوال را مطرح کرد که آیا نصرالله با اشاره به اینکه حزب الله موشک‌های فاتح ۱۱۰ در اختیار دارد منظوری غیر از مواردی  که در بالا به آن اشاره شد، داشت؟ در پاسخ می توان سخنان او را اینگونه ارزیابی کرد که منظور او از فاش کردن موضوع در اختیار داشتن این موشک‌ها چیز دیگری بود بدون اینکه دقیقا و به طور مستقیم توضیح دهد که چه منظوری دارد.

انتهای پیام/