به گزارش  دزفول امروز به نقل از رهیاب نیوز

: افسران راهنمایی و رانندگی فیلیپین و پلیس کنترل جمعیت هنگام سفر هفته آینده پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها به این کشور جنوب شرق آسیا موظف به پوشیدن پوشک بزرگسال شدند.

مقامات فیلیپینی گفتند به دلیل حضور پلیس در ساعت های طولانی در خیابان همزمان با سفر پاپ فرانسیس و برقراری امنیت خیابان ها این گروه از پوشک بزرگسال استفاده می کنند.

روزنامه ‘فیل استار’ روز پنجشنبه نوشت: یک سازمان فیلیپینی از تصمیم خود برای تجهیز پلیس راهنمایی و رانندگی به پوشک هنگام برقراری نظم ترافیکی درزمان سفر پاپ فرانسیس دفاع کرد.

‘فرانسیس تولنتینو’ مدیر توسعه مانیل پایتخت فیلیپین در توجیه این کار، گفت که پلیس پکن نیز نیروهای خود را در طول بازی های المپیک ۲۰۰۸ به پوشک بزرگسال مجهز کرد.

وی گفت که فضانوردان نیز در طول ماموریت خود و هنگام ورود دو باره به زمین پوشک بزرگسال استفاده می کنند.

فرانسیس تولنتینو گفت که پوشک در واقع به طور منظم به عنوان یک استاندارد برای سربازان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و ارتش آمریکا از سال ۲۰۱۲ برای مبارزه با شورشیان طالبان در افغانستان استفاده می شده است.

حدود یکهزار پلیس فیلیپین برای حضور مداوم در خیابان و انجام ماموریت در زمان سفر پاپ به این کشور باید از پوشک بزرگسال استفاده کنند.

دولت فیلیپین انتظار دارد میلیون ها نفر از جمعیت بیش از ۱۰۰ میلیونی این کشور که بزرگترین جمعیت کاتولیک آسیا را در خود جای داده است برای دیدار با پاپ به ویژه در اوایل شب ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه) حضور یابند.

۲۵ هزار نفر از افسران پلیس فیلیپین امنیت سفر پاپ را بر عهده دارند.