به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول، در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار گردید، ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی با اشاره به آیاتی از قرآن یکی از آثار تقوا را آسان شدن زندگی فرد متقی دانست و گفت: رعایت تقوای الهی سبب آسان شدن امور زندگی می شود.

انتقاد از انعکاس گزینشی سخنان وی درباره دوچرخه سواری بانوان توسط برخی رسانه ها

وی انعکاس گزینشی مواضع خود درباره دوچرخه سواری بانوان توسط برخی پایگاه های خبری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: رسانه ها با امانت خبر را نقل کنند و گزینشی آن را نقل نکنند.

نه تنها مخالف ورزش نیستیم بلکه همواره مشوق ورزش بوده و هستیم

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، با تاکید بر اینکه نه تنها مخالف ورزش نیستیم بلکه همواره مشوق ورزش بوده و هستیم تصری کرد: ما گفتیم دوچرخه سواری بانوان در مکان های عمومی و انظار عمومی نباشد چرا که اگر خانمی بخواهد دوچرخه سواری کند، با چادر و مانتو که نمی شود دوچرخه سواری کرد، لاجرم باید لباسی بپوشد که بتواند دوچرخه سواری کند، و این موضوع با عفاف و حجاب در جامعه منافات دارد.

وی افزود: ورزش برای همه اقشار و سنین جامعه امری لازم و اجتناب ناپذیر است و از عوامل ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمن است ولی ورزش احتیاج به برنامه ریزی دارد و مقتضیات آن را باید رعایت کرد.

خانم هایی که دوست دارند دوچرخه سورای کنند به محل هایی بروند که مستور باشد

حجت الاسلام قاضی با تاکید مجدد بر رعایت موازین شرعی و دستورات دینی در ورزش ادامه داد: خانم هایی که دوست دارند دوچرخه سورای کنند به محل هایی بروند که مستور باشد و مفسده نداشته باشد نه اینکه در منظر عمومی دوچرخه سواری کنند. مگر الآن که خانم ها به استخر خانم ها می روند، کسی مخالفت کرده است. استخر بانوان مختص خانم ها است و هیچ چشم نامحرمی هم آنها را نمی بیند و آنها می توانند در آنجا شنا کنند.

امام جمعه دزفول، با بیان اینکه برنامه ریزی و سیاستگذاری در ورزش باید متناسب با تعالی معنوی جامعه باشد، گفت: باید برای هر سن و قشری از زن و مرد به تناسب سنی و جسمی رشته های ورزشی مناسب را پیش بینی کرد. نمی شود برای بانوان، کودکان و پیرمردان رشته وزنه برداری یا مشت زنی را ایجاد کرد. اقتضایشان این نسیت چرا که رشد را متوقف می کند.

وحدت به معنی توجه داشتن به مصالح جوامع اسلامی است.

وی مهمترین و بزرگترین مناسبت هفته جاری را، میلاد مسعود خاتم المرسلین حضرت محمد بن عبدالله(ص) و خجسته میلاد رئیس مذهب امام جعفر صادق(ع) عنوان و ضمن تبریک این میلادهای فرخنده به حضرت ولی عصر(عج)، نائب بر حقشان مقام معظم رهبری و همه مسلمانان، با بیان اینکه وحدت، به معنای نادیده گرفتن اختلافات و اعتقادات مذاهب نیست، تصریح کرد: وحدت به معنی توجه داشتن به مصالح جوامع اسلامی است.

خطیب جمعه دزفول، با اشاره به کنفرانس وحدت اسلامی با حضور صدها اندیشمند ، عالم و فرهیخته از عالم اسلامی در تهران اظهار کرد: این کنفرانس با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد و در آن مسائل مهم جهان اسلام و امت اسلامی تبادل نظر شد که آثار و براکت فراوانی برای امت اسلامی در پیش خواهد داشت.

وی اقتضای وحدت را رعایت مصلحت های مسلمانان در برابر دشمنان عنوان و افزود: وحدت و همبستگی از آرمانهای بزرگ همه انبیاء الهی است.

وحدت، کوبنده ترین حربه در مقابل دشمنان است

حجت الاسلام قاضی ابراز کرد: کوبنده ترین حربه در مقابل دشمنان و کسانی که عزت مسلمانان را بر نمی تابند، وحدت و همدلی است و هر آن کس دانسته یا نادانسته، سخنی، رفتاری و عملی انجام دهد که وفاق ملی و وحدت جامعه را دچار خدشه می کند، آب به آسیاب دشمن می ریزد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، وحدت در همه عرصه های جامعه و در بین همه اقشار جامعه را سبب استحکام کشور در مقابله با دشمن دانست و اذعان کرد: دشمنان به صورت کاملا برنامه ریزی شده و موزیانه، در صدد به هم ریختن وحدت جامعه است.

ساخت لطیفه علیه اقوام مختلف کشور، توطئه طراحی شده دشمن

وی ایجاد تکدر خاطر بین مردم با ساخت لطیفه علیه اقوام مختلف کشور را توطئه و نقشه طراحی شده دشمن خواند و خاطر نشان کرد: لطیفه علیه قومیت های مختلف، ترفند دشمن برای ایجاد اختلاف است و برخی نادانسته به آن دامن می زنند.

حجت الاسلام قاضی با تاکید بر اینکه اختلاف افکنی هیچ مجوز و رخصتی در جامعه ندراد گفت: اسلام دین برادری و اخوت است.

قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی نقشی سرنوشت ساز برای پیروزی انقلاب

۱۹ دی، سالروز قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه امام خمینی(ره) یکی از مناسبت هایی بود که امام جمعه دزفول، آن را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم قم در این روز در حرکتی هوشمندانه و از روی بصیرت قیام کردند که این حرکت نقش سرنوشت ساز و حیات بخشی برای پیروزی انقلاب و شعله ور شدن، شعله های انقلاب اسلامی داشت.

وی با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب به مناسبت این روز، فرمایشات حضرت آقا در این دیدار را بسیار مهم توصیف و بیان کرد: رهبر انقلاب در این دیدار بر اهمیت زنده بودن ۱۹ دی تاکید کردند و نسبت به ترفندهای دشمن هشدار دانند که مسئولین ما به وعده های سر خرمن دشمنان دل خوش نکنند.

لغو تحریم ها خیلی بعید است، مسئولین کشور را آمده کنند

امام جمعه دزفول، با بیان اینکه با بازی های اخیر دشمنان خیلی بعید است که تحریم ها برداشته شود، گفت: مسئولین باید کشور را با نگاه به توانمندی های داخلی آماده کنند.

حجت الاسلام قاضی ادامه داد: باید بتوانیم خودمان را در مقابل تحریم ها آماده و واکسینه کنیم و اگر در مقابل تحریم ها مقاوم نبودیم حتی اگر تحریم ها را بردارد، این نقطه ضعف ماست که دوباره به بهانه دیگر با ایجاد مجدد تحریم ها ما را دچار مشکل کند.

وی با اذعان به اینکه رهبری نسبت به سخنان تفرقه انگیر برخی مسئولین هشدار دادند، افزود: مسئولین نباید سخنی نگویند که جامعه را دچار تنش کنند و موجب دل خوشی دشمن شود.

افزایس قیمت نان نباید در دزفول و تهران متفاوت باشد

خطیب جمعه دزفول، همچنین با انتقاد از افزایش قیمت نان در دزفول بیش از افزایش اعلامی و مجاز در کشور، ادامه داد: افزایس قیمت نان نباید در دزفول و تهران متفاوت باشد. طبق موازین و مقررات آن مقداری که مجاز اعلام کردند باید اجرا شود و اگر تفاوتی باشد اجحاف در حق مردم است.

پیروزی های چشم گیر ارتش و مردم عراق در برابر داعش

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش و مردم عراق در مقابل داعش اظهار کرد: پیروزی های ارتش و مردم عراق در مقابل داعشی ها با پیروی از مرجعیت دینی در عراق رقم خورده است. و نیروهای مردم در عراق توانستند در روزهای اخیر تروریست ها را به عقب برانند و بسیاری از شهرهای تصرف شده را پس بگیرند و موفقیت های فراوانی بدست آورند.