به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب نیوز، دید و بازدید تیم‌ ملی ایران و بازیکنان تیم راگبی دریای عقاب‌ها در نهایت با مصاحبه کارلوس کروش با شبکه اختصاصی این باشگاه به پایان رسید. شما با اسکن کردن بارکد می‌توانید این فیلم را ببینید ولی از آنجا که مصاحبه کروش به زبان انگلیسی است، قسمت‌هایی از آن را برای شما ترجمه کردیم که می‌خوانید:

کارلوس، به استرالیا و جام ملت‌های آسیا خوش آمدی. در این کشور اوضاع را چطور می‌بینی؟
همه چیز خوب است و برای ما افتخاری است که در این کشور بسیار زیبا حضور پیدا کرده‌ایم.

تمرین‌های آماده‌سازی تیم‌تان به چه شکل پیش می‌رود؟
ما سعی کردیم با تمام محدودیت‌هایی که داشتیم، بهترین تلاش‌مان را به کار بگیریم. مشکل‌ها و برخی مسائل وجود داشتند که ما با آنها روبه‌رو بودیم اما سعی کردیم بهترین کارها را با توجه به شرایطی که در آن قرار داشتیم، انجام دهیم. قصد داریم با دید دیگری به این مشکل‌ها نگاه کنیم و از آنها به عنوان انگیزه‌ای برای بهتر شدن تیم استفاده کنیم. این مشکلات موجب شده بازیکنان قدرتمندتر شوند و تمرکز بیشتری برای حضور بهتر در این تورنمنت داشته باشند.

شما از قبل جو کلی (سرمربی سی ایگلز) را می‌شناسی. رابطه‌ات با او چطور بود؟
ما همزمان در کشور انگلیس بودیم. کارهای زیادی انجام دادیم. از اینکه توانستم در فوتبال و مسائل آن حضور داشته باشم، خوشحالم. در مورد جو هم همین‌ طور فکر می‌کنم. شغل من به شکلی است که کارم را در زمین مسابقه انجام می‌دهم. جو اما کاری که در آن زمان داشت، بیشتر در خارج از زمین بود. اکنون این مسئله مهمی است که هم در داخل و هم در خارج از زمین، همه چیز خوب پیش برود. این کارها بدون تعامل با یکدیگر و بدون هیچ شکی انجام نمی‌شوند. او کارهای بزرگی در انگلیس انجام داد و تجربه زیادی با خود دارد که همه آنها را به استرالیا آورده است. (با خنده) من هم به خاطر جو یکی از هواداران سی ایگلز هستم.

جو پیشتر در فوتبال فعالیت می‌کرد اما اکنون در ورزش راگبی حضور دارد. نظر شما چیست؟
من ورزش راگبی را می‌شناسم. وقتی در پرتغال بودم، این کشور ۴ یا ۵ باشگاه راگبی داشت. مسابقه‌های راگبی زیادی از تلویزیون پخش می‌شد و آنها بازی‌ها را تحلیل می‌کردند. به همین خاطر شناختی از این ورزش دارم. تیم‌های خوبی در استرالیا، انگلیس، ولز و فرانسه وجود دارند. راگبی ورزش خوبی است.

وقتی در آفریقای جنوبی هم بودم، بازیکنان بزرگی هم در آن کشور راگبی بازی می‌کردند. تورنمنت‌هایی در انگلیس هم برگزار می‌شود که معروف هستند و نیازی به توضیح در مورد آنها نیست. فکر می‌کنم راگبی ورزشی است که می‌تواند منابع الهام‌بخشی به تاکتیک‌هایی که من در تیمم دارم، داشته باشد و دانش آن را به تیمم منتقل کند.

به فوتبال برگردیم، شما هیچ ‌گاه در مسابقه‌های گروهی با استرالیا همگروه نبوده‌‌اید. اگر در دور بعد با آنها دیدار کنید، آیا برنامه‌ای برای متوقف کردن بازیکنی خاص دارید؟
استرالیا تیم خوبی است و بازیکنان زیادی در ترکیب خود دارد که در اروپا بازی می‌کنند. بازیکنان بین‌المللی و با تجربه. آنها در جام ‌جهانی‌ نمایش خوبی داشتند. بازی‌های آنها را دیدم. آنها تیمی هستند که در این تورنمنت به همراه ژاپن و کره‌جنوبی از شانس‌های اصلی قهرمانی هستند. همان ‌طور که گفتم تیم ما هم بدون آوردن هیچ عذر و بهانه‌ای به اینجا آمده و می‌خواهد از تمامی مشکل‌هایی که در این مدت با آنها روبه‌رو بوده، به عنوان یک انگیزه استفاده کند. این ما را قدرتمندتر کرده است.

گفت‌و‌گوی کروش با شبکه SBS استرالیا
کارلوس کروش در گفت‌و‌گو با شبکه SBS استرالیا درخصوص تیم‌ملی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ صحبت‌هایی را مطرح کرد.
کروش در مورد شانس قهرمانی ایران گفت: این واقع‌بینانه نیست. انتظار داشتم بعد از مسابقات جام‌جهانی‌ تیمی خوب، جنگنده، آماده و باثبات برای حضور در جام ملت‌های آسیا بسازم‌؛ با این حال موانعی مانند تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی را بر سر راه برنامه‌های ما ایجاد کرد. چنین شرایطی برای تیمی که در حال نتیجه گرفتن است و در صدر رده‌بندی آسیا قرار دارد، مایه تأسف است.

مدعی دانستن ایران برای قهرمانی انتظار واقع‌بینانه‌ای نیست زیرا می‌توان ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا را بخت‌های اول رسیدن به قهرمانی در این مسابقات دانست.

محدودیت‌ها و مسائلی که در روند آماده‌سازی ما وجود داشت از جمله‌ لغو اردوهای تمرینی، بازی‌ها و کمبود فرصت و محدودیت‌های مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر و اردوهای تمرینی را با آمدن به اینجا فراموش می‌کنیم.

با روح و قلبمان آمده‌ایم، همان‌طور که در جام‌جهانی‌ این کار را انجام دادیم. اعتماد دوطرفه‌ای میان من و بازیکنانم وجود دارد. در کنار هم می‌خواهیم از همه مشکلات و محدودیت‌هایی که داشتیم به عنوان یک انگیزه استفاده کنیم تا با قدرت و تعهد بیشتر باور داشته باشیم که می‌توانیم در کنار هم و با یکدلی در زمین بازی به اهدافمان برسیم.

باید با اتحاد و همدلی کمبود تمرینات در اردوی آماده‌سازی‌ را جبران کنیم و به دنبال تعادل در تیم باشیم. خوشبختانه بازیکنانم قبل از شروع این مسابقات نیز چنین روحیه‌ای را داشتند.