به گزارش دزفول امروز به نقل از وبلاگ گرای صفر:آدم هایی که در عرصه سیاست معیارهایی مبتنی بر شرع و اخلاق دارند تکلیف شان با خودشان روشن است. اگر امروز کاری را نادرست بدانند، فردا و به مجرد تغییر فضای سیاسی آن را توجیه نمی کنند. مهمتر اینکه پایبندی به اخلاق اسلامی به آنها نوعی «نظارت بر خود» نیز می بخشد که مانع می شود خودشان هم مرتکب همان رفتار نادرست بشوند؛ نه تنها در سیاست که در زندگی عادی نیز.

* * *

چند روز پیش داشتم درباره یکی از مبارزان قدیمی دوران انقلاب، اطلاعاتی را در اینترنت جستجو می کرد که برخوردم به این مطلب در سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی. به قلم آقای غلامعلی رجایی (+) که هم اکنون مشاور آقای هاشمی رفسنجانی هستند.

راستش با توجه به مواضع فعلی ایشان از بندهایی از این نوشته تعجب کردم. مطلب مربوط به سال ۱۳۸۴ است و ایشان دو انتقاد جالب در رابطه با آقای هاشمی مطرح می کنند. یکی انتقاد از نزدیکان ایشان و دیگری از مجری برنامه، که آقای هاشمی را «مفسر کبیر قرآن» می نامد.

rajaee1

(^قسمتی از متن مورد نظر در سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی^)

از انتقاد اول که بگذریم –هرچند جای دقت و تامل دارد- اما حیرتم از این جهت بود که همین چند روز پیش، مشابه همین عبارت را از قلم آقای رجایی و در وبلاگشان در مورد آقای هاشمی خوانده بودم! (+)

rajaee2

(^قسمتی از مطلب آقای رجایی در وبلاگ شخصی شان^)

* * *

آقای رجایی البته قلم تند و تیزی دارند و در اهانت به منتقدان و دفاع از سران فتنه و کوبیدن مطلق دولت قبل و تملق آقای هاشمی و … هیچ کم نمی آورند. اما …

آیا در حال حاضر خود ایشان مصداق آن «اطرافیان» نیستند؟

آیا همان تعبیرات تملق آمیز را خود در حق آقای هاشمی به کار نمی برند؟

خوب است جناب رجایی در بین این جوش و خروش شان در حمله به این و آن، گاهی هم نگاهی به بعضی مواضع پیشین خود داشته باشند و گرفتار صفات منفی که زمانی دیگران را از آنها برحذر می داشتند نشوند.

البته گاهی هم کار به جایی می رسد که دیگر هیچ امیدی به اصلاح نیست!

یاحق