به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق: از هفته گذشته با ورود دستگاه قضایی به پرونده دلالی برخی دفاتر سهام شرکت های پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان، روز به روز ابعاد جدیدی از گستردگی تخلفات این پرونده ها رسانه ای می شود و این موضوع به یکی از موضوعات روز کشور تبدیل شده است.از چند روز پیش، مراکز دلالی خرید و فروش سهام شرکت های پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان پلمب شد و با دستور دادستان کل کشور انتشار آگهی تبلیغاتی و تجاری از سوی این شرکت ها در رسانه ها و صدا و سیما ممنوع اعلام شد تا پرونده این شرکت‌ها وارد فاز جدیدی شود.

در بین این سه شرکت، ابعاد پرونده شرکت پدیده گسترده تر از دو شرکت دیگر است زیرا هم افراد فراوانی در سال های اخیر اقدام به خرید سهام پدیده کرده اند و هم این که در پروژه های پدیده، هزینه های کلانی صورت گرفته است.

در حالی که مسئولان ارشد دستگاه قضایی از دادستان کل کشور تا معاون اول قوه قضائیه در روزهای اخیر بر رسیدگی جدی به تخلفات شرکت پدیده تاکید کرده اند، مدیرعامل این شرکت واکنش عجیبی نشان داده است.

مدیرعامل پدیده: خودمان تصمیم می گیریم کی، کجا و چطور تبلیغات کنیممدیرعامل شرکت پدیده شاندیز در واکنش به اخبار منتشر شده در ارتباط با پلمپ مراکز دلالی خرید و فروش سهام این شرکت به روزنامه شهرآرای مشهد گفته است: تاکنون هیچ یک از دفاتر رسمی ما پلمب نشده و فعالیت‌های ما طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

محسن پهلوان همچنین با اشاره به انتشار خبر دستور دادستان کل کشور در ارتباط با ممنوعیت تبلیغات این شرکت اظهار کرد: ما به عنوان یک شرکت بزرگ تصمیم می‌گیریم که چه موقع تبلیغات داشته باشیم یا چگونه و کجا تبلیغات کنیم. به عنوان مثال همین امروز زمان قراردادهای تبلیغاتی ما در تهران به اتمام رسید. وی افزود: همچنین در مورد ممنوعیت تبلیغات، هنوز به ما ابلاغ رسمی نشده است و ما خودمان طبق سیاست‌هایی که داریم تبلیغات خود را تغییر یا جمع آوری می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز درباره فروش سهام پدیده در بورس نیز گفت: برای انجام این کار باید با بورس مذاکره کنیم و به توافق برسیم، هرچند تمام فعالیت های ما طبق قوانین انجام می‌شود و جای نگرانی نیست. پهلوان تاکید کرد: سهامداران نگران نباشند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

مدیرعامل پدیده: خودمان تصمیم می گیریم کی، کجا و چطور تبلیغات کنیم

این در حالی است که ممنوعیت تبلیغات پدیده در روزهای گذشته به تمام رسانه های کشور ابلاغ شده است و با این حال مدیر عامل این شرکت از عدم ابلاغ ممنوعیت تبلیغات به این شرکت صحبت می کند.

* دهن‌کجی پدیده به دستگاه قضایی و تهدید افشاگران

با وجود اظهارنظر صریح دادستان کل کشور و کارشناسان مبنی بر غیرقانونی بودن اقدامات پدیده شاندیز در فروش سهام و تاکید بر غیرقانونی بودن فروش سهام از سوی این شرکت، سایت شرکت پدیده شاندیز هم در اقدامی قابل تامل خبر از افزایش ۱۰ درصدی قیمت سهام این شرکت داد.

این سایت در خبری کوتاه با عنوان «افزایش ۱۰ درصدی سهام پدیده» نوشت: «به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های پدیده، افزایش ۱۰ درصدی سهام سهام‌داران در تاریخ ۱۴ دی ماه در سامانه شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز برای سهام‌داران ثبت گردید.» البته این تنها اقدام پدیده شاندیز برای دهن‌کجی به برخوردهای قضایی نبود.

این شرکت در خبر دیگری که با عنوان «اخطاریه» بر روی خروجی این سایت قرار گرفت رسما رسانه‌ها، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که اقدام به اظهارنظر علیه اقدامات غیرقانونی این شرکت کرده‌اند را تهدید کرد.

در خبر منتشر شده بر روی خروجی سایت رسمی این شرکت آمده است: «در راستای انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص شرکت پدیده، به اطلاع کلیه هم‌میهنان گرامی می‌رسانیم شرکت پدیده با توجه به تعداد ۱۲۰ هزارنفر سهامدار و ۳۰ هزار نفر نیروی کارمند و کارگر ، همچنان به فعالیت‌های خود بصورت منسجم و دقیق ادامه می‌دهد.»

در ادامه این خبر با لحنی آغشته به تهدید خطاب به رسانه‌ها و حتی مسئولان قضایی آمده: «شایان ذکر است کلیه مطالب خلاف واقع علیه پدیده و نیز نشر اکاذیب توسط سایت‌های خبری، موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.»