به گزارش دزفول امروز،علیرضا قلمبر دزفولی مدیر عامل شرکت ایرانسل  اظهار داشت:در شهریور سال جاری مجوز نسل سه و چهار را دریافت کردیم در حال حاضر نسل چهار آخرین تکنولوژی روز دنیا برای دسترسی موبایل به اینترنت است و بالاترین سرعت را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد:ایرانسل در این مدت کوتاه موفق شده است ۱۲۰ شهر کشور را تحت پوشش ۳gp ببرد تقریبا نصف مراکز استان ها تحت پوشش نسل چهار هستند.

علیرضا قلمبر دزفولی گفت:در حال حاضر نصف شهرهای استان خوزستان را تحت پوشش نسل سه داریم و ان شاالله تا پایان سال بقیه شهرهای استان را هم تحت پوشش نسل سه قرار خواهیم داد

وی افزود:در حال حاضر نسل چهار در شهرهای اهواز، آبادان و دزفول را راه اندازی کردیم که جای تبریک به استان خوزستانی ها دارد.

مدیر عامل شرکت ایرانسل در خصوص علت کندی اینرنت وایمکس اظهار داشت:وایمکس تکنولوژی است که زمانش در دنیا به سرعت در حال سپری شده است و در آینده نزدیک وجود نخواهد داشت اما در عین حال ما در حال اصلاح شبکه وایمکس هستیم ولی کاری که برای افزایش سرعت دانلود شده است همین نسل سه و چهار است پیشنهاد ما این است کسانی که نیاز به سرعت بالاتری دارند از خدمات نسل سه و چهار استفاده کنند.

 

وی در پایان گفت:ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور ما در گذشته به ۴ درصد نمی رسید ولی الان به بالای ۱۰۰ درصد رسیده ایم نسل چهار در معدودی از کشورهای دنیا استفاده می شود حتی کشورهای خلیج فارس که در این زمینه خود را پیشرو می بیند در سال ۲۰۱۳ خدمات نسل چهار را ارائه دادند.