فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در پاسخ به سوال خبرنگار دزفول امروز در مورد آخرین وضعیت اجرایی پروژه های محرومیت زدایی این ناحیه گفت: در مرحله اول احداث مخزن ۱۰۰ مترمکعبی روستای محروم ابوالحسن بخش سردشت دزفول به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم مناطق محروم از پروژه های محرومیت زدایی سپاه افزود: تعهد سازندگی سپاه دزفول، ۱۲ چشمه از چشمه های عمومی منطقه محروم و صعب العبور احمدفداله بود ولی بدلیل استقبال و درخواست مردم دیگر مناطق محروم از پروژه های محرومیت زدایی سپاه، تعداد چشمه های در دستور بازسازی این ناحیه به ۲۰ چشمه افزایش یافته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، محرومیت منطقه را بسیار عمیق توصیف و ادامه داد: بدلیل فاصله داشتن چشمه ها با روستاها و صعب العبور بودن دسترسی به این چشمه ها، متاسفانه مواردی از مرگ مادران باردار در مسیر آوردن آب نیز صورت گرفته است.

وی ابراز کرد: سپاه ناحیه دزفول در قالب پروژه های محرومیت زدایی علاوه بر بهسازی چشمه ها، با احداث مخزن آب در نزدیکی روستا، آب چشمه ها با استفاده از لوله کشی، به مخازن منتقل می شود.

سرهنگ محتشمی افزود: تا کنون ۱۰ مخزن آب در منطقه نصب و به بهره برداری رسیده است که بدلیل شرایط جوی نامناسب و صعب العبور بودن منطقه افتتاح این مخازن به بعد از دهه فجر موکول شده است.