به گزارش سرویس دفاع مقدس دزفول امروز: صبح امروز، آیین بدرقه نخستین گروه اعزامی کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر دزفول با حضور مسئولین شهرستان در گلزار شهیدآباد دزفول برگزار شد.

«حبیب آصفی» فرماندار ویژه دزفول با اشاره به همزمانی این اعزام با آغاز جشن های دهه فجر، تمام روزهای بهمن ماه را ایام الله دانست و افزود: از دهه ۴۰ شمسی که انقلاب ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی(ره) اوج گرفت و در راه مبارزه با رژیم طاغوتی و تا دندان مسلح شاهنشاهی هزاران نفر از مردان و زنان شهید و در زندانها اسیر شدند.

IMG_4288

وی افزود: با فداکاری های ملت مسلمان ایران و با هدایت امام و روحانیون معظم، قیام از درون دانشگاه و مدارس شکل گرفت و این دست نشانده آمریکایی ها را سرنگون کردند.

آصفی، مراکز علمی را همواره مرکز روشنگری و آگاهی افراد دانست و گفت: پس از پیروزی انقلاب، ابرقدرتهای شرق و غرب با همه اختلافات و دشمنی های خود، برای نابودی این انقلاب نوپا که حرف جدیدی برای دنیا داشت، متحد شدند و جنگ را به ایران تحمیل کردند.

فرماندار ویژه دزفول، شهدا را گل سرسبد جوانان کشور توصیف و اظهار کرد: عالی ترین ها، نخبه ترین ها و بهترین های شهرهای ایران در صفوف جبهه ها حضور پیدا کردند و برای دفاع از آرمانهای انقلاب و اسلام جان خود را فدا کردند.

وی حضور دانش آموزان در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را فرصتی ارزشمند برای آشنایی با ایثار و فداکاری رزمندگان عنوان و از دانش آموزان خواست، از این فرصت برای آشنایی هر چه بیشتر شهدا و دوران دفاع مقدس استفاده کنند.

IMG_4274

فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان دزفول در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: با اتمام اعزام ۲ هزار و ۷۵۰ نفر از دانش آموزان پسر این شهرستان به مناطق عملیاتی این نخستین گروه از دانش آموزان مدارس دخترانه دزفول می باشند که در سال تحصیلی جاری به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

«رضا صائمی نیا»، تعداد دانش آموزان اعزامی در این کاروان را بیش از ۸۰۰ نفر عنوان و ابراز کرد: این کاروان از دانش آموزان ۱۲ مدرسه در قالب یک کاروان به وسیله ۲۰ دستگاه اتوبوس به منطقه عملیاتی فتح المبین و یادمان شهدای گمبوعه اعزام می شوند.

وی مدت زمان این اردو را دو روز عنوان و افزود: شرکت کنندگان در این اردوی معنوی ضمن دیدار از مناطق عملیاتی در برنامه های فرهنگی، مذهبی و خاطره گویی پیشکسوتان دفاع مقدس شرکت می کنند.

IMG_4316

طی چهار مرحله ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان دزفول در قالب اردوی راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

افزون بر شش هزار دانش آموز پسر و دختر مدارس شهرستان دزفول تا پایان امسال به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.