به گزارش دزفول امروز به نقل از فارس :  اظهارات وزیر خارجه سوریه مبنی بر اینکه اسرائیل با کمک آمریکا به دنبال طولانی کردن بحران سوریه است و عربستان، زمین حاصلخیز تروریسم است،دیدار سردار سلیمانی با سران مقاومت لبنان، بررسی پاسخ حزب‌الله به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در قنیطره، آماده کردن ارتش سوریه برای «ساعت صفر» در حلب و ریف آن، اظهارات کارشناس صهیونیست مبنی بر اینکه اسرائیل ضعف خود را در ترور فرماندهان حزب‌الله جبران کرد، پیش‌بینی السفیر مبنی بر اینکه پاسخ حمله اسرائیل به «قنیطره» دیر یا زود داده می‌شود و پرسش روزنامه «رای الیوم» با این مضمون که آیا پاسخ حزب‌الله به تجاوز قنیطره «فوری» و «سریع» خواهد بود؟،انتقاد معارضان سوری از «خالد مشعل»، تشدید درگیری‌ها در محورهای عملیاتی حلب و فرودگاه نظامی ابو الظهور، اعلام حمایت عشایر سوری از کنفرانس «مسکو ۱»،۱۹۵ کشته و زخمی در عملیات نیروی هوایی سوریه علیه مواضع «داعش» و ممانعت جبهه النصره و جیش الاسلام برای اجرای آشتی‌ملی در شهرک «عربین»، مهمترین اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد.

تحولات میدانی

ارتش سوریه خود را برای «ساعت صفر» در حلب و ریف آن آماده می‌کند

از تحرکات جاری در شهر حلب و ریف آن واقع در شمال سوریه چنین برداشت می‌شود که ارتش این کشور در حال تدارک و آماده شدن برای اعلام ساعت صفر و آغاز عملیات تکمیل محاصره بخش شرقی شهر حلب است که در کنترل گروه‌های مسلح است.

نجات سرکرده بزرگ‌ترین گروه تروریستی تکفیری قفقازی از ترور در حلب

سرکرده بزرگ‌ترین گروه تروریستی تکفیری قفقازی فعال در سوریه از عملیات ترور در حلب نجات یافت.

«جبهه النصره» آب شهر «ادلب» را قطع کرد

گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» آب شهر یک و نیم میلیون نفری «ادلب»، در شمال غربی سوریه را از روز گذشته قطع کرد.

ازسرگیری درگیری‌ها در دیر الزور/دستیابی به توافق بین ارتش سوریه و کُردهای حسکه

در حالی‌که از استان دیر الزور در شرق سوریه گزارش شده که درگیری‌ها در ریف این استان بین نیروهای ارتش سوریه و «داعش» از سرگرفته شده، منابع خبری سوری از برقراری آتش‌بس بین ارتش سوریه و نیروهای کُرد «حکسه» خبر دادند.

انفجار تروریستی در شهر حمص چند زخمی برجای گذاشت

انفجار تروریستی در شهر «حمص»، واقع در مرکز سوریه چند زخمی برجا گذاشت.

تشدید درگیری‌ها در محورهای عملیاتی حلب و فرودگاه نظامی ابو الظهور

منابع خبری سوری از تشدید درگیری‌ها در محورهای عملیاتی بخش قدیمی شهر حلب و فرودگاه نظامی «ابو الظهور» در ریف جنوبی ادلب خبر می‌دهند.
اعلام حمایت عشایر سوری از کنفرانس «مسکو ۱»/پرچم، ارتش و دولت خط قرمز عشایر سوریه

شیوخ و بزرگان عشایر سوریه حمایت خود از طرح روسیه برای برگزاری کنفرانس «مسکو۱» با هدف فراهم کردن زمینه گفت‌وگو و مذاکره بین طرف‌های درگیر در سوریه جهت دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران این کشور را اعلام کردند.

جبهه النصره و جیش الاسلام مانع اجرای آشتی‌ملی در شهرک «عربین»

منابع محلی در شهرک «عربین» با اشاره به اینکه توافق نهایی آتش‌بس و آشتی ملی در این شهرک حاصل شده و این توافق می‌بایست از صبح روز سه‌شنبه به اجرا در می‌آمد، از ممانعت جبهه النصره و جیش الاسلام جهت اجرای این توافق خبر دادند.

۱۹۵ کشته و زخمی در عملیات نیروی هوایی سوریه علیه مواضع «داعش»

در عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع گروه تروریستی تکفیری «داعش» در شمال شرقی سوریه ۱۴۵ داعشی کشته و زخمی شدند.

تحولات سیاسی

الاخبار: سلیمانی با سران مقاومت لبنان دیدار کرد

یک روزنامه لبنانی خبر داد فرمانده نیروی قدس سپاه، از طریق دمشق به لبنان رفته و با سران مقاومت دیدار کرده است.

کارشناس صهیونیست: اسرائیل ضعف خود را در ترور فرماندهان حزب‌الله جبران کرد

شهادت تنی چند از فرماندهان حزب‌الله لبنان توسط بالگرد رژیم صهیونیستی، با توجه به اینکه حزب‌الله در بهترین شرایط خود قرار دارد، به چه دلیلی انجام شده است؟ و فرماندهان صهیونیست با چه اطمینانی دست به این ترور زده‌اند؟

السفیر: پاسخ حمله اسرائیل به «قنیطره» دیر یا زود داده می‌شود

یک روزنامه لبنانی در تحلیلی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نمی‌تواند زمان را به عقب برگرداند، تاکید کرد پاسخ به حمله «قنیطره» دیر یا زود صورت خواهد گرفت.
اوکراین و سوریه، موضوع مذاکرات تلفنی «لاوروف» و «کری»

وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود بر لزوم برقراری مجدد آتش‌بس در شرق اوکراین تاکید کرد و وزیر خارجه آمریکا را در جریان پیشنهاد جدید «ولادیمیر پوتین» برای حل این بحران قرار داد.

ولید معلم: اسرائیل با کمک آمریکا دنبال طولانی کردن بحران سوریه است/ عربستان، زمین حاصلخیز تروریسم

وزیر خارجه سوریه، رژیم صهیونیستی و غرب را به کارشکنی در مسیر حل بحران سوریه متهم کرد و گفت: برخی کشورها نمی‌خواهند ما با مخالفان به تفاهم برسیم.
پاسخ حزب‌الله در دست بررسی است و فراتر از انتظار صهیونیست‌ها خواهد بود

یک مسئول در کنگره «علمای مسلمان» لبنان با بیان اینکه «حمله به قنیطره نقطه عطفی در نبرد با دشمن صهیونیستی خواهد بود»، از نقش سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه در این جنایت سخن گفت.

عملیات شهادت‌طلبانه در تل‌آویو تاکید بر ادامه مبارزه با رژیم تروریستی اسرائیل است

رهبران جنبش‌های مقاومت فلسطین عملیات شهادت‌طلبانه امروز در تل‌آویو را پاسخ طبیعی به تداوم جنایات رژیم تروریستی اسرائیل توصیف و تاکید کردند انتفاضه ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد.

انتقاد معارضان سوری از «خالد مشعل»

معارضان سوری به شدت به سخنان رئیس دفتر سیاسی حماس که از آنها خواسته بود به جای عملیات مسلحانه در سوریه به فلسطین بیایند، واکنش نشان دادند.

انتهای پیام/