به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین “عبدالحسین خسروپناه” امام جمعه موقت دزفول، در خطبه های نماز وحدت بخش این هفته جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، با اشاره به توهین نشریه ای در فرانسه به ساحت پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد(ص)، این توهین را مصیبتی بزرگ برای مسلمانان دانست و گفت: باید در دنیای اسلام عزای عمومی اعلام شود.

مرگ بر شارلی

وی اظهار کرد: توهین به بالاترین مقدسات مسلمانان، خلاف آزادی، منشور حقوق بشر و عقلانیت است.

رییس موسسه حکمت و فلسفه ایران، با انتقاد از تعریف های ابزاری از آزادی، با ابراز تاسف برای کشور فرانسه که حجاب را ممنوع و توهین به مقدسات را آزادی می داند گفت: «مرگ بر این آزادی» و «مرگ بر شارلی» که شما از آن بعنوان آزادی دم می زنید. این توهین به مقدسات، غیراخلاقی و جاهلیت مدرن است.

اشکال به وزارت خارجه، اشکال به «عمل» است نه به «نیت»

حجت الاسلام خسروپناه، ضمن تقدیر از مسوولان دستگاه دیپلماسی کشور، حضور مسوولان دیپلماسی ایران در فرانسه همزمان با توهین به پیامبر(ص) را مورد انتقاد قرار داد و گفت:از مسوولان دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می رفت در روزی که به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) توهین شده، دیدار خود با مقامات کشور فرانسه را به روزهای بعد موکول می کردند.

وی، اشکال به وزارت خارجه را اشکال به «عمل»، نه به «نیت» دانست و گفت: کسی در نیت خدمت گزاری مسوولان دیپلماسی شکی ندارد، ولی در اموری که حیثیت اسلام و مسلمین است باید مسوولین توجه بیشتری داشته باشند.

دلیل اسلام هراسی، اسلام گرایی در دنیا است

دکتر خسروپناه، دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی، حاصل قرن ها مجاهدت ها، جانبازان، ایثارگران و شهدا است، گفت: تلاش و مجاهدت علمی دانشمندان ایران باعث شده ایران در میان ۲۰ کشور پیشرفته دنیا رتبه هفتم را در دانش نانو تکنولوژی کسب کند.

وی با برشمردن دستاوردهای و برکات انقلاب اسلامی افزود: پیش از انقلاب کسی حق نداشت نامی از دین ببرد و در دانشگاه ها نیز کسی جرأت نداشت، نماز بخواند ولی به برکت انقلاب اسلامی، حضور جوانان در مراسمات معنوی، اعتکاف ها و نماز جماعت بسیار گسترده شده است.

استاد خسروپناه، دلیل اسلام هراسی در دنیا را اسلام گرایی اعلام و ابراز کرد: عزت امروز اسلام و شیعه در دنیا به برکت انقلاب اسلامی است و روزانه بر شیعیان و محبان اهل بیت(ع) در دنیا افزوده می شود.

اگر انقلاب دو سال به تعویق می افتاد….

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به گسترش اسلام در غرب اظهار کرد: زمانی در اروپا یک مسجد هم وجود نداشت ولی اکنون در بسیاری از شهرهای کشورهای اروپایی نماز جمعه اقامه می شود که همه اینها از برکت انقلاب اسلامی است.

این پژوهشگر و اندیشمند برجسته کشور، گفت: بر اساس گفته کارشناسان غربی و واقعیت های تاریخی، اگر انقلاب اسلامی ایران، ۲ سال با تأخیر به وقوع می پیوست، دو اتفاق بزرگ رخ می داد، تحقق شعار از نیل تا فرات اسرائیل و تصرف ایران توسط تفکر بهائیت.

مقاومت اسرائیل را به خاری کشانده است

حجت الاسلام خسروپناه، جنایت اسرائیل در قنیطره که منجر به شهادت تنی چند از فرماندهان حزب الله و سرداد الله دادی شده بود را یادآور شد و گفت: زمانی تمام اعراب با ناسیونالیسم عربی طی ۶ روز از اسرائیل شکست خوردند ولی اکنون مقاومت اسرائیل را به خاری کشانده است.

خواست مردم، داشتن مسئولینی در قد و اندازه انقلاب است

اتفاقات اخیر مجلس شورای اسلامی، موضوع دیگری بود که امام جمعه موقت دزفول، بخشی از خطبه ها را به آن پرداخت و با بیان اینکه این انقلاب به سادگی به دست نیامده است، گفت: ایجاد وحدت در جامعه، وحدت احزاب، وحدت شیعه و سنی و وحدت حوزه و دانشگاه استراتژی مهمی بود که امام ایجاد و رهبری ادامه داده است.

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران، ضمن تقدیر از همه مسئولین و خدمتگزاران در قوای مققنه، قضائیه و مجریه گفت: خواست مردم، داشتن مجلس، دولت و قوه قضائیه ای در قد و اندازه انقلاب است.

در سال ۸۸، عده ای از نظام علیه نظام ایستادند

وی با انتقاد شدید از جریان احیا کنندگان فتنه ۸۸ در کشور خاطر نشان کرد: عده ای مسائل را طوری عنوان می کنند که گویا در سال ۸۸ هیچ اتفاقی نیفتاده است.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه در سال ۸۸، عده ای از نظام علیه نظام ایستادند، اظهار کرد: ضربه ای که نظام در فتنه ۸۸ خورد، ضربه کوچکی نبود و از آن، تحریم ها علیه کشور چند برابر شد.

حصر خانگی، کمترین مجازات سران فتنه

امام جمعه موقت با انتقاد از کسانی که نسبت به حصر خانگی سران فتنه معترض هستند، گفت: شورای امنیت ملی که شورایی قانونی است کمترین مجازات که حصر خانگی است را برای سران فتنه در نظر گرفته و ولایت فقیه نیز که قانون بر آن تاکید کرده است، این حکم را تائید کرده است، چرا شما برخلاف قانون اساسی و شرع سخن می گویید؟ چرا مرتبا نظام را متهم می کنید؟

عده ای بدنبال مظلوم نمایی سران فتنه هستند

وی نقد همراه با رعایت اخلاق و منطق را مورد تائید قرار داد و گفت: موافق اتفاق پیش آمده در مجلس شورای اسلامی نبوده و نمایندگان نباید سراغ حاشیه بروند.

دکتر خسروپناه، با اشازره تلویحی به نطق یکی از نمایندگان مجلس در مزمت حصر سران فتنه، گفت: عده ای فتنه را به گونه ای مطرح می کنند که قضیه بر عکس شده و سران فتنه ای که صدمات زیادی به کشور و نظام زده اند را مظلوم معرفی می کنند!!

خطیب جمعه دزفول، افزود: این گونه سخن گفتن آگاهانه و یا ناآگاهانه به نظام ضربه می زند و همه باید هوشیار باشند تا کاری نکنیم تا ملعبه دست دشمن شویم.

آسیب های عربستان از کاهش قیمت نفت

خطیب جمعه دزفول در ادامه به اقدام آمریکا و عربستان در کاهش قیمت نفت اشاره کرد و گفت:هر چند این استراتژی با هدف ضربه به ایران اجرا شده ، اما کشور عربستان نیز از این بابت خسارت فراوانی دیده است.

وی ادامه داد: سقوط بی سابقه شاخص بورس عربستان و کسری ۳۹ میلیارد دلاری بودجه سال ۲۰۱۵ عربستان صدمات مهمی است که این توطئه مشترک عربستان و آمریکا به عربستان وارد می کند.

وضعیت منطقه، آتش زیر خاکستر

وی وضعیت منطقه را آتش زیر خاکستر توصیف و گفت: فشار رژیم آل خلیفه علیه شیعیان بحرین افزایش یافته و آل خلیفه به هر بهانه ای به انقلابیون ضربه می زند، ایجاد خفقان شدید در مصر و اوضاع یمن همگی موضوعاتی است که شرایط کنونی منطقه را بسیار حساس کرده است.

ننگ است در دزفول آدم ربایی شود

حجت الاسلام خسروپناه، ضمن هشدار به مسوولان شهرستان دزفول در رابطه باناامنی های اخیر در دزفول، امنیت را از نان شب واجب تر عنوان و گفت: ننگ است که در شهر دارالمومنین آدم کشی و آدم ربایی کنند.

وی اظهار کرد: دانشمندان و جوانان ما استکبار جهانی را به زانه نشاندند آنوقت نمی توانیم دستگاههای ذیربط با چند نفر ظالم و فاسد در سطح شهرستان برخورد کنند؟

امام جمعه موقت دزفول ضمن تقدیر از زحمات دادستان ، نیروی انتظامی و مسوولان شهر، آدم ربایی و سرقت مسلحانه را محاربه عنوان و تاکید کرد: اگر آقایان دادستان و نیروی انتظامی حکم اعلام چند نفر را اجرا کنند، قطعا این آسیب ها کاهش می یابد.

راهپیمایی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)

پس از اقامه نماز عصر، نمازگزاران دزفولی ضمن انجام راهپیمایی در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر(ص)، از این اقدام اعلام انزجار نمودند.