به گزارش دزفول امروز: عصر امروز شنبه، همزمان با سالگرد وفات کریمه اهل بیت(ع)حضرت معصومه(س) مراسمی با حضور بانوان دزفول در آستانه سبزقبا(ع) برگزار و در وفات آن حضرت به سوگ نشستند.

“ابراهیم یارو” ۳۵ ساله و “بنتا آدم” ۳۰ ساله، زن و شوهر نیجریه ای که به مذهب تشییع گرویده اند، میهمانان ویژه این مراسم بودند که علاوه بر بیان نحوه تشییع خود به تشریح بخشی از عقاید وهابیون پرداختند.

خانم “بنتا آدم” که در خانواده ای سلفی و وهابی زندگی کرده و در سال ۸۸ برای کسب حقیقت شیعه به ایران آمده است، اخلاق خوب همسایه شیعه خود در نیجریه را عامل کنجکاوی اش برای تحقیق در مورد حقیقت اعلام و گفت: آنچه برای ما از شیعیان گفته بودند بر خلاف آن را در رفتار شعیان می دیدم به همین دلیل شروع به جستجو کردم تا به حقیقت رسیدم.

وی گفت: ما وهابی بودیم. بزرگان به ما می گفتند نباید به شیعیان نزدیک و به حرف آنها گوش دهید، شیعیان، فاسق و زندیق هستند. به ما می گفتند ایران مرکز تشیع دنیاست نباید به ایران وابسته باشید چون ایرانیان خدا را نمی پرستند! بلکه علی را می پرستند! این، آن چیزی بود که بزرگان وهابی از شیعه برای ما می گفتند.

این خانم نیجریه ای افزود: اگر شما از اتفاقات بعد از ارتحال پیامبر(ص) سوال می کردید، به شما می گفتند که یک مسلمان باید از زمان تولد تا وفات پیامبر(ص) را اطلاع داشته و به بعد از ارتحال پیامبر(ص) کاری نداشته باشد. نیازی نیست، اتفاقات بعد از رحلت پیامبر(ص) را دنبال کنید.

IMG_4826

خانم “بنتا آدم” ادامه داد: «من از شیعه اطلاعی نداشتم. همسایه ای داشتیم که شیعه بود، تمام محله از آن متنفر بودند، حتی خانواده خودم، اگر سلام می کرد، جوابش را نمی دادند، اما اخلاق خوبی داشت.

وقتی از دیگران دلیل تنفرشان از او را می پرسیدم می گفتند که او آدم خوبی نبست، او شیعه است. من به آنها گفتم : نه! من نماز و قرآن خواندنش را دیده ام.»

این زن شیعه شده نیجریه ای، با اشاره به ماجرایی که مسیرزندگی اش را تغییر داد، افزود: «من آصم داشتم، یک روز که کسی خانه نبود، نَفَسم گرفت و به زمین افتادم.آن همسایه شیعه ما با وجود همه نامهربانی های خانواده ام به او، کمکم کرد. خانواده ام نه تنها از او تشکر نکردند بلکه به او فحش هم دادند.

من از این رفتار خانواده ام تعجب کردم، بدون اطلاع خانواده ام به خانه اش رفتم و از او تشکر کردم. آن روز آغاز تغییر مسیر زندگی من شد.

خانم بنتا با بیان اینکه شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) واقعا در دنیا مظلوم هستند، ادامه داد: «از او پرسیدم، چرا همه محله از تو متنفر هستند.» گفت: «جرم من محبت به اهل بیت(ع) است، می دانی اهل بیت(ع) چه کسانی هستند» گفتم: «عایشه ۷ سال همسر پیامبر بوده و.. »

گفت: «فاطمه(س) و علی(ع) را می شناسی؟» گفتم: «فاطمه دختر پیامبر(ص) و علی(ع)، خلیفه چهارم است»

گفت: «ارتباط علی(ع) و فاطمه(س) را می دانی؟» گفتم: «نمی دانم» چون به ما این چیزها را نمی گفتند.

IMG_4820

 وی یکی دیگر از تعلیمات وهابیون به پیروان خود را مورد توجه قرر داد و اظهار کرد: بر اساس اعتقاداتی که وهابیون به پیروان خود می آموختند، حسن(ع) و حسین(ع) نوه های دوقلوی پیامبر(ص) بودند که هر دو در ۷ سالگی فوت کرده و نسل پیامبر(ص) بعد از آن قطع شده است.

این حافظ کل قرآن، ابراز کرد: آن همسایه شیعه به دلایل و استدلال ثابت کرد که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در کودکی نه مُرده اند و بلکه بزرگ و صاحب فرزند شده اند. من از شنیدن این اطلاعات تعجب کردم چرا این موضوعات را از ما پنهان می کنند. از آن موقع شروع به تحقیق برای رسیدن به حقیقت نمودم.

وی گفت: شوهرم در نیجریه شیعه شده بود ولی من هنوز وهابی بودم. در سال ۸۸ به ایران آمدم و در ایران به تحقیقات و مطالعاتم ادامه دادم از طرفی، خانواده ام به شدت مرا اذیت می کردند که باید به نیجریه برگردم، ولی من می گفتم که می خواهم حقیقت را بفهمم.

این زن شیعه شده که برای حفظ جانش از طرف دادگاه نیجریه امان نامه دریافت و بازگشت دوباره به نیجریه برابر با مرگ اوست، ادامه داد: من از خدا خواستم که اگر شیعه حق است، یک جوری در قلبم اطمینان ایجاد شود.

خانم بنتا آدم گفت: به حرم حضرت معصومه(ع) رفتم تا ببینم چطور است. وقتی به حرم رسیدم، دیدم خانم ها وقتی از داخل حرم بر می گشتند در حال گریه کردن بودند. شوهرم همیشه می گفت: «به حضرت معصومه توسل کن انشاء الله شما هم هدایت بشوی». من هم مسخره اش می کردم چرا که از نظر اعتقادات سَلَفی توسل به انسان حتی به پیامبر(ص) شرک است.

وی ادامه داد: دیدم،خانم ها دست به ضریح حضرت معصومه(س) می زنند، من هم گفتم که دست بزنم ببینم چه طور است. وقتی دستم به ضریح رسید، مثل اینکه برق مرا گرفت، بدنم به لرزه افتاد و بی اختیار گریه ام گرفت. این قدر گریه کردم که نمی توانستم جلوی گریه ام را بگیرم. توسل به حضرت معصومه(س) مرا به حقیقت که همان شیعه است، هدایت کرد.

IMG_4828

این خانم شیعه شده افزود: شوهرم خیلی صبور است و با من با مهربانی و صبر برخورد می کرد، چرا که من در ابتدا وهابی بودم و شوهرم شیعه بود. من آن موقع تند خو و خشن بودمو با همسرم در مورد برخی مسائل اعتقادی جر و بحث می کردیم ولی همسرم با صبوری برخورد می کرد و می گفت:« انشاء الله شما هم به هدایت می رسید»

وی ادامه داد: روزی که به شوهرم گفتم: «من شیعه و محب اهل بیت(ع) شده ام»، خیلی گریه کرد و خوشحال شد.

خانم بنتا، رمز موفقیت ایران را زن با حجاب عنوان و گفت: اکثریت کشور نیجریه مسلمان است ولی ما در کشورمان راحت نیستیم و امنیت نداریم. جان ما بخاطر حجاب در خطر است و دشمنان ما در نیجریه بر ما مسلط شده است.

وی حجاب را ثروت بزرگ زن توصیف و ابراز کرد: هر موقع زنان کشور از حجاب جدا شوند دشمنان آن کشور بر آنها مسلط می شود.

“ابراهیم یارو” همسر این زن شیعه شده که خود پیش از آن در نیجریه به مذهب تشیع گرویده بود، گفت: باید قدر این کشور و این سرزمین اسلامی که مرکز شیعیان عالم است، را دانست.

این طلبه حوزه علمیه قم، افزود: تنها شیعیان دارای روحیه انقلابی و عقلانیت هستند که سر سازش با استکبارگران را ندارند به همین خاطر پس از انقلاب اسلامی ایران، به شیعیان نیجریه “خمینی ها” می گویند.

وی، رهبری مجتهد دینی را عامل تمایزایران و کشورهای جهان دانست و افزود: اکنون رهبرمعظم انقلاب اسلامی، چشم امید و تکیه گاه همه مستضعفین عالم هستند که باید قدردان این نعمت بزرگ الهی بود.

نیجریه بیش از ۱۵۰ میلیون جمعیت دارد که ۶۰ درصد جمعیت آن را مسلمانان، ۳۰ درصد مسحیان و ۱۰ درصد نیز سایر ادیان تشکیل می دهند.

IMG_4849

 انتهای پیام/