به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز: شب گذشته چهارمین نشست رزمندگان دفاع مقدس شهرستان دزفول، با حضور گسترده فرماندهان، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران این شهرستان در سالن شهید سوداگر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد.

تاثیرگذاری سپاه فراتر از مرزهای ایران

«محمدحسین صفارهرندی»با بیان اینکه اوایل انقلاب، امام خمینی(ره) نهال سپاه را کاشتند، گفت: اکنون این نهال در عرصه های مختلف علمی ، فن آوری، دفاعی ، عمرانی ،اقتصادی و مدیریتی به بالیدن و ثمر دهی رسیده است.

وی افزود: تاثیرگذاری سپاه به فراتر از مرزهای ایران رسیده بطوریکه اگر حاج قاسم سلیمانی –فرمانده سپاه قدس- نبود اکنون بغداد و اربیل به دست داعش سقوط کرده بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اکنون تفکر و سنت مقاومت که ایران علمدار آن است تا تنگه باب المندب رفته و این امر موجب وحشت آمریکایی ها شده است.

وزیر فرهنگ سوریه می گفت: از جنگ می ترسیم

صفارهرندی، سوریه را ضعیف ترین حلقه مقاومت عنوان و گفت: دلیل هجمه به سوریه ضعیف بودند سوریه بود. در دوران وزارت خودم در سفری که به سوریه داشتم، وزیر فرهنگ سوریه در مسیر فرودگاه به من می گفت: «که ما ازجنگ و شنیدن صدای گلوله ها می ترسیم» اما اکنون آن سوریه لرزان از جنگ، تمام اراده های آمریکا در سوریه را ناکام گذاشته است.

چرا افرادی از محاکمه مدیران قبل و افرادی که وابسته به خانواده بزرگی هستند، ممانعت می کنند

وی “تقوای جمعی” را لازمه هر جمعیت، گروه و حزبی دانست و افزود: در هر حزب و گروه سلامت شخص به تنهایی ملاک نیست بلکه باید سلامت و تقوای حزبی و گروهی داشت و خود افراد حزب با فسادهایی که در دیگر اعضای آن می بینند مقابله و پس از نصیحت اگر اصلاح نشد با آن فرد مرزبندی کنند.

وزیر فرهنگ دولت نهم، با انتقاد از نگرانی و ممانعت از محاکمه مدیران قبل و افرادی که وابسته به خانواده بزرگی هستند، افزود: باید سرمان را بالا نگه داریم که در کشوری زندگی می کنیم که هر جا تباهی و فساد به نقاط حساسی برسد، نظام  خود با آن برخورد جدی می کند.

IMG_4476

من و محسنی اژه ای به صورت اهانت حکم عزل گرفتیم ولی عزت ما کاسته نشد

وی ادامه داد: نباید به این امر اعتراضی داشته باشیم و افراد دخیل در ماجرا نیز باید تمکین کنند.

صفار هرندی گفت: در دولت نهم نیز برخی از این ناروایی ها را می دیدیم و در جلسه دولت تذکر می دادیم هر چند دو نفرمان –من و محسنی اژه ای- به صورت اهانت حکم عزل گرفتیم ولی عزت ما کاسته نشد.

اصولگرایان، فسادی ببیند، اعتراض میکنند/ اصلاح طلبان، حاضر به مرزبندی به مفسدین نیستند

وزیر فرهنگ دولت احمدی نژاد با تاکید بر اینکه اولین کسانی که در رابطه با رحیمی موضع گرفتند، هم دولتی هایش بود گفت: کسانی در جبهه سیاسی -اصولگرایی- که رحیمی خودش را متعلق به آنجا کرده بود، اولین کسانی بودند که با وی برخورد و اعتراض خود را اعلام کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اما در گروه دیگر –اصلاح طلب ها- همین اتفاق می افتد ولی حاضر نیستند، اظهار برائت کنند. به آنها گفتیم: «اگر می خواهید قائله این ماجرا [فتنه ۸۸] تمام شود چرا ابراز برائت از کسانی که عملا در مقابل نظام ایستاده و یا خساراتی ایجاد کرده است، نمی کنید.

وی ادامه داد:نه تنها ابراز برائت نکردند بلکه بعد از صدور حکم [کرباسچی] رفقایش به این حکم تن ندادند. که این تن ندادن به قانون از ضعف های آنها [اصلاح طلبان] است. در حالی که طرف مقابل[اصولگرایان] خودشان، فرد خطاکار را افشا می کنند و اولین کسانی هستند که با او مرزبندی می کند.

چرا اصلاح طلبان به دهانش نزدند….

صفار هرندی گفت: وقتی فردی که خود را پیشکسوت اصلاح طلبان معرفی می کنند و اکنون در خارج جا خوش کرده است مطالب ناروایی به امام خمینی (ره) نسبت داد، هیچ صدایی از رفقایش در نیامد و از آن اعلام برائت نکردند.

وی ادامه داد: وقتی یکی از اصلاح طلبان اعلام می کند «حکومت دینی به نام خدا در دنیا امکان تحقق ندارد و معتقدند باید جمهوری اسلامی را جمع کرد» انتظار داشتیم که بزرگان اصلاح طلب، به دهن این فرد می زدند و یا از آن ابراز برائت و مرزی می کردند ولی این کار را نکردند.

IMG_4555

پسران زیادی در طول انقلاب پدران خود را از انقلاب جدا کردند

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران، تقوای فردی و گروهی را لازمه هر فرد و حزبی دانست و گفت: پسران زیادی در طول انقلاب پدران خود را از انقلاب جدا کردند. افرادی، چقدر بزرگانی که در حزب و خانواده خود فروریختند که این مصداق تاریخی هم دارد و باید همه مراقب باشیم.

وی دوران مقام معظم رهبری را دوره فتوحات انقلاب اسلامی عنوان و گفت: در دورانی که هر روز خبری خوش برای نظام اسلامی در عرصه های مختلف به گوش می رسد و در زمانی که حضور مستشاری سپاه در منطقه موجب پیروزی های چشمگیر در کشورهای مختلف شده است، هجوم تهمت های داخلی به سپاه شدت گرفته است.

بی معرفتی نیست، کسی بگوید: «سپاه چون رسانه و پول و اسلحه و غیره دارد ، پس باید بال و پرش را چید؟»

صفار هرندی با اشاره تلویحی به سخنان رئیس جمهور افزود: این بی معرفتی نیست که کسی بگوید: «سپاه چون رسانه و پول و اسلحه و غیره دارد ، پس باید بال و پرش را چید؟» زمانی که سپاه ریشه‌های دشمن را زده و خود را تا پشت خیمه‌های معاویه رسانده و در منطقه این پیروزی های بزرگ را کسب کرده، باید در داخل و توسط عده‌ای از دوستان داخلی طعنه بشنود؟

وی ادامه داد: مگر دولت خود، این سه عنصر را با هم ندارد. پس باید همین اتهامات هم به دولت زد.

سپاه، خنثی کننده توطئه های آمریکا در منطقه

وی با بیان این که ،سپاه پاسداران، همواره نقشه ها و توطئه های آمریکا را خنثی کرده افزود: شکست آمریکا در عراق ، سوریه و یمن همه محصول عمل سپاه پاسداران است.

مشاور فرمانده سپاه ادامه داد: فشار زیاد است، تهمت ها فراوان ، هرچند برخی از این اتهامات هم ممکن است مصداق هم داشته باشند ، اما راهبرد ما باید با این چیزها تغییر کند ؟ مگر تعدادی از نیروهای منصوب امام علی (ع) خائن از آب در نیامدند و به معاویه نپیوستند ؟ امام علی (ع) تردید کرد ؟ اگر یکی دو نفر هم خراب است باید ما را متهم کنند که از راه فاصله گرفته ایم یا از اصل فاسدیم ؟

IMG_4543

سران فتنه، خود بازی خورده اند

مشاور فرمانده سپاه گفت: بنده حقیقتا درباره چهره‌های فتنه که در آن ماجرا رفوزه شدند، هنوز مطمئن نشده‌ام که با بیرون بسته‌اند و حجتی هم دارم که آرامم می‌کند که اصل فتنه جای دیگری است؛ به قول رهبری که همیشه هم نظری منصفانه می‌دهند، فرمودند که این‌هایی را که مردم می‌گویند سران فتنه، خود بازی‌خورده هستند و معتقدم که سران اصلی فتنه، خارج از مرزهای ایران است.

تقابل دو جریان…

صفار هرندیبا بیان اینکه اکنون دو جریان در حال تقابل با هم هستند خاطر نشان کرد: یک جریان کسانی هستند که اعتقاد دارند آن راهی را که امام شروع کرد قابل ادامه دادن هست و می شود تا با عزت و با وجود این همه سختی ها، آن را پیش بُرد و جریان مقابل، هم کسانی هستند که می گویند نمی شود این راه را ادامه داد.

وی با تاکید بر اینکه در حال رسیدن به قله و مسیر توفیقات بزرگ هستیم گفت: عده ای از کسانی که تا اینجا با ما آمدند امروز در حال ایجاد شک در اصل و ادامه راه هستند به طوری که اگر سخنان سابق این ها را با مواضع امروزشان مقایسه کنیم ، با هم نمی خواند و خیلی فاصله گرفته اند.

وی ادامه داد: در شرایط امروز که در عرصه های مختلف از جمله جایگاه علمی رشد کرده ایم ، چرا باید توقف کرد.

IMG_4477

[علی مطهری] صلاحیت اظهارنظر ندارند

مشاور فرهنگی سپاه پاسداران، با بیان اینکه عده ای در کنار جایگاه های رسمی و بزرگان نظام نشسته اند، هشدار داد: برخی ها [علی مطهری] صلاحیت اظهارنظر ندارند و هر موقع در مجلس سخن می گویند، مجلس را به هم می ریزند، چرا که تناسب جایگاهی که اشغال کرده اند را نداشته و غایله درست می کنند چون مال اینکار نیستند.

در چهارمین گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس ۷۵ نفر از رزمندگان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت تجلیل شدند.

رزمندگان دزفول در عملیات های مختلف دوران دفاع مقدس ، نقش مهم و اثر گذاری داشته به طوریکه در بسیاری از حمله ها به عنوان نیروی خط شکن حضور داشتند.

IMG_4573