به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق:  فیفا امروز دوپینگ علاء عبدالزهرا را مورد تایید قرار داد و با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ تصریح کرد که این بازیکن دوپینگی است و حق شرکت در مسابقات را به دلیل محرومیت ندارد.

حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ هم در گفتگو با مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: فیفا در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال فرستاده، دوپینگی بودن علا عبدالزهرا را تایید کرده است. به همین دلیل احتمال محرومیت تیم عراق و اعلام نتیجه به سود تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.

گفته می‌شود تست دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن پیشین تراکتورسازی مثبت بوده و این موضوع به اطلاع فیفا هم رسیده بود. به همین دلیل حضور وی در تیم ملی عراق برابر ایران غیرقانونی بوده است.

به گزارش فارس، تیم ملی ایران روز گذشته مقابل عراق در ضربات پنالتی باخت در حالی که از این بازیکن دوپینگی در ترکیب خود استفاده کرده بود بنابراین احتمال دارد که نتیجه بازی به سود ایران تغییر کند.

ایران در انتظار پاسخ AFC

مهدی محمدنبی و هوشنگ مقدس که برای پیگیری شکایت ایران از حضور علا عبدالزهرا، بازیکن دوپینگی عراق در بازی روز گذشته (جمعه) راهی سیدنی شده بودند، به کانبرا برگشتند. سرپرست تیم ملی و سرپرست کاروان اعزامی ایران به استرالیا، صبح امروز (شنبه – به وقت محلی) راهی سیدنی شده بودند و با طرح شکایت نزد مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به کانبرا برگشتند و به اردوی تیم ملی ملحق شدند.

مسؤولان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است در ساعات آینده جلسه‌ای فوری و فوق‌العاده برگزار کنند تا در خصوص نتیجه دیدار ایران و عراق تصمیم‌گیری شود و نتیجه این جلسه بامداد روز یک شنبه اعلام خواد شد. دیداری که با نتیجه ۳ بر ۳ به پایان رسیده بود و در نهایت تیم ملی کشورمان در ضربات پنالتی با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد.(برای دیدن فیلم آخرین اخبار پرونده بازیکن دوپینگی عراق اینجا کلیک کنید)

عبدالزهرا در زمان حضورش در تراکتورسازی تبریز دوپینگ کرده بود و مسؤولان تیم ملی معتقدند این بازیکن به دلیل محرومیت نمی‌توانسته عراق را در جام ملت‌های آسیا همراهی کند.

۳ شرط برای تغییر نتیجه بازی

براتی کارشناس حقوقی فوتبال با بیان اینکه برای ۳ بر صفر شدن بازی، سه شرط وجود دارد افزود: اول اینکه کمیته انضباطی فیفا حکم محرومیت عبدالزهرا را صادر کرده باشد دوم اینکه این حکم به فدراسیون عراق رسیده باشد و سوم اینکه ایران تا دو ساعت پس از بازی اعتراضش را اعلام کرده باشد.

وی ادامه داد: اگر فیفا حکم نداده باشد و فقط دوپینگی بودن او را تایید کرده باشد، بازیکن دوپینگی غیرمجاز محسوب نمی‌شود و شاید فقط با جریمه نقدی از سوی فیفا رو برو شود اما اگر هر سه شرط مهیا باشد ایران ۳- ۰ برنده اعلام می‌شود و با توجه به محدودیت زمان مسابقات فرجام خواهی عراقی‌ها به نتیجه نخواهد رسید.