به گزارش سرویس اجتماعی دزفول امروز: صبح امروز چهارشنبه اول بهمن ماه ، طی مراسمی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر دزفول، قرارداد احداث تقاطع بزرگ غیر همسطح میدان فتح المبین (یعقوب لیث) با پیمانکار پروژه به امضاء رسید.

«محمدرضا کرمی نژاد» شهردار دزفول، با اشاره به پیگیری ۱۰ برای انجام مقدمات این پروژه گفت: اعتبار اولیه مورد نیاز برای اجرای این پروژه ۱۴۹ میلیارد ریال پیش بینی شده که ممکن است تا ۲۰۰ میلیارد ریال هم افزایش یابد.

IMG_4133

وی زمان تعریف شده برای اجرای این پروژه را ۱۸ ماه عنوان و اظهار کرد: برای تامین بخشی از این اعتبار ۳۰ قطعه زمین متعلق به شهرداری به فروش رفته و مابقی اعتبار نیز از محل درآمدهای شهرداری تامین می شود.

شهردار دزفول افزود: پس از ده ماه پیگیری و مطالعات فنی قرارداد احداث این پروژه عظیم با شرکت “ماگما” منعقد شد و بزودی کار تجهیز کارگاه این شرکت آغاز خواهد شد.

 f6d561ca-6e19-4f74-900d-c351e613632d_20150121_162639

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی شهر دزفول، با تاکید بر اینکه این تقاطع مشکل ترافیک میدان فتح المبین شهر دزفول را بر طرف می کند، اظهار کرد: این تقاطع غیر هم سطح شامل یک پل بالاگذر و یک زیرگذر است.

کرمی نژاد گفت: این پل شامل دو بخش با ۶۷۴ متر طول است که بلوار فتح المبین را به بلوار مقاومت و بلوار شهدای پلیس متصل و  دارای یک زیر گذر با طول ۵۳۰ متر است که بلوار مقاومت را به بلوار فتح المبین متصل می کند.

شهردار دزفول از تحویل ۷ هزار و ۵۰۰ متر زمین در خیابان شریعتی به پیمانکار برای تجهیز کارگاه گفت: دایر کردن کارگاه در میدان یعقوب لیث ایجاد مزاحمت در تردد می کرد که برای جلوگیری از این امر، قطعه زمینی تسطیح و آماده کرده و موقتا در اختیار پیمانکار قرار داده ایم.

IMG_4147

یک هفته پس از امضای قرارداد، تجهیز کارگاه شروع و تا یک ماه ادمه خواهد داشت و پس از آن عملیات اجرایی پروژه شروع خواهد شد.

شرکت ماگما پیمانکاری پروژه ، شهرداری دزفول کارفرما و شرکت مهندسین مشاور “بهران ترافیک” وظیفه نظارت این پروژه را به عهده دارد.