به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که  در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزارشد  با دعوت مردم   به ورع و پرهیزکاری ، سالگرد وفات کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س) را تسلیت گفت.

خطیب نماز جمعه دزفول  ۱۲ بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور را بازگشتی فاتحانه و پیروزمندانه توصیف و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در تاریخ و سرآغاز دوران جدید در ایران و جهان است.

عوامل مهم شکل گیری نهضت بزرگ ملت ایران

امام جمعه دزفول در ادامه علل و ریشه های انقلاب اسلامی و نهضت بزرگ ملت ایران را برشمرد و گفت: اسلام ستیزی رژیم پهلوی که همواره با اسلام دشمنی و کینه توزی داشتند، از مهمترین عوامل نهضت انقلاب اسلامی ایران بود.

فساد جوانان و مقابله با انسان سازی، از بین رفتن استقلال کشور، و از بین رفتن اعتماد به نفس ملت ایران از دیگر علل قیام ملت ایران علیه حکومت پهلوی بود که حجت الاسلام قاضی آنها را یادآور شد و اظهار کرد: محمدرضا شاه استقلال ایران در جنبه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی ما را از بین برد و ایران را در همه ابعاد به غرب و شرق وابسته کرد.

امام جمعه دزفول  ادامه داد: کشور عملا توسط هزاران مستشار نظامی و اقتصادی آمریکایی و غربی در دربار و کشور اداره و آنها برای کشور تصمیم می گرفتند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: کار بزرگ امام خمینی(ره) ایجاد اعتماد به نفس در ملت ایران بود و نتیجه آن هم محقق شدن پیشرفت های بزرگ ایران در تکنولوژی های سطح بالا از جمله هسته ای است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، کشف حجاب، چپاول گری های داخلی و خارجی از بیت المال، ایجاد اختناق فوق العاده زیاد در کشور و تخریب کشاورزی به اسم اصلاحات ارضی را از دیگر عوامل مهم شکل گیری نهضت بزرگ ملت ایران دانست و خاطر نشان کرد: آن چنان اختناق و دیکتاتوری در کشور حاکم بود که کسی جرأت مخالفت با شاه را نداشت.

متعهد بودن همه مسئولین و مردم به اسلام

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عوامل مهم در ادامه و پیشبرد انقلاب، گفت: سفارش همیشگی امام (ره) متعهد بودن همه مسئولین و مردم به اسلام بود و همیشه خود نیز به اسلام متعهد بود.

تلاش برای تحقق محتوای اسلامی و ساده زیستی مسئولین و دولت مردان دو عامل مهم دیگری بود که خطیب جمعه دزفول آنها را در پیشبرد انقلاب مهم عنوان و گفت: حکومت دینی است ولی نتوانسته ایم اسلام را در همه ابعاد پیاده کنیم و باید جامعه را در مسیر دین قرار دهیم چرا که هر جایی از دین و احکام اسلامی فاصله گرفته ایم دچار آسیب شده ایم.

حضور مردم در صحنه و اتحاد و وحدت کلمه مردم  از جمله عوامل مهم استمرار انقلاب

خطیب نماز جمعه دزفول  ادامه داد: یکی از مولفه های اصلی و مهم برای استمرار انقلاب اسلامی دوری مسئولین از تجملات است که اگر مسئولین دچار تشریفات شوند، کشور دچار آسیب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی حضور مردم در صحنه و اتحاد و وحدت کلمه مردم را از دیگر عوامل مهم استمرار انقلاب عنوان و ابراز کرد: حضور بصیرت مند مردم در صحنه همیشه موجب عزت، استقلال و سرافرازی ملت و موجب استقلال و سرافرازی ملت و ضعف و ذلت دشمنان شده است و همه باید همچنان انقلاب را از خود دانسته و در مقابل حفظ و استقلال کشور احساس مسئولیت کرد.

خطیب جمعه دزفول، رمز پیروزی انقلاب را وحدت مردم عنوان و خاطر نشان کرد: دشمنان به خوبی دریافته اند که مهمترین عامل حفظ کشور، وحدت میان اقوام مختلف مردم است به همین دلیل دشمن این اتحاد را به اشکال مختلف مورد هجمه قرار داده است.

حق بزرگ امام خمینی(ره) بر گردن ایران، انقلاب و اسلام

امام جمعه دزفول ،  حق امام خمینی(ره) بر گردن ایران، انقلاب و اسلام حقی بزرگ توصیف و اظهار کرد: این معمار کبیر انقلاب و این شخصیت استثنایی جهان، یکی از بزرگترین انقلاب های جهان را ایجاد کرد و عظمت کار امام بدلیل ارتباط ایشان با خدا بود و توانستند، یک نظامی را ایجاد کنند که در طول تاریخ هیچگونه مشابهی ندارد.

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی افزود: حمایت بی قید و شرط از مسلمانان و مستضعفان جهان در مقابل حاکمان ظالم و مستبد دنیا، تاکید بر جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، مبارزه با استکبار، پایبندی به اصول اخلاقی و قانون مداری از جمله اصول امام خمینی(ره) بود.

رهبر معظم انقلاب را خلف صالح امام خمینی(ره)

امام جمعه دزفول  رهبر معظم انقلاب را خلف صالح امام خمینی(ره) عنوان و گفت: در فتنه ۸۸، پافشاری رهبر معظم انقلاب بر روی قانون موجب نجات کشور و ناکام گذاشتن فتنه دشمن بود.

محکوم کردن توهین به مقدسات اسلامی

امام جمعه دزفول، ضمن محکوم کردن نشریه فرانسوی به مقدسات اسلامی ، دلیل اسلام هراسی در غرب را ظهور اسلام ناب محمدی(ص) دانست و گفت: دشمنان از اسلام ناب محمدی می ترسند و به همین دلیل تلاش می کنند آنرا منحرف و چهره ای خشن را از اسلام معرفی کنند و این در حالی است که اسلام دین مهربانی و رحمت و دین مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم است.

انتقاد از عدم پرداخت مطالبات کشاورزان دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول ، با اشاره به خرید تضمینی ذرت از کشاورزان دزفولی، عدم پرداخت مطالبات آنها توسط تعاونی روستایی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: کشاورزی برای کشور و استان خوزستان بسیار حیاتی است که باید در پرداخت این مطالبات با توجه به آغاز زمان کشت جدید، توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: تولید ذرت شهرستان دزفول بیش از ۱۰۰ هزار تن بوده و این در حالی است که مجموع تولید ذرت در ۶ استان کشور ۱۵۲ هزار تن است که این نشان دهنده اهمیت تولیدات دزفول در این زمینه است.

افزایش تعاملات دزفول و کربلا

امام جمعه دزفول با اشاره به سفر خود و هیئت همراه به کربلا برای افزایش تعاملات دزفول و کربلا گفت: ملاقات های خوبی در این زمینه صورت گرفت که در آینده شاهد تعاملات بیشتر دزفول و کربلا در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و توریست درمانی خواهیم بود.

آغاز تحولات عربستان

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی، به مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان نیز اشاره و تصریح کرد: بدلیل بیماری او کهولت سن پادشاه جدید عربستان، پیش بینی می شود پادشاه جدید زمان زیادی حکومت را در دست نداشته باشد به همین دلیل کشورهای غربی برنامه های زیادی برای عربستان در نظر گرفته اند.