به گزارش سرویس سیاسی دزفول امروز: «محمدحسین صفارهرندی» وزیر فرهنگ و ارشاد دولت احمدی نژاد در نشست روشنگری سرگروه های حلقه های صالحین دزفول با انتقاد از تحریف واقعیت های دوران شاهنشاهی توسط برخی اساتید دانشگاه و روشنفکران گفت: این افراد با تحریف فسادهای درباریان و سرسپردگی آنها به غرب در حال تردید ایجاد کردن در فکر جوانان ما هستند که قابل قبول نیست.

وی با برشمردن فسادها گسترده اخلاقی و اقتصادی خانواده شاهنشاهی و درباریان اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی مناسب برای بازخوانی دوباره تاریخ و بیان واقعیت های آن دوران است.

IMG_4464

صفارهرندی با تاکید بر اینکه ایران پیش از انقلاب در معادلات جهانی به حساب نمی آمد افزود: ایران دوران پهلوی، شریک اسرائیل و ژاندارم منطقه بود و ارتش ایران با حضور ۴۵ هزار مستشار نظامی آمریکایی اهداف آمریکا در منطقه را پی می گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با گذشت چندین سال از پیروزی انقلاب اسلامی آثار انقلاب در حال نمایان شدن است و اکنون تحولات منطقه بر اساس اراده ایران در حال تحقق است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران، انقلاب های نامی جهان در قرن گذشته را مورد اشاره قرار داد و گفت: انقلاب کبیر فرانسه که بسیار به آن می بالند برای نان و انقلاب اکتبر روسیه نیز با هدف بهبود مسائل اقتصادی و معیشت مردم بود.

صفارهرندی بیان کرد: مردم ایران، هر چند از وضعیت معیشتی و اقتصادی مناسبی برخوردار نبودند ولی برای تغییر در خود و برای میل به  فرهنگ، اعتقادات و آرمان های الهی و اسلامی قیام کردند به همین دلیل شراب فروشی ها، کاواره ها و سینماهایی که فیلم های ضد اخلاقی پخش می کردند از اولین مکانهایی بودند که تخریب شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در این دوران انقلاب اسلامی برخی کارها نباید می شد که تحقق یافت و برخی موضوعات که باید انجام می شد ولی عملی نشدند ادامه داد: در انتخاب برخی افراد حتی توسط مردم نیز این چنین بود که بعدا به این نتیجه رسیدیم که ای کاش آن فرد انتخاب نمی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت نهم، گفت: انقلاب اسلامی دارای رویش ها و ریزش هایی است که باید هر دو در کنار همدیگر دیده شود تا دچار اشتباه در تحلیل نشویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله را از رویش های انقلاب برشمرد و گفت: اکنون ایران در عراق،لبنان ،یمن ،سوریه ،فلسطین و دیگر کشورهای منطقه نقش تأثیر گذار و بارزی دارد و موجب امنیت منطقه شده است.

صفارهرندی افرود: در کشورهای دیگری که انقلاب شده است، پس از چند سال انقلاب، کشور بین انقلابیون و سلطنت گرایان دست به دست شده است ولی در جمهوری اسلامی ایران کشور هیچ گاه به دست افراد ضدانقلاب نیفتاده و حداکثر به دست آدم هایی افتاده که انسان های کم جنبه ای مثل بنی صدر بوده اند که طومار آنها را نیز مردم جمع کردند.

IMG_4468

وی افزود:انقلاب آنچنان ظرفیت دارد که کسانی به غفلت تبدیل به معاون اول رئیس جمهور شد او را بخاطر خطاهایش محاکمه ، جریمه و به زندان می اندازند، این از عظمت انقلاب است که با مفسدین در هر جایگاهی باشند، بدون تعارف برخورد می کند.

وزیر دولت احمدی نژاد، با بیان اینکه رحیمی با تفکر احمدی نژاد تناسبی نداشت، تاکید کرد: بنده بارها به آقای احمدی نژاد تذکر دادم که کسی که بعنوان معاون پارلمانی – در آن زمان رحیمی معاون پارلمانی احمدی نژاد بود- انتخاب کردید اصلا درهر دو مرحله انتخابات ۸۴ به شما رأی نداده است.

صفارهرندی ادامه داد: وقتی به آقای احمدی نژاد می گفتیم: «چرا آدمی [مشایی] که گذشته اش معلوم است و در هر پستی که به عهده داشته، مشکلی داشته است». می گفت: «افراد موثق به من گفتند». وقتی پیگیری کردیم که موثق ترین کسی که مشایی را به احمدی نژاد معرفی کرده چه کسی بوده، خود احمدی نژاد گفت: «رحیمی بوده است».

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران، ابراز کرد: اینکه نظام اسلامی با فردی در جایگاه معاون اولی رئیس جمهوری برخورد می کند نشان دهنده قدرت و عزم نظام در برخورد با مفاسد در هر جایگاه و یا وابسته به هر جناح و یا خانواده است.

وی با تاکید بر اینکه صرف آلوده شدن یک نفر در رده های بالای مدیریتی نشان دهنده تباهی حکومت نیست، افزود: علامت خرابی یک حکومت این است که حکومت چشم خود را در برابر فساد صاحب نفوذان ببندد و بجای برخورد با آنها ملاحظه جایگاه و یا وابستگی خانوادگی آنها را کند.