به گزارش سرویس سلامت دزفول امروز: بار دیگر گرد و غبار با بی اعتنایی به هشدارهای مسئولین خود را میهمان ناخوانده دزفول و شهرهای استان خوزستان کرد.

از صبح امروز گرد و غبار دزفول را در برگرفته و با گذشت ساعاتی از  ورود گرد و غبار به دزفول، همچنان بر غلظت آن افزوده شده و پیش بینی می شود تا ساعات آینده همچنان حضور این ریزگردها ادامه داشته باشد.

مهندس” محمدرضا کرمی نژاد ” در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از لغو پیاده روی خانوادگی که پیش از این قرار بود فردا جمعه دهم بهمن ماه برگزار شود، خبر داد و گفت: این پیاده روی خانوادگی به هفته آینده موکول شده است.

“فرهاد قلی نژاد” رئیس اداره محیط زیست دزفول همچنین در گفتگوی خبرنگار دزفول امروز، غلظت ریزگزدهای موجود در هوای دزفول را بیش از ۳۰ برابر حد مجاز اعلام و گفت: میزان مجاز این غلظت ها ۱۵۰ میکروگرم در مترمکعب است که بر اساس آخرین سنجش صورت گرفته توسط دستگاه های پایش هوای شهر دزفول این میزان بیش از ۴۷۰۰ میکروگرم  در مترمکعب است.

مسولین بهداشتی همچنین از مردم بویژه سالمندان و کسانی که دچار بیماری های تنفسی هستند، خواستند تا از خروج غیرضروری از منازل اجتناب کنند.

با افزایش غلظت این ریزگردها، علاوه بر کاهش کیفیت هوا، دید افقی نیز در حال کاهش یافتن است.

 پیش از این مدیریت بحران استان خوزستان در خصوص وقوع پدیده گرد و غبار در استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران شهرستان‌های استان آمده است: با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی خوزستان، تغییرات قابل ملاحظه فشار هوا در سطح زمین و وزش باد قابل ملاحظه و شدید همراه با گرد و غبار و خاک محلی در سطح استان پیش ​بینی می‌شود.

این شرایط از روز سه ​شنبه (روز جاری) ایجاد شده و تداوم این پدیده به شکل تناوبی تا پایان هفته جاری با احتمال وقوع رگبارهای پراکنده در سطح استان و بارندگی در ارتفاعات شمالی و شرقی همراه با رعد و برق و مواج شدن شمال خلیج ​فارس طی مدت مذکور پیش‌بینی می‌شود.