به گزارش دزفول امروز به نقل از  فارس، نوروز امسال هم گذشت و از دیروز مدارس بازگشایی شد؛ هر چند که برخی دانش‌آموزان به دلیل مسافرت از کلاس‌های درس دیروز، بازماندند.

این روزها دانش‌آموزان موظفند که تکالیف یا پیک‌های نوروزی تکمیل شده‌شان را به معلمان‌شان ارائه دهند؛ تکالیفی که برای برخی از دانش‌آموزان خیلی زیاد بود به‌گونه‌ای که اشک بعضی محصلان را درآورد.

برخی استان‌ها به تهیه متمرکز پیک و توزیع آن بین دانش‌آموزان اقدام کرده بودند که در این میان پیک‌های نوروزی بعضی از این استان‌ها بسیار جذاب و مبتکرانه بود.

برخی از این پیک‌ها رایگان و برخی نیز در ازای دریافت ۲ هزار تومان به دانش‌آموزان ارائه شده بود.

بعضی استان‌ها نیز از پیک‌های موسسات و انتشارات خصوصی استفاده کرده بودند.

در بعضی از استان‌ها نیز به دانش‌آموزان تکالیف نوروزی داده شده بود که البته برخی از این تکالیف از نظر دانش‌آموزان بسیار سنگین بود.

مادر یکی از دانش‌آموزان اول دبیرستانی به خبرنگار فارس گفت: فرزندم آنقدر تکلیف نوروزی داشت که دل ما هم برایش می‌سوخت.

مادر یک دانش‌آموز چهارم دبستانی در شهرستان‌های استان تهران نیز از پیک نوروزی ۶۴ صفحه‌ای فرزندش گلایه کرد و اظهار داشت: سؤالات این پیک در برخی مواقع خنده دار بود به عنوان مثال یکی از سوال‌های جدولی که فقط افقی بود، این بود که «بزرگترین تفاوت بین گل آفتاب‌گردان و گوسفند چیست؟».

این مادر ادامه داد: در کنار این پیک نوروزی ۶۴ صفحه‌ای، معلم به فرزندم گفته بود که از هر درس نیز ۱۰ سؤال طرح کند.

به گزارش فارس، برخی والدین نسبت به عدم تعادل در تکالیف نوروزی گله‌مند بودند و معتقد بودند که برخی معلمان تکالیف کمتر و برخی تکالیف بسیار زیاد برای دانش‌آموزان در نظر گرفتند که این خود نوعی تبعیض محسوب می‌شود.

به نظر می‌آید ماجرای تکالیف نوروزی و پیک‌های نوروزی که زمانی به صورت مترکز از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شد و این سال‌ها به استان‌ها واگذار شده است، هنوز ادامه دارد و باید آموزش و پرورش برنامه‌ریزی بهتری داشته باشد.

انتهای پیام/