به گزارش دزفول امروز به نقل از ایرنا، محمد صادق کوشکی افزود: این آثار قالبی ایرانی، اسلامی و انقلابی ندارد و هیچ نسبتی با جامعه ما برقرار نمی کند، به همین دلیل این آثار به یک امر فانتزی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه حوزه هنری، وی اظهار کرد:اثر هنری انقلاب اسلامی در هر برهه ای از انقلاب می تواند خلق شود، زمان خیلی مهم نیست؛ شاید اثری سال ها قبل از انقلاب تولید شده باشد اما جهت گیری ها، هم سویی و هم فکری با انقلاب داشته باشد.

کوشکی با بیان اینکه دغدغه و خلاقیت هنرمند باید در جهت همنوایی، همدلی و هم سویی با انقلاب اسلامی قرار گیرد و البته از لحاظ هنری قالب قابل قبولی را هم ارائه داده باشد، ادامه داد: اگر هم نوایی و هم فکری با انقلاب اسلامی را در اثری هنری ببینیم اما آن اثر از لحاظ پرداخت فاقد ارزش هنری باشد، نمی تواند در حوزه هنر انقلاب اسلامی قرار گیرد؛ زیرا از جنبه هنری ضعیف است.

این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: اگر آثار هنری مورد اقبال جامعه قرار نگرفته، به این دلیل است که این آثار واقعا ایرانی نیستند و منطبق بر ارزش های اخلاقی، دینی و انقلابی خلق نشده اند، مخاطبان ایرانی هم از آثار وام زده غربی استقبال نمی کنند و اتفاقا هم کار خوبی می کنند که به سوی چنین آثاری نمی روند.

کوشکی تصریح کرد: اگر فردی هنر این را داشته باشد که آثار هنری ایرانی معتبر و ارزش دار خلق کند؛ مسلما اگر مقتضیات بومی، ارزش های دینی، اخلاقی و اسلامی را رعایت کند، به تدریج از آن آثار استقبال خواهد شد.

وی گفت: اگر آثار هنری انقلابی بتواند با جامعه ارتباط برقرار کند، طرفدار پیدا می کند، پس باید داستان های قوی، هم سو و هم فکر با ارزش های اخلاقی، دینی و انقلابی را افزایش دهیم.

انتهای پیام/