به گزارش دزفول امروز به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به دنبال رفتار اهانت آمیز دو مأمور عربستانی با دو نوجوان زائر خانه خدا در هفته گذشته، مردم برای اعلام انزجار خود از این اقدام سعودی ها و محکومیت این اقدام از ساعاتی قبل مقابل سفارت عربستان تجمع کردند.

در حالی که بارش باران نیز شروع شده  است، لحظه به لحظه به تعداد تجمع کنندگان افزوده می شود و تا کنون بیش از ۱۰۰۰ نفر در این تجمع حاضر شده اند.

مأمورین پلیس اجازه نزدیک شدن مردم به سفارت خانه عربستان را نداده‌اند و  از این سفارت خانه محافظت می کنند.

تجمع کنندگان ضمن در دست داشتن پلاکاردهایی؛ شعار های پلیس سعودی، اعدام باید گردد، سفارت سعودی تعطیل باید گردد و … سر داده اند.

در ادامه این تجمع و با افزایش تعداد تجمع کنندگان، شعارهای «عزا، عزاست امروز، ایرانی با غیرت صاحب عزاست امروز» و «نیروی انتظامی، حمایت حمایت»، «عمره مستحبی تعطیل باید گردد» «چه واجب چه عمره تعطیل باید گردد»، «بسیجی واقعی، همت بود و باکری»، «الموت لآل سعود»، «اگر که تعطیل نشه وعده ما دوشنبه»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «ایرانی با غیرتم هیچ جا نمی‌روم، همین جا هستم» و… هم سرداده شد که این موضوع موجب پیوستن عابران به تجمع کنندگان شد.

آنها همچنین خواستار رسیدگی مسئولین به این اقدام غیر انسانی از سوی مأمورین فرودگاه جده شدند.

یکی از تجمع کنندگان همچنین بیانیه‌ای در این زمینه قرائت کرد که در بخشی از آن آمده است: ملت ایران امروز در همبستگی با ۲ نوجوان ایرانی که مورد اهانت قرار گرفته‌اند، در جلوی سفارت داعشی سعودی حاضر شده‌اند تا صدای اعتراض خود را به گوش آل سعود برسانند و خواستار تعطیلی سفارت تا ۴۸ ساعت آینده و خروج فوری کاردار سفارت عربستان هستند.

در این بیانیه تجمع کنندگان تهدید به تحصن تا زمان تعطیلی سفارت و اخراج کاردار عربستان کردند.

تجمع کنندگان همچنین با خواندن سرود یار دبستانی خواستار اتحاد مردم برای اخراج کاردار عربستان و بستن سفارتخانه سعودی در تهران شدند.

حاضران همچنین با سر دادن این شعار که «نمی‌ریم، نمی‌ریم تا پرچم را بگیریم» خواستار پایین کشیدن پرچم عربستان از در ورودی این سفارتخانه و آتش زدن آن شدند.

با ادامه شعارهای مردم و حرکت آنها به سمت سفارت عربستان، درگیری هایی میان نیروی انتظامی و مردم به وجود آمد که پس از مدتی کوتاه این درگیری ها پایان یافت.

با وجود اینکه نیروی انتظامی در حال متفرق کردن مردم از جلوی سفارت عربستان است، همچنان این تجمع ادامه دارد و بسیاری از مردم خواستار ورود به این سفارت‌خانه هستند.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/