به گزارش دزفول امروز  به نقل از انصار حزب الله دزفول: این رادیو که اخبار شمال خوزستان را منعکس می کند؛ رادیو دزفول در طول خدمت توانسته است که در بین همشهریان و هم استانی های خود، شهرهای دزفول ، اندیمشک، شوش مورد استقبال قرار گیرد و در جشنواره های کشوری رتبه های قابل توجهی قرار گیرد.

این رادیو از بدوتاسیس تاکنون بارها توسط استان نشینان تهدید به جمع آوری و محدود شدن برنامه ها شده است ؛ و این آرزوی ۳۳ساله ی مسئولان صداوسیمای خوزستان است که این رادیو از دزفول جمع شود! و معلوم نیست که این رادیو جای چه اشخاصی در استان را تنگ کرده است و یا نام دزفول به ضرر چه اشخاصی است که تا این حد ستیز ۳۳ ساله دارند و هرگز از این کینه کم نمی شود .

در زمان حیات حضرت آیت الله قاضی یکبار قصد جمع اوری دفتر رادیو دزفول را داشتند که آیت الله با قدرت و شجاعت اعلام کرد: «مگر از نعش من رد بشوید که بگذارم رادیو را از دزفول جمع آوری شود».

همچنین نقل می کنند: حضرت آیت الله قاضی دزفولی –امام جمعه فقید دزفول- در جلسه ای با حضرت آیت الله خامنه ای(رئیس جمهوروقت) گلایه مردم را از این تصمیم مطرح کردند و حضرت آقا ضمن تاکیدبر ماندگاری این رسانه در دزفول در پاسخ گفتند : دزفول از نظر استعداد نیروی فرهنگی و تولیدات رسانه ای یک شهر منحصر به فرد است . هم شاعر دارد هم ادیب و هم نخبه در سایر زمینه ها لذا می تواند رادیو را در تولید تامین کند . 

رهبر معظم انقلاب در خصوص توانایی بچه های دزفول در خصوص تولید برنامه در رادیو فرمودند: من یادم مى‌آید که چندین سال قبل در زمان ریاست جمهورى ، براى شرکت در یک مراسم نظامى به دزفول رفته بودم ؛ اوقات جنگ بود و دزفول هم وضع خیلى خاصى داشت . در دزفول به من گفتند که ما مى‌توانیم یکى دو ساعت در روز برنامه‌سازىِ رادیویى کنیم ؛ بعد گویا مى‌خواستند این را به ما نشان بدهند که مى‌توانند؛ واقعاً هم نشان دادند . من در آن فاصله‌اى که آن‌جا بودم ، چند نفر آمدند و برنامه‌ى خود را اجرا کردند ؛ اجراهاى بسیار خوب و قوى ؛ مضمونها و محتواهاى بسیار خوب ؛ قالبهاى هنرىِ بسیار خوب ؛ مقاله‌هاى ادبىِ بسیار زیبا .  

در زمینه‌ى مقاله‌هاى ادبى و شعر و این حرفها ، رودربایستى هم با کسى ندارم ؛ اما آن برنامه اى که اجراشد ، انصافاً خوب بود ؛ در حدى که با این برنامه‌هاى معمولى که رادیوى ما پخش مى‌کند ، قابل مقایسه نبود ؛ این در حالى بود که دزفول شهر کوچکى هم است ؛ ولى معلوم بود که نویسنده‌ى خوب دارد ، مجرىِ خوب دارد ، هنرمند دارد ، خوش‌صدا دارد که این برنامه را قشنگ اجرا کند و انسان از حرف زدنش لذت ببرد .بنابراین ، از این عناصر محلى حتماً استفاده بشود. (فرمایشات معظم له درتاریخ  ۷/۱۲/۱۳۷۰)

 اخیراً شنیده شده است که که مسئولان صداوسیمای خوزستان به بهانه کوچک سازی سازمان ، در اولین اقدام قصد محدود کردن این رادیو و نهایتاً جمع آوری آن دارند ، در این خصوص به دفتر رادیو ابلاغ شده است که برنامه های تولیدی را حذف کنند و قسمت خبر نیز جمع آوری و به استان نقل مکان کنند!!

از این طریق به مدیرکل خوزستان و مسئولان استان اعلام نماییم : اگر مایل به تحصن و اعتراض عمومی مردم صبور دزفول در برابر آن اداره هستید ، این اقدام را انجام دهید، آقای مدیرکل فضای متشنج به نفع هیچ کس نیست و این ظلم آشکار به مردم شمال خوزستان است !  یقیناً چیزی عایدتان نخواهد شد . این رادیو یادگار شهدا و هدیه ی رهبری عزیز است که به مردم مقاوم دزفول اهداء شده است.

طبق شنیده ها مسئولان ارشد شهرستان به شدت با این تغییرات در رادیو دزفول مخالفت کرده اند و لذا از یکایک مسئولان ذی ربط دزفول می خواهیم با قاطعیت مانع این اقدام شوند و بدانند که مردم در کنار آنان هستند و هر گونه کوتاهی و اهمال را نخواهند بخشید و نگذارند این آرزوی ۳۳ ساله استان نشینان محقق شود.

انصارحزب الله شهرستان دزفول

فروردین ۱۳۹۴

انتهای پیام/