به گزارش دزفول امروز: گسترده بودن و صعب العبور بودن نواحی کوهستانی شمالی شهرستان دزفول و از طرفی آمار قابل تامل مرگ و میر مادران باردار، نوزادان، کودکان، جوانان و اهالی آن مناطق سالها است که مسئولین دزفول را به فکر راه اندازی اورژانس هوایی در این شهر نموده است ولی گرانی بسیار زیاد خرید و نگهداری بالگرد موجب شده تا همچنان امدادرسانی به مردم این مناطق با سختی بسیار زیادی همراه باشد.

با تبدیل دانشکده علوم پزشکی دزفول به دانشگاه طی چند سال اخیر و زیر پوشش قرارگرفتن شهرهای شمالی استان تحت این بیمارستان از طرفی و گستردگی این منطقه ضرورت پایگاه اورژانس هوایی را دو چندان می کند.

همین پنج روز پیش یعنی هیجدهم فروردین بود که حال یک مادرباردار در دورترین نقطه شهرستان دزفول وخیم شد که با اطلاع مسئولین مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از این حادثه، پیگیری پرواز بالگرد اورژانس هوایی از اهواز شدند که بدلیل بعد مسافت، اورژانس هوایی لرستان به کمک این مادرباردار دزفولی شتافت.

هر چند با اقدامات به موقع پرسنل اورژانس هوایی لرستان و هماهنگی های سریع اورژانس دزفول و اهواز جان این مادر و نوزاد نجات یافت ولی این موضوع بار دیگر ضرورت احداث پایگاه اورژانس هوایی را به همه مسئولین گوش زد می کند.

“محمد افضل زاده” رئیس مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز، نبود جاده مناسب در مناطق صعب العبور شهرستان دزفول و عدم پوشش مخابراتی را دو مشکل اساسی در امدادرسانی سریع به مردم منطقه دانست و گفت: بارها اعلام کرده ایم که وضعیت منطقه ایجاب می کند که شهرستان دزفول حتما باید به پایگاه اورژانس هوایی مجهز شود.

در این راستا، “غلامحسین زاده دباغ” خیر سلامت دزفول در حاشیه کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی دو پایگاه اورژانس شهری و جاده ای دزفول که ساخت و تجهیز آنها را نیز خود به عهده گرفته است، پس از اطلاع از نیاز ضروری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای ارائه خدمات بهتر و سریعتر به بالگرد اورژانس، اعلام آمادگی خود را برای خرید بالگرد اورژانس ویژه دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد.

این خیر سلامت در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: در صورتی که دولت همکاری کند و حفظ و حراست از این بالگرد را خودش به عهده گرفته و خلبان آن را تامین کند، ما آمادگی کامل داریم تا پول خرید بالگرد اورژانس را پرداخت و در اختیار اورژانس دزفول قرار دهیم.

اعلام این قول، هر چند همت بلند این خیر سلامت را نشان می دهد ولی نیازمند پیگیری های قانونی توسط مسئولین است که امیدواریم این پیگیری محقق و پس از سالها، شهرستان دزفول مجهز به بالگرد اورژانس شود.

غلامحسین زاده دباغ علاوه بر اهدای دو دستگاه دیالیز، آمادگی خود را برای ساخت و تجهیز پنج پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز در دزفول نموده است.

انتهای پیام/